stara navigace garmin 765t lifetime

Komerční a nekomerční mapové produkty pro přijímače GPS Garmin.

Re: stara navigace garmin 765t lifetime

Odeslatod konf14 » 14.01.16 18:23 (Čt)

thomas007 napsal:zpracovávají celý svět

Nezpracovávají celý svět. Garmin DE zpracovává DE, Garmin PL zpracovává PL a Garmin CZ zpracovává CZ. Národní pobočky pak svůj úsek pošlou na centrálu a tam je "secvaknou" dohromady. Takhle si to aspoň představuji já. A pokud to dělají jinak, dělají to blbě. Je naprostá blbost, aby se nějaká centrála (třeba v Bruselu nebo kde vlastně mají hnízdo) zabývala libereckým kulaťákem.
A secvakávání musí za ta léta probíhat naprosto automaticky. Pokud neprobíhá, dělají to blbě.
Pokud podkladem pro CN je mapa HERE, kde jsem to tuším viděl už začátkem prosince, a kde už to je vzaté, zkontrolované a zapracované, tak proč to není v lednové aktualizaci?
Tohle NIKDY nepochopím - ať se snažíš sebevíc.
Snad jediným, byť konspirativním důvodem by bylo, že trojlístek nových majitelů si lepší (=aktuálnější) verzi map nechává pro sebe a pro ostatní vypouští něco opožděného. Ale to mi připadá naprosto šílené, to by jim na to musel vlítnout nějaký bruselský úřad pro kontrolu čehokoli.

Třeba na Seznamu (resp. Mapy.CZ) se píše:
  • Základní mapa se aktualizuje obvykle 1x týdně
  • Pokud naleznete na našich kreslených mapách nějaké chyby v zobrazení nebo pojmenování, prosím napište nám o tom. Kartografická redakce chybu do několika dnů opraví
Takhle nějak si představuji aktualizaci map.
Pravda, oni nezpracovávají celý svět...

thomas007 napsal:v některejch státech i ten telefon kvuli aplikacím

Máš o tom nějaké důkazy? Pokud se tedy nejedná o Severní Koreu nebo Bělorusko...
Ale u nás mi to přijde naprosto šílený. Kdyby to zkusil byť jen jeden policajt, tak to skončí u Ústavního soudu.
Stačí, že si ty hajzlové nedávno pořídili nový buzerkáry bez majáků.

thomas007 napsal:tyhle typ POI bodů třeba v Garminech u těch konkrétních zemí v novejch zařízeních nejsou

To je jedině dobře. Protože kdyby tu databázi radarů aktualizovali stejným tempem jako mapy, tak se uživatelé nedoplatí... :D
Na tohle jsou prostě specializované servery založené na dobrovolnosti. A na tohle je taky dobrý Garmin (přístroj), protože tam se ty POI krásně instalují - proto taky mám Garmina (už druhýho), i když na něj pořád jen nadávám - ovšem pouze na mapu a navigování.

thomas007 napsal:Já teda jezdim předpisově

Tak to já vůbec ne. Předpisy jsou jen doporučení jak jezdit. Proto taky potřebuji POI abych odlišil plašiče od radarů a věděl kde je úsekáč a kde jen jednorázový radar. Do ciziny nejezdím, když tak jen zřídka a na moment - to pak chvilku vydržím jezdit podle předpisů, i když místní širóni kolem mne jenom hvízdají. Před mnoha lety v Rakousku mne v pravém odstavném pruhu předjížděl místní popelář. Řidič troubil a klepal si na čelo a já si jen nebyl jist jestli skončilo to předchozí omezení rychlosti.
Za posledních 10 let mne ale chytli jen jednou. 22.prosince 2013 - nebyl jsem připoutaný a neměl sebou papíry. Štědrej den na krku a oni neměli nic lepšího na práci než čmuchat! Za 300 korun a 3 body. Ovšem o těch bodech mi nic neřekli, na ty jsem přišel až o dva roky později při testování datové schránky (kontrola bodového konta zadarmo) - to už mi ty body vrátili zpátky.

Taky občas testuji místní plašič.
Co ukazuje dvoumístný displej když mu nestačí 99? :)
konf14

Registrace: 19.07.15 9:21 (Ne)

Odeslatod zdenik1 » 16.01.16 10:41 (So)

a ktera navigace od garminu ma v jednom, lifetim na mapy evropy a taky lifetime na mapy čr ,hlavně čisla popisne :) ...děkuji
zdenik1

Registrace: 09.01.16 11:45 (So)

Odeslatod konf14 » 16.01.16 14:59 (So)

Pokud už není Atlas Czech, tak zbývá pouze City Navigator. A jak to tak chápu, tak CN Czech by měl být pouze "vyřízlý" kus CN Europe. Jenže...
... něčemu tady nerozumím...

Já mám nüvi 56 Lifetime se City Navigator 2016.30 Europe a Hradec nad Moravicí, Opavská 265 mi našla:
Obrázek

Tobě by (teoreticky) měla taky, což se evidentně nestalo. Asi tam musíš ještě něco dohrát/nastavit/zapnout. Byla tu zmínka o jakési Adresy CR v2. Tu vůbec neznám, nic takového jsem ve svých přístrojích (mám ještě nüvi 42) nikdy nenašel a jestli bude taky lifetime, to netuším.
Pokud ne, tak je to o ničem... :frown:

Vyzkoušel jsem ještě zapadlou ulici v Praze, nalezeno jak podle čísla 8, tak i podle čísla 1261:
Obrázek

Nebo zapadlou vesnici u Rakovníka:
Obrázek

Obrázek

Problém bude s novými adresami - Garmin je s aktuálností tak rok dva opožděnej.
Pokud to je nová adresa ve staré ulici, dovede tě aspoň do ulice:
Obrázek

I když barák stojí o něco jinde:
Obrázek

Pokud je i ulice nová, tak jsi vedle:
Obrázek

Obrázek

Pak ti nezbyde než přepnout na nějakou Open Street Map - třeba Dave Luv:
Obrázek

A jsi tam - skoro...
Obrázek

I když ukazuje o 150 metrů vedle, tak pořád je to lepší než nic:
Obrázek
U tohohle příkladu zrovna nevím jestli nezná číslo a navádí jen do ulice, ale v každém případě je o 100% před Garminem.

A pokud je pravdou, jak se tady občas tvrdí, že OSM blbě navigují, tak není nic jednoduššího, než se City Navigatorem nechat dovést poblíž a na poslední metry/kilometry přepnout na OSM.

Škoda, že dnes nemám doma nüvi 42. V ní je Atlas Czech i jeho nová náhrada CN:
Obrázek

Půjčil jsem ji kámošovi, vrátí asi za měsíc. Pak budu moci popsat rozdíl mezi CN pro "56" a pro "42".
konf14

Odeslatod Purple » 16.01.16 20:04 (So)

Člověče, tvoje starosti a Rotchildovy prachy bych chtěl mít. Chápu, pokud by šlo o navigování do zapadlé vísky v Himalájích k místnímu šamanovi, ale pokud někdo vyžaduje přesné navigování do 1 metru v ČR, tak se jedná pravděpodobně o nějaký druh postižení. Jak jsi mohl vůbec existovat v době před pár lety, kdy byly k dispozici pouze papírové mapy? Navigace je pomůcka, není to autopilot (kdo na to nemá, žádný přístroj mu nepomůže).
Howg.
Garmin 3597 LM, CN Europe NT 2015.30
Obrázek uživatele
Purple

Registrace: 14.01.11 8:56 (Pá)

Odeslatod konf14 » 17.01.16 8:15 (Ne)

Purple napsal:někdo vyžaduje přesné navigování do 1 metru v ČR

Upřesni trochu svůj článek. O čem je nebo k čemu je, odkud pro něj čerpáš informace a/nebo proč jsi ho vůbec napsal...
Třeba založ nové vlákno o přesnostech navigací nebo cestování do Himaláje (zde pozor: nikoli do Himalájí), popřípadě hledej šamana v Tatrách či Krkonoších, to se skloňuje snadněji.
konf14

Odeslatod Dula » 17.01.16 13:52 (Ne)

Když už, tak do Himálaje.....
Dula

Registrace: 29.04.09 22:22 (St)

Odeslatod zdenik1 » 17.01.16 16:06 (Ne)

prosim vas,nevite jestli to jsou mapy pro garmin a jestli jo ,tak jak je dostat do navigace..dik

http://uloz.to/xn5dr82G/atlas-czech-201 ... p#download
zdenik1

Odeslatod thomas007 » 18.01.16 10:15 (Po)

konf14 napsal:Nezpracovávají celý svět. Garmin DE zpracovává DE, Garmin PL zpracovává PL a Garmin CZ zpracovává CZ. Národní pobočky pak svůj úsek pošlou na centrálu a tam je "secvaknou" dohromady. Takhle si to aspoň představuji já. A pokud to dělají jinak, dělají to blbě. Je naprostá blbost, aby se nějaká centrála (třeba v Bruselu nebo kde vlastně mají hnízdo) zabývala libereckým kulaťákem.

Tak to bohužel nefunguje. Respektive ano, ale u lokálních map jako jsou turistické apod.

konf14 napsal:Třeba na Seznamu (resp. Mapy.CZ) se píše:
  • Základní mapa se aktualizuje obvykle 1x týdně
  • Pokud naleznete na našich kreslených mapách nějaké chyby v zobrazení nebo pojmenování, prosím napište nám o tom. Kartografická redakce chybu do několika dnů opraví
Takhle nějak si představuji aktualizaci map.
Pravda, oni nezpracovávají celý svět...

Ano, on je rozdíl mít třeba 100 lidí jen na ČR a nebo 1000 lidí na mapy celýho světa.
zdenik1 napsal:a ktera navigace od garminu ma v jednom, lifetim na mapy evropy a taky lifetime na mapy čr ,hlavně čisla popisne :) ...děkuji

Žádná taková se nikdy neprodávala. Buď ČR nebo EU.
Purple napsal:Navigace je pomůcka, není to autopilot (kdo na to nemá, žádný přístroj mu nepomůže).
Howg.

S tím víceméně souhlasím, protože pokud jedu do tak malý obce, že tam v CN mapě neni žádný číslo domu, zpravidla je jich tak málo, že to jedním průjezdem najdu.
Obrázek uživatele
thomas007

Registrace: 26.10.12 9:26 (Pá)

Odeslatod konf14 » 18.01.16 21:21 (Po)

thomas007 napsal:
Purple napsal:Navigace je pomůcka, není to autopilot (kdo na to nemá, žádný přístroj mu nepomůže).
Howg.

S tím víceméně souhlasím, protože pokud jedu do tak malý obce, že tam v CN mapě neni žádný číslo domu, zpravidla je jich tak málo, že to jedním průjezdem najdu.

Kdo tady mluvil o malý obci?
zdenik1 napsal:třeba hradec nad moravici ul.opavská to najde ,ale čislo 265 už ne

Obrázek

Zdenik1 poptával číslo 265 v Hradci nad Moravicí (což je vesnice jak Brno, že?) a já ulici Větrnou ve Smržovce (též město).

Jednu vesnici jsem tu, pravda, zmiňoval, ale s tím, že navigace našla popisné číslo v zapadlé vesnici (Zhoř).

Čtěte pozorněji, pánové, než se dáte do psaní reakcí. Jeden zaměňuje metr za stopadesátimetr a druhý zas města za vesnice.

Navigace je pomůcka, to je bez debat. Jenže pomůcka může být přesná nebo nepřesná, kvalitní nebo nekvalitní. Pomůckou může být tyč, používaná jako páka podle fyzikálního zákona. Ale pomůckou může být i hydraulický hever taktéž pracující podle fyzikálního zákona. Přitom obě pomůcky jsou určeny pro jeden a ten samý účel.

Zcela jistě existují navigace, které mne do ulice Větrná dovedou, třeba starý Garmin 42 s mapou Atlas Czech 2013. Nebo navigace pracujícím na jiných podkladech než Here.
Ulici Větrnou tady omílám jen obrazně. Určitě existují desítky (nebo možná stovky) dalších míst, kam mne Garmin nenasměruje.
A je mi jedno proč. Jestli má na starosti celý svět nebo má "jen" 1000 lidí a nebo to prostě fláká.
konf14

Odeslatod zdenik1 » 19.01.16 22:28 (Út)

ještě jsem tam našel tyhle mapy,muže mrknout nějaky odbornik.......je některa do te me navigace

http://uloz.to/hledej?q=atlas+czech
zdenik1

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: Mapy