Změny ve fóru path.cz

Důležité novinky o změnách na fóru path.cz

Změny ve fóru path.cz

Odeslatod Path » 27.02.11 2:51 (Ne)

Změny ve fóru path.cz
Věnujte, prosím, dostatečnou pozornost následujímu textu.


Aktualizace fóra

Fórum path.cz založené na phpbb bylo aktualizováno na svou poslední publikovanou verzi. Vyjma novinek, které nejčerstvější verze přináší, došlo k několika zásadním změnám v rozšiřujících doplňcích, a ty nejdůležitější se zde pokusím vypíchnout.


Česká lokalizace

Fórum path.cz od počátku využívá vlastní překlad do češtiny a nově využívá nativní funkci pro vypisování množných termínů, např. příspěvek, příspěvky, příspěvků apod. Vlastní a starší funkce, která v minulosti prostředí fóra správně "počešťovala" i v množných číslech, byla z tohoto důvodu definitivně odstraněna. Během provozu tak můžete narazit na termíny, které jsou lokalizovány chybně. V takovém případě mě neváhejte kontaktovat.


Atom (RSS) Kanál

Původní RSS kanál pro path.cz dostupný na adrese path.cz/forum/rss.php byl definitivně zrušen. Nyní je využito vestavěného kanálu (Atom) přímo v samotném phpBB. Více informací o nově definovaném Atomu najdete zde.


Autentifikace fóra a uživatelské účty

I zde došlo ke změnám. Registrace nových uživatelů nebo změny v nastavení účtu již existujících uživatelů budou vyžadovat nový typ autentifikace (CAPTCHA, případně jiný typ ověření).

Pozor, připravuje se pročištění nevyužívaných uživatelských účtů a z tohoto důvodu doporučuji všem registrovaným uživatelům zkontrolovat zejména e-mailové účty. Dojde-li na hromadnou reaktivaci účtů, která vyžaduje ověření z doručeného e-mailu, můžete při chybně definovaném účtu přijít o přístup do fóra pod stávajícím účtem.

Další vestavěná modifikace umožní při přihlášení automatické přesměrování na předchozí stránku, a ne jak tomu bylo doposud, na hlavní stránku fóra.


Nová pole v profilu uživatele

K dispozici mají registrovaní uživatelé nově možnost zadat informace o účtu Facebook a kanálu YouTube.

Tímto žádám všechny uživatele, aby ze svých podpisů přesunuli informace o WWW, Facebooku, YouTube kanálu, ICQ, bydlišti apod. do profilu (zde: Nastavení profilu). URL odkazy nebudou v podpisech s určitými výjimkami povolovány.


Nový editor příspěvků

Nejvýraznější změnu zaznamenáte při psaní příspěvků. Původní modifikace editoru od eCard Max (obrázek vlevo), který už nevyhovoval, byl nahrazen editorem ABBC3 (obrázek vpravo), který je mnohem flexibilnější a pro práci příjemnější.

Obrázek Obrázek

Editor ABBC3 navíc nabízí nové BBCode, které práci s texty výrazně zpříjemní (už žádné odskakování textu při jeho formátování). Kromě vestavěných BBCode jsem přidal možnost vložení mapy Google a implementoval barevnou syntaxi programových kódů od GeSHi. K posledním dvěma BBcode v následujícím odstavci. Editor můžete plně otestovat v této sekci.


GeSHi a mapy Google

Fórum path.cz se zabývá zejména značkou Garmin a občas je nutné zobrazit částečný obsah souborů gpx, gtt, glx apod., které mají strukturu xml. Pro snazší čitelnost jsem upravil barevnou syntaxi (GeSHi ) formátu xml. Příklad, jak uvést text gpx souboru (místo "code" napíšete "code=xml"):

Code: Vybrat vše
[code=xml]... (obsah gpx)..[/code]

A výsledek:
xml Code: Vybrat vše

 <?xml version="1.0" encoding="UTF-8" standalone="no" ?>
- <gpx xmlns="http://www.topografix.com/GPX/1/1" xmlns:gpxx="http://www.garmin.com/xmlschemas/GpxExtensions/v3" xmlns:gpxtpx="http://www.garmin.com/xmlschemas/TrackPointExtension/v2" creator="nüvi 3760" version="1.1" xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:schemaLocation="http://www.topografix.com/GPX/1/1 http://www.topografix.com/GPX/1/1/gpx.xsd http://www.garmin.com/xmlschemas/GpxExtensions/v3 http://www.garmin.com/xmlschemas/GpxExtensionsv3.xsd http://www.garmin.com/xmlschemas/TrackPointExtension/v2 http://www.garmin.com/xmlschemas/TrackP ... sionv2.xsd">
- <metadata>
- <link href="http://www.garmin.com">
  <text>Garmin International</text>
  </link>
  <time>2010-05-25T13:28:30Z</time>
  </metadata>
- <wpt lat="46.600078" lon="15.664981">
  <ele>-0.11</ele>
  <name>A1</name>
  <sym>Waypoint</sym>
  </wpt>
- <wpt lat="25.061784" lon="121.640268">
  <ele>38.10</ele>
  <name>Garmin Asia</name>
  <link href="Pictures/Garmin_Asia.jpg" />
  <sym>Waypoint</sym>
- <extensions>
- <gpxx:WaypointExtension>
- <gpxx:Address>
  <gpxx:StreetAddress>No 68, Jangshu 2nd Road</gpxx:StreetAddress>
  <gpxx:City>Shijr, Taipei County</gpxx:City>
  <gpxx:Country>Taiwan</gpxx:Country>
  </gpxx:Address>
  </gpxx:WaypointExtension>
  </extensions>
  </wpt>
</gpx>


Dále jsem přidal možnost syntaxe pro jazyk VBA (MS Office), který se zde ve fóru také občas vyskytne.
Méně významnější, přesto také užitečný BBCode umožní do příspěvku vložit mapu Google. Obrázek

Stačí pouze vložit link na konkrétní lokalitu, který zkopírujete přímo ze stránky google maps. Ukázka:


Zvětšit mapu

Možné je také zobrazení Google Earth nebo Street View:


Zvětšit mapu


Vkládání obrázků

Chcete-li do příspěvku vložit obrázek, můžete k tomu využít tři způsoby. První je klasický URL odkaz na obrázek. Druhá možnost je opět vložení URL obrázku, ale se zobrazením jeho náhledu (doporučuji!). Ukázka BBCode pro náhled obrázku:

Code: Vybrat vše
[thumbnail]http://www.path.cz/forum/own/news/onTheRoad.jpg[/thumbnail]


a výsledek (klepněte):

Obrázek

Třetí možností je BBCode pro zobrazení okna http://imageshack.us, ve kterém můžete vlastní obrázek nahrát na server imageshack.us, následně zkopírovat upravený odkaz pro fóra a ručně nebo prostřednictvím BBCode Obrázek odkaz vložit. Upozorňuji, že z tohoto serveru se odkaz obrázku automaticky nevkládá. Ostaní tagy BBCode už zvládnete otestovat sami...


Vyhledání příspěvků uživatele

Další přidaná modifikace umožní (pouze přihlášeným uživatelům) vyhledat příspěvky uživatele z jeho informačního panelu, viz obr.

Obrázek


Číslování příspěvků

Nově jsou všechny příspěvky v každém jednotlivém téma číslovány. Snadněji se tak lze v textu odkazovat na konkrétní příspěvek pod jeho číslem (viz obr. níže). Klepnutím na číslo se zobrazí URL odkaz tohoto příspěvku.

Obrázek


Podobná témata

Zdali tato modifikace bude užitečná, ukáže čas. Jedná se o zobrazení podobných témat na konci stránky. Primárně se tato sekce bude zobrazovat pouze přihlášeným uživatelům. Více o této modifikaci se můžete dočíst zde.

Obrázek


Nový kontakt na e-mail

Nově došlo ke změně e-mailového účtu, ze kterého budete dostávat oznámení. Účet je info@path.cz, na který se můžete rovněž obracet v případě technických problémů, např. potíže s přihlášením apod.

Děkuji všem, kteří si našli čas a seznámili se s novinkami. Máte-li nějaké postřehy případně návrhy, neváhejte mě kontaktovat. Závěrem si dovolím připomenout základní pravidla fóra, které najdete zde.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin
 
Příspěvků: 3406
Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Re: Změny ve fóru path.cz

Odeslatod Path » 23.03.11 3:04 (St)

Nově vizuálně oddělena sekce témat s příznakem důležité od běžných témat.
Naposledy editoval Path dne 25.03.11 0:23 (Pá). Počet editací: 1x.
Důvod: Zpět k původnímu zobrazení
Obrázek uživatele
Path
Site Admin
 
Příspěvků: 3406
Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Re: Změny ve fóru path.cz

Odeslatod Path » 25.03.11 0:10 (Pá)

V sekci Garmin: Software založeno téma Software: path.cz a Garmin Ltd. (Souhrn), kde je souhrn programů z dílny path.cz plus odkazy na software společnosti Garmin Ltd.

Tímto by se sekce software měla zpřehlednit.


Path napsal:Nově vizuálně oddělena sekce témat s příznakem důležité od běžných témat.

Neosvědčilo se, vizuální oddělení sekcí jsem zrušil. Nyní je typ příspěvku rozlišen pouze textovou informací.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin
 
Příspěvků: 3406
Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Re: Změny ve fóru path.cz

Odeslatod dolep » 07.08.18 16:43 (Út)

Zdravím, uvítal bych dát do pořádku sekci GPS příjímače.
dolep
 
Příspěvků: 17
Registrace: 30.01.13 14:52 (St)


Zpět na Oznámení a novinky ve fóru path.cz

Kdo je online

Online uživatelé v tomto fóru: CommonCrawl [Bot] a žádný návštěvník.