Stránka 1 z 1

Předregistrované mapy v nüvi 760

OdeslatOdesláno: 10.09.08 16:19 (St)
od Anonymous
Dobrý den,
je nějaká šance, že si budu moc přeregistrovat mapy (AtlasCzech 7NT a TopoCzech 2) z přístroje na microSDHC kartu? Přístroj jsem zakoupil v Mapovém centru v Plzni a prodávající předregistroval (ten den ráno) obě mapy sám s tím, že je to pro zákazníka lepší, protože to nemusí dělat sám. Tím mi ovšem znemožnil volbu nosiče map...

Re: Předregistrované mapy v nüvi 760

OdeslatOdesláno: 10.09.08 17:40 (St)
od Path
Váš prodejce pouze získal odemykací kódy určené pro tento přístroj. Volbu ID zařízení neměl, stejně jako vy. Odemykací klíče jsou již na serveru garmin.cz pevně svázány s ID přístroje (u předinstalovaných map).

Edit: Možnost registrace mapy na jiné ID a tedy i na kartu máte pouze při koupi samostatné mapy.

Re: Předregistrované mapy v nüvi 760

OdeslatOdesláno: 11.09.08 14:46 (Čt)
od Hopkirk
Domnívám se, že Kofolitikovi jde jen o to, aby mněl mapu uloženou ne přímo v přístroji, ale na SD kartě. Toho lze docílit pouhým přenesením souboru gmapprom (nebo jiného, kde jsou předmětné mapy nahrány) na tuto kartu a přejmenování souboru na gmapsupp. Nebo se pletu a je třeba přenést i jiné soubory?

Re: Předregistrované mapy v nüvi 760

OdeslatOdesláno: 11.09.08 15:50 (Čt)
od Path
V tom případě jsem špatně pochopil otázku. Četl jsem přeregistrovat...

Mapy samozřejmě lze přesunout na kartu. Ale odemknuty budou stále pro jedno a to samé zařízení. V jiném zařízení nebude možné tento mapset použít. Pokud by mapa byla registrována přímo na ID karty, bylo by možné mapu (kartu) používat ve více zařízeních bez nutnosti dalšího odemykacího klíče.

Poznámka: Na kartě je většinou podporován formát gmapsupp.img, tedy jak jste uvedl, je možné přenést i soubor gmapprom.img, ale s podmínkou změny názvu právě na gmapsupp.img.

Re: Předregistrované mapy v nüvi 760

OdeslatOdesláno: 11.09.08 22:38 (Čt)
od Kofolytik
Šlo mi o možnost přenesení map do jiného přístroje na SDHC kartě. Takže teď už vím, že to legálně nejde. Díky.