Problém s aktualizací softwaru nuvi 1300

Vše co se týká železa značky Garmin.

Problém s aktualizací softwaru nuvi 1300

Odeslatod smallside » 21.03.11 22:04 (Po)

Zdravím,
mám asi měsíc starou nuvi 1300 s ATLASEM ČR a po zaregistrování na mygarmin jsem se pokusil aktualizovat software. Navigace se po instalaci a odpojení od pc měla automaticky restartovat což taky udělala, ale ani po půl hodině nenaběhla... nyní nereaguje ani na připojení k pc, po chvíli se hned sekne...

Nemá někdo podobnou zkušenost jak to lze řešit jinak než reklamací která je na měsíc...?

Děkuju moc za pomoc :bigwink:
smallside

Registrace: 21.03.11 21:57 (Po)

Re: Problém s aktualizací softwaru nuvi 1300

Odeslatod Path » 21.03.11 22:25 (Po)

Proběhla aktualizace až do konce? Byla přístroj před zahájením aktualizace plně nabitý? Co přesně se děje po spuštění?
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod smallside » 21.03.11 22:44 (Po)

Proběhla dokonce, postupoval sem dle uvedeného postupu jen s tím, že po restartu přístroje navigace už nenaběhla a skončila ve fázi že na displeji je logo GARMIN pod tím : Tato navigace obsahuje doživotní bezplatnou aktualizaci mapy ATLAS CZECH a pod tím je Načítání map. Jenže to načítání tam je pořád a mapa né a né se načíst..:(
smallside

Odeslatod smallside » 21.03.11 22:45 (Po)

jo a plně nabitý přístroj nebyl...
smallside

Odeslatod Garmin OC Letňany » 21.03.11 22:58 (Po)

Toto jsem již párkrát řešil - jediné co pomůže je smazání všech map z přístroje a znovunahrání. K počítači se připojíte tak, že ve fázi nažítání mapy (ten zelený pruh) odpojíte na okamžik USB kabel od navigace a rychle jej opět připojíte - chce to trošku cviku, ale mělo by se během okamžiku zadařit. Jakmile se navigace připojí jako USB disk, odstraňte soubor "gmapsupp.img" z adresáře "MAP" a zkuste navigaci vypnout a zapnout. Pokud naběhne bez problémů můžete přes mapsource nahrát znovu mapu. Poslední dobou se tento nepříjemný problémek objevuje často a toto je vcelku jednoduché řešení.
Standa Bureš - vedoucí prodejny
letnany@garmin.cz
Facebook
Obrázek uživatele
Garmin OC Letňany
VIP

Registrace: 28.07.10 14:52 (St)

Odeslatod Path » 21.03.11 23:00 (Po)

Zkuste ji znovu připojit k PC a rychle přejít do složky Map ve které jsou soubory *.img. Ty přejmenujte tak, aby koncovka byla např. *.bak. Příklad:

původní: nejaka_mapa.img
po novu: nejaka_mapa.img.bak

To samé ve složce .System

Pak odpojit od PC a spustit.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Galloway » 22.03.11 9:50 (Út)

U několika navigací se stejnou závadou se chby "odstranila sama". Stačí přístroj připojit na AC adaptér a nechat jej hodinu - dvě zapnutý. U několika přístrojů toto pomohlo. Pak se navigace chovaly standartním způsobem.

Myslím si že může jít o nějakou vnitřní kontorlu paměti a proto příswtorj nechce naběhnout.
Technická podpora Garmin.cz
Znalostní databáze: podpora.garmin.cz
Obrázek uživatele
Galloway
Moderátor

Registrace: 03.10.08 9:03 (Pá)

Odeslatod smallside » 22.03.11 21:09 (Út)

Děkuji vám za cenné rady.. síťový adaptér nabíjení bohužel nemám, ale zkusím to tedy nechat hodinku v autě.. U výše zmíňených řešení s mazáním mapy atd. se obávám, že kdyby to nevyšlo, nemusela by vyjít ani následná reklamace..:(
smallside

Odeslatod smallside » 24.03.11 18:18 (Čt)

Tak navigaci sem nechal cca hodinu a pul nabijet v aute.. obrazovka v tu chvili byla zprvu cerna a napis nacitani map.. pak byla asi hodinu cela bila.. odpojil sem a nechal pristroj zapnuty.. asi za dve nebo tri hodiny mi napsala ze baterie je vypnuta.. dal sem OK.. a v tu chvili sama nabehla a od te doby zas funguje:) tak nevim co ji bylo ale snad bude uz behat... jeste jednou diik za rady... :bigwink:
smallside

Odeslatod Galloway » 24.03.11 23:16 (Čt)

Není vůbec zač, je dobře že navigace běží.
Já jsem toho názoru že se jedná o nějakou kontorlu paměti nebo jiný "zásek". Bohužel Garmin mi nedokázal k uvedenému případu nic říct, pokud na US supportu chybu nedokáži nasimulovat, jako by neexistovala :evil:
Technická podpora Garmin.cz
Znalostní databáze: podpora.garmin.cz
Obrázek uživatele
Galloway
Moderátor

Registrace: 03.10.08 9:03 (Pá)

Další

Zpět na Garmin: GPS přijímače