Odemknutí mapy klíčem jiného uživatele

Komerční a nekomerční mapové produkty pro přijímače GPS Garmin.

Odemknutí mapy klíčem jiného uživatele

Odeslatod Pejla » 19.06.09 8:57 (Pá)

Po zakoupení Garmin 550 jsem nainstaloval MapSource a příslušné mapy.
Při pokusu o odemknutí přiloženým klíčem se vždy zobrazila informace o tom, že mapy byly odemčeny, ale v MapSource se tak nestalo, mapy zůstaly zamčené.
Po nespočetných opakovaných pokusech jsem dle výrobního čísla přístroje našel dalších cca 5 registrací a prostřednictvím jedné z nich použil odemykací klíč jiného uživatele.
Mapy se odemkly, ale nelze je samozřejmě použít v mém GPS.
Vše jsem tedy odinstaloval a znovu nainstaloval s cílem otevřít mapy znovu a platným klíčem, ale mapy se mi nyní instalují jako otevřené , bohužel zmíněným klíčem jiného uživatele, takže je samozřejmě není možné použít v mém GPS.
Existuje cesta jak znovu mapy nainstalovat jako zamčené a odemknout je správným klíčem ?

děkuji
Pejla
Pejla

Registrace: 19.06.09 8:33 (Pá)

Re: Odemknutí mapy klíčem jiného uživatele

Odeslatod Monoid » 19.06.09 13:29 (Pá)

Mapy muzete mit v ramci Mapsource odemcene pro libovolny pocet pristroju. Takze staci pridat kod mapy pro Vas pristroj. Primo v Mapsource take jde vymazat zvoleny kod. Nemusite preinstalovavat Mapsource.

Ja pouzivam starou verzi MS, tak Vam neporadim, jak odstranit, ci pridat registraci. Tusim, ze v novejsich verzich je to jinak.

V me verzi:
1) Pomucky/Odemknout mapy nebo Ctrl+U
2) Tlacitko Dalsi
3) Zvolit 'Mam 25 mistny kod' (1. volba)
4) Tlacitko Dalsi
5) Zvolit 'Mam 25 mistny kod' (1. volba)
6) Tlacitko Dalsi
7) Do horniho policka zadat 25mistny kod. Do spodniho muzete dat svuj komentar. Ja tam davam typ pristroje, aby se mi to nepletlo.
8) Dalsi
9) Zrusit

Pokud chcete odstranit nejaky kod
1) Pomucky/Odemknout mapy nebo Ctrl+U
2) Tlacitko Dalsi
3) Zvolit Ukazat instalovane kody) (2. volba odspodu)

Pak vybrat kody k odstraneni.

Mozna nekdo poradi, jak je to v novych Mapsourcech.
Monoid

Registrace: 15.04.08 9:25 (Út)

Odeslatod Path » 19.06.09 16:14 (Pá)

U novějších verzí MapSource je někdy potřeba po odemknutí restartovat MapSource.

Pejla: Určitě máte správný odemykací klíč? Pro jistotu si jej ověřte tímto programem: viewtopic.php?f=20&t=112
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Pejla » 20.06.09 19:24 (So)

Přátelé,

děkuji za pomoc, už je vše OK.

hezký den.
Pejla
Pejla

Odeslatod Path » 22.06.09 1:57 (Po)

A můžete uvést, kde byl nakonec zakopaný pes?
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Pejla » 22.06.09 8:45 (Po)

Problém byl naprosto banální. V návodu je uživatel při zprovozňování přístroje opakovaně upozorňován na odemykací kód přiložený na žlutém papíře s textem,,důležité,, , ale tento kód je pro již předinstalovaný ,,CityNavigator Europe ,, , takže při jeho zadání se neobjevuje žádné sdělení o chybném kódu, ale k odmknutí map ToPo, Atlas a Adresy nedojde.
Pro tyto mapy je na spodu víka krabice registrační kód map, a odemikací kódy je nutné vygenerovat na stánkách výrobce.
No možná by tahle informace stála za zmínku v návodě a nemusel jsem pracně pátrat.

hezký den
Pejla
Pejla

Odeslatod Path » 24.06.09 1:32 (St)

Ale hned pod tím kódem na víku krabice máte uvedenou adesu http://www.garmin.cz/unlock nebo se pletu?
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod divadch » 12.04.11 16:37 (Út)

Zdravím všechny.
Mám nuvi 765 z USA. Mapu mám odemknutou a navigace při startu 2x pípne a potom vyskočí okno "nelze odemknout mapy". Kde může být problém ? Může to dělat třeba základní mapa (gmapbmap), nebo je to jen tou mojí mapou ? Protože jediné co je viditelné ve výběru map (v GPS) je mapa 3D.
Navigace byla plně funkční, jen v ní byla mapa USA.

Děkuji za každou radu, či odkaz kam se mám kouknout.
divadch

Registrace: 06.10.09 21:20 (Út)

Odeslatod Path » 14.04.11 14:30 (Čt)

Minimálně jednu mapu odemknutou pro tento přístroj nemáte. Když podrobněji popíšete co, kam a jak jste instaloval, budeme chytřejší. stehně tak, jaké img soubory v navi máte.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod divadch » 21.04.11 8:50 (Čt)

Navigaci jsem nechal přes známého aktualizovat - že prý u navigací z USA se něco musí umazat či předělat. Ale já bych si tam chtěl přidávat mapy podle sebe (podle toho co zrovna koupím).
765ka je momentálně funkční, když na SD pošlu mapu - pro tento přístroj (jen třeba část mapy - na zkoušku 10MB) tak stále píše nelze odemknout mapy.
img soubory:
plně funkční přístroj: gmapbmap,gmapsupp,gmaptz
nefunkční když na SD dám novou mapu (odemknutou) :pope:
divadch

Registrace: 06.10.09 21:20 (Út)

Další

Zpět na Garmin: Mapy