Jak dostat CNE 2k9 z SD karty do přístroje?

Komerční a nekomerční mapové produkty pro přijímače GPS Garmin.

Jak dostat CNE 2k9 z SD karty do přístroje?

Odeslatod d1x » 27.02.09 13:22 (Pá)

Zdravím, potýkám se s menším problémem.

Instaloval jsem svému známému nové mapy do přístroje Garmin Nuvi 760. V pohodě se mi podařilo odemknout mapy Atlas 7NT a Topo v2 a nainstaloval do přístroje přes sw MapSource. Nyní je však požadavek, abych z SD karty (kterou koupil přes Aukro), kde je odemknutý City Navigator Europe NT 2009 All vzal z karty a dostal do přístroje (kde je pouze v2008, které právě verzí 2009 chceme přehrát).

Toho mi však bohužel nelze docílit. Když dám v MapSource přijmout ze zařízení a zvolím SD kartu tak dostanu hlášku, že mapu nelze otevřít, protože není nainstalována (žádné instalační CD této mapy nemáme - jak jsem již zmínil jde pouze o SD kartu koupenu z Aukra). Napadlo mě, že by to šlo možná celé nějak poštelit hraním si se soubory. Na SD kartě s CNE-NT09 (ten co chci dostat do přístroje) je pouze soubor gmapsupp.img (což podle toho, co jsem četl v ostatních topicích, dává smysl - ale přehráním do přístroje bych si poškodil už tam dané mapy Topo2, Atlas 7nt??).

Jinak pokud dám přijmout mapy z přístroje do PC tak se mi do MapSource naimportují Topo a Atlas, ale Navigator 2008 (žádný region přestože je v přístroji) ne. Poradíte někdo, jak to mám vyřešit? Jak z přístroje dostat CNE08 a nahradit ho CNE09, který je na SD kartě? Pokud to ovšem lze a není potřeba CD či něco podobného.

Předem všem díky;)
d1x

Registrace: 27.02.09 13:07 (Pá)

Re: Jak dostat CNE 2k9 z SD karty do přístroje?

Odeslatod Path » 27.02.09 13:43 (Pá)

Mapa CNEU 2009 instalovaná na vaší kartě bude s kartou svázána odemykacím klíčem. Pokud byste soubor přesunul do zařízení, nepůjde mapa odemknout. Na vašem místě bych to nechal tak, jak to je a jezdil s SD kartou. CityNavigator Europe 2008 z přístroje odstraníte tak, že smažete soubor gmapprom.img (vytvořte si zálohu např. na DVD).

Poznámka: Atlas a TOPO v přístoji pak můžete klidně přejmenovat z gmapsupp.img na gmapprom.img (MapSource soubor gmapprom.img při exportu map nikdy nenahrazuje)
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Re: Jak dostat CNE 2k9 z SD karty do přístroje?

Odeslatod d1x » 27.02.09 15:02 (Pá)

tak trochu jsem si myslel, že to bude právě takhle:-) díky
Naposledy editoval Path dne 27.02.11 1:53 (Ne). Počet editací: 2x.
Důvod: Odstraněna citace předchozího příspěvku
d1x

Registrace: 27.02.09 13:07 (Pá)

Zpět na Garmin: Mapy