Určení pozice GPS

Vše co se týká železa značky Garmin.

Určení pozice GPS

Odeslatod PeKo » 25.11.13 1:11 (Po)

Dobrý den,
mám, možná, úplně triviální dotaz. Jsem začátečník s Oregon 450, dneska večer jsme se vraceli se autem, v lese jsme bourali se srnou (kromě auta vše v pořádku), ale v telefonickém rozhovoru s policií jsem nebyl schopen definovat GPS pozici s touto navigací. Pro příště - jak to udělám nebo kde to naleznu? V Tom-Tom je to jednoduché, tam je volba Pomoc a pod tou je určení pozice pomocí GPS.

Díky za případnou odpověď. Zdraví PeKo
PeKo

Registrace: 25.11.13 0:49 (Po)

Re: Určení pozice GPS

Odeslatod Sally » 25.11.13 9:31 (Po)

...hlavní menu a klikni na sílu signálu ;)
Zumo 550, Oregon 300, Garmin Mobile PC, Garmi víago
Obrázek uživatele
Sally

Registrace: 19.03.08 14:06 (St)

Odeslatod zdzd » 07.12.13 11:41 (So)

Jde to jednodušeji: Kam vést, Souřadnice. A vidíš aktuální pozici.
zdzd

Registrace: 03.09.09 9:32 (Čt)

Odeslatod Brtník » 31.12.14 15:37 (St)

Ahoj,
neznám "Oregon 450", ale je možné, že v lese nebyl dostatečný signál, takže aktuální poloha nebyla k disposici.
Polohu bych zjišťoval pomocí funkce "average", ale chce to výhled na oblohu a trochu času. V Tvém případě, kdy zafungoval stres z ublížení němé tváři, rozmlácného auta a prudících spolujezdců, hrát si s GPS, na to bys musel být silná nátura. I kdyby se Ti povedlo zjistit polohu, určitě bys ji měl v jiném formátu, než který užívají příslušníci či složky záchranného systému... Je otázkou, zda by záchranáři souřadnice přijali. Nemají jistotu, je-li poloha správná, aby se nehnali na špatné místo.
Ještě mne napadá užití funkce MOB (muž přes palubu), leč nejsem si jist, zda se ukáže poloha - GPS standardně ukazuje k bodu, ve kterém byla při stisknutí tlačítka MOB (moment, kdy byl člen posádky vystoupen).
Jsem zastáncem externích antén, které přináší značné výhody.
Doufám, že nebudeš muset řešit obdobnou situaci! ;)
Brtník
Musíš vědět kam chceš dojít! V tom Ti navigace neporadí.
Brtník

Registrace: 21.01.14 12:14 (Út)

Odeslatod Mikin » 31.12.14 19:50 (St)

To Brtnik: Jak v jiném formátu?
Mikin

Registrace: 30.01.11 21:13 (Ne)

Odeslatod thomas007 » 05.01.15 18:42 (Po)

Tak... Oni totiž zpravidla neuměj pracovat s jakymkoliv formátem, kterej jim nadiktuješ, ale jen s jedním, dvěma. Bohužel už byl i případ, že záchranné složky neuměly pracovat s žádným formátem.

Formátů GPS souřadnic je, no jak to říct slušně... Mrtě
Obrázek uživatele
thomas007

Registrace: 26.10.12 9:26 (Pá)

Odeslatod Brtník » 16.05.18 11:53 (St)

2 Mikin:
No přece i v systému WGS84 se formát liší "počtem čísel za desetinnou čárkou". Nehledě k tomu že formátů je opravdu hafo, např.: JTSK... Pravda, záchranářský mapový SW by mohl mít nástroj ku přepočítávání dodaného formátu, ale nedělám si iluze.
Je fakt divné, že výrobce na tuto funkci navigací nepamatuje. Jsou tak jen pro zábavu a záchranu života tak nějak nepodporuje. Holt je taková "hravá" doba...
Brtník
Musíš vědět kam chceš dojít! V tom Ti navigace neporadí.
Brtník

Registrace: 21.01.14 12:14 (Út)

Odeslatod Rubic » 22.07.18 8:55 (Ne)

Zdravím, v Nuvi 765 to vyžadovalo zvolit 2 kroky: Nástroje \ Kde se nacházím?
Zobrazí se - Moje pozice, nejbližší adresa, nejbližší křižovatka
Garmin Nuvi 765T, GE v6.8.1.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Zpět na Garmin: GPS přijímače