mapa NTU a NT

Komerční a nekomerční mapové produkty pro přijímače GPS Garmin.

Re: mapa NTU a NT

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 20.07.17 23:29 (Čt)

Tyhle reci miluju :))
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Odeslatod thomas007 » 21.07.17 16:32 (Pá)

konf14 napsal:Pokud nechceš bloudit, nesmíš používat navigaci Garmin. Mne dneska poslala objížďkou a za zatáčkou byly zamčená vrata... :frown:

Nj, ona ta navigace může vědět, že tam někdo namontoval a zamknul vrata. 8o)

konf14 napsal:Bylo by dobré nějak dostat do navigace mapy od Seznamu. Ty jsou vždy aktuální a vždy přesné. Mapy od Garmina jsou geodetický odpad.

Tak určitě... Asi jako chtít po Tomtomu aby dělal mapy i pro jiné značky navigací apod. Ono hlavně ty mapy nejsou Garminu což ale ví vlastně jen ten, kdo si skutečně přečetl licenční podmínky co mu přístroj při prvním spuštění ukázal. A ani nevidím důvod proč by měl mít seznam mapy v přístroji. V každý mapě jsou chyby, kdo říká že nejsou, jednoduše lže. I v online mapách Googlu, Here nebo Seznamu jsou chyby. To, že na ně člověk zrovna v konkrétní chvíli nenarazí neznamená, že tam nejsou.

A hlavně, člověk který jezdí autem jako řidič má sledovat dopravní značení a pokud to nedělá a tedy za jízdy nepřemýšlí, pak z mého pohledu nemá na silnici co dělat. Nikdy se mi nestalo za xx let, že bych s Garminem nedojel. U Navigonu a Tomtomu které jsem chvíli měl se mi to taky nestalo. U Beckeru se mi to stalo, u Blaupunktu taky, u navigace integrovaný v půjčeným voze taky (čert ví co tam bylo).

Nemyslím si, že kdyby to byly špatný navigace, že by je do svých vozů dávaly firmy jako Mercedes (navigace Mercedes MapPilot), Maserati nebo Dodge případně BMW na motorky.
Obrázek uživatele
thomas007

Registrace: 26.10.12 9:26 (Pá)

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 21.07.17 16:43 (Pá)

Jen tak mimochodem .... dodavatel mapových dat pro garmina a mapy.cz (kdyz uz tedy jsou takto blahořečeny ) .. je stejný :)
Tragedie_v_JZD

Odeslatod thomas007 » 21.07.17 17:05 (Pá)

No pokud se nepletu tak Mapy.cz jedou na vlastních datech Seznamu a na OpenStreetMap kdežto Garmin bere data od HERE (původně Nokia HERE) a k tomu dodává vlastní data.
Obrázek uživatele
thomas007

Registrace: 26.10.12 9:26 (Pá)

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 21.07.17 17:15 (Pá)

Seznam ma HERE pro CR a pro zbytek sveta pouziva openstreetmap.
Tragedie_v_JZD

Odeslatod konf14 » 21.07.17 20:07 (Pá)

thomas007 napsal:Nj, ona ta navigace může vědět, že tam někdo namontoval a zamknul vrata.

Seznam ví, Garmin ne. Je zbytečné vysvětlovat proč...

thomas007 napsal:...což ale ví vlastně jen ten, kdo si skutečně přečetl licenční podmínky co mu přístroj při prvním spuštění ukázal.

:D :D :D :D

thomas007 napsal:V každý mapě jsou chyby

Souhlas. Jen jde o to kolik moc a hlavně: jak zásadní.

thomas007 napsal:řidič má sledovat dopravní značení

No, to je rada k nezaplacení. Až se divím, že je zadarmo.
Až tam bude značka Zákaz vjezdu, Slepá ulice nebo dokonce Pozor, plot! a já tam vjedu, tak si nebudu stěžovat na navigaci.
Viz Panorama.

thomas007 napsal:že by je do svých vozů dávaly firmy jako Mercedes (navigace Mercedes MapPilot), Maserati nebo Dodge případně BMW na motorky.

Nebude to třeba něco jako je teď aféra s potravinami? Ve stejném obalu jiný obsah?
konf14

Registrace: 19.07.15 9:21 (Ne)

Odeslatod konf14 » 21.07.17 20:11 (Pá)

Tragedie_v_JZD napsal:Seznam ma HERE pro CR

To těžko. Zrovna v tomhle konkrétním případě to má Seznam dobře a HERE blbě.
Jak by k tomu mohlo dojít, pokud by Seznam přebíral data od HERE?
konf14

Odeslatod Rubic » 22.07.17 13:30 (So)

Zdravím, HERE tam má psáno - Neprůjezdná silnice od 20.7.2017 21h.37´, někdo v obci na začátek neumístil upozornění - to v mapě být nemůže.
Garmin Nuvi 765T, GE v5.6.1.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Odeslatod konf14 » 22.07.17 20:45 (So)

Tak to byl taky nějaký zoufalec, kterému se nechtělo objíždět půl republiky. Rozkopali 100 metrů hlavní silnice a objížďka je 50 km. Vím z doslechu, že se to dá objet mezi barákama, tak jsem to zkusil. A taky jsem ji na druhý pokus projel. Sice to je cestička, že se tam osobák s cyklistou nevyhne, ale než 50 km...
Ale tam, kam mne hnala navigace, tam silnice nikdy nebyla, to je vjezd do bývalé fabriky. Možná by tam měli dát místní značku "Slepá ulice", ale to je tak zapadlá vesnice, že by za tu značku utratili půl ročního rozpočtu...
Tak jen doufám, že si té poznámky všimnou mapmejkři v HERE, podívají se na Panoramu MAPY.CZ a opraví to. A nebudou se spoléhat na to, že za chvíli otevřou hlavní a už si toho nikdo nevšimne...
A jen tak na okraj: dnes mne v Sklářské Porebě poslala do jednosměrky v protisměru (počkáme tak 2-3 roky až se here/garmin probere...) a ze Žitavy mi poradila jinou cestu než používají všichni ostatní.
Pokaždé, když se zapomenu a spolehnu se na navigaci, tak si rvu vlasy...
konf14

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 22.07.17 21:06 (So)

No vidite... a ja s garmině projel pul evropy, od rumunska po francii, samozrejme bcetne dennodenniho pouzivani v cr... a nemel jsem za poslednich pet let tolik problemu, co vy za dva dny...

Jestli nebude problem...nekde jinde :)
Tragedie_v_JZD

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: Mapy