TYP pro Topo Czech 1.2

Komerční a nekomerční mapové produkty pro přijímače GPS Garmin.

TYP pro Topo Czech 1.2

Odeslatod Monoid » 12.08.08 14:43 (Út)

Ve vlaknu k Topo Czech 2Pro se diskutoval nasledujici problem Topo Czech 1.2.

Nektere vodni plochy nejsou zobrazeny. Napr. reka Ostravice v Ostrave.

Zjistil jsem, ze pro nektere, ale ne vsechny zmizle vodni plochy to jde vyresit drobnou upravou TYP souboru. Reseni ma, ale drobnou vadu, zmizely naopak nektere ostrovy.... Takze kompletne to asi TYP souborem resit nejde. Vzdy neco zmizi. Nevylucuji, ze kdyby se zmenily priority vykreslovani dalsich vrstev, ze by se nakonec kyzeneho vysledku dosahlo, ale jsou k dispozici nove, lepsi verze teto topomapy, tak mne pripada, ze nema cenu investovat energii do neceho, co mozna ani nejde...

Pokud by mel nekdo zajem o upraveny TYP pro 1.2, kde je asi vetsina vodnich ploch, jak ma byt, ale zmizely nektere ostrovy, tak mi dejte vedet. (Musim poprosit Picodas o svoleni a nechci je tim otravovat, pokud by o to nikdo nemel zajem.)
Monoid

Registrace: 15.04.08 9:25 (Út)

Re: TYP pro Topo Czech 1.2

Odeslatod Path » 12.08.08 15:52 (Út)

Bylo by možné přihodit alespoň dva, tři náhledy vybraných oblastí pro porovnání?
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Monoid » 12.08.08 16:17 (Út)

Path napsal:Bylo by možné přihodit alespoň dva, tři náhledy vybraných oblastí pro porovnání?

Urcite ano, akorat, ze jsem neprisel na to, jak obrazek do fora vlozit. Asi mi nejaky delail unika. :-(((

Zkousel jsem to tak, ze jsem zmackl ikonu s kopeckem a sluncem, objevil se dialog pozadujici cestu k souboru. Zadal jsem tedy cestu k souboru na svem lokalnim disku. Pak jsem zkusil preview a tam se obrazek neobjevil.... (Jen bily ctverec s cervenym X uprostred).

Jak to mam udelat, co delam spatne?
Monoid

Odeslatod Path » 12.08.08 17:08 (Út)

Ten kopeček a sluníčko je určen pouze pro URL adresu obrázku (umístěný na jiném serveru). Pro ukládání obrázků je vynikající služba imageshack.us. Po vložení obrázku na tento server se URL obrázku vygeneruje i s odkazem, který je možné zkopírovat přímo sem (není třeba žádných kopečků). Obrázek.

Pro imageshack.us doporučuji vytvořit vlastní účet, aby bylo možné obrázky zpětně spravovat. Tento server je asi nejpopulárnější a velmi oblíbený.

Druhá možnost: Při psaní příspěvku je v dolní části okna (pod tlačítkem Odeslat) uško "Připojit přílohu". Tímto lze vložit obrázek přímo na tento server (FAQ)

Edit: trénink vkládání různých BB tagů při psaní příspěvku doporučuji zde.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Monoid » 21.08.08 16:22 (Čt)

Slibene nahledy...

Ostrava - TYP Picodas
Obrázek

Ostrava - upraveny TYP
Obrázek

Je videt, ze se upravou TYPu zobrazi Ostravice.

Jezero Hamr u Straze pod Ralskem - TYP Picodas
Obrázek

Jezero Hamr u Straze pod Ralskem - upraveny TYP
Obrázek

Zmizele jezero se nezobrazi ani s jednim z TYP souboru :-((

Horazdovice - TYP Picodas
Obrázek

Horazdovice - upraveny TYP
Obrázek

V rybniku zmizi pro mapu s upravenym TYP souborem ostrov.

Nezda se, ze by nekdo mel zajem o upraveny TYP. Nikdo se neozval, takze tim Picodas nebudu zatezovat.
Monoid

Odeslatod Path » 21.08.08 23:08 (Čt)

Já bych o něj každopádně zájem měl. Vypadá to, že rozdíly jsou dost markantní.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Zpět na Garmin: Mapy