Prosba o pomoc - mapa Nový Zéland

Komerční a nekomerční mapové produkty pro přijímače GPS Garmin.

Prosba o pomoc - mapa Nový Zéland

Odeslatod xtallman » 09.01.12 17:59 (Po)

Ahoj všem,

nechci tady spamovat, ale mám problém s instalací nové mapy do mého Garmina 250W, mám jej dva roky a používal ho jen v ČR a Německu. Nyní se nacházím před problémem jak nainstalovat mapu Nového Zélandu, která je volně šiřitelná. Krabičku s CD jsem při stěhování vyhodil a nemám tak ani ten program, co se instaloval do PC:/

Budu rád za jakoukoli radu, i třeba že to nejde...Moc se v navigacích nevyznám a strašně by mi pomohlo kdybych si ji mohl vzít sebou.

Děkuji všem dobrým duším

Jirka
xtallman

Registrace: 03.01.12 0:56 (Út)

Re: Prosba o pomoc - mapa Nový Zéland

Odeslatod Monoid » 09.01.12 19:42 (Po)

Nepisete o jakou mapu NZ jde. Free map NZ asi bude vice... Takze tezko radit.

EDIT:
Treba tato automapa vypada docela dobre.
http://nzopengps.org/

Byly k dispozici i free topomapy, ale asi jen casti NZ. Nekde je budu mit zaarchivovane...
Monoid

Registrace: 15.04.08 9:25 (Út)

Odeslatod xtallman » 09.01.12 22:30 (Po)

Dobrý den,

velice Vám děkuji! Ano, myslel jsem opravdu tuto mapu. Mám .exe soubor (verze 05-Jan-2012). Když připojím svou navigaci k PC, zobrazi se mi pouze vyměnitelný disk se stávajícími nainstalovanými mapami (orig. Garmin, co tam byly, když jsem navigaci koupil).

Nevím, bohužel, jak pokračovat dále.

Nejsem v tomto příliš erudován...

Děkuji Vám za Váš čas a pokud by jste mi věnoval ještě obecný návod jak tuto mapu dostat do Navigace (případně i jinou), budu Vám velmi vděčen.

Hezký večer a děkuji za pomoc

Jirka
xtallman

Odeslatod Monoid » 09.01.12 23:18 (Po)

1) Je potreba nainstalovat do pocitace program Garminu Mapsource (mozna lze pouzit i Basecamp). Ty se daji stahnout ze stranek Garminu. Pro instalaci Mapsource vsak musite mit Mapsource instalovany... U Basecampu to myslim neplati. Na internetu najdete navody, jak nainstalovat Mapsource, kdyz Mapsource nemate.
2) Pak spustite ten exe s NZ mapou a nainstalujete mapu na PC do Mapsource nebo Basecampu. Teoreticky by instalacni program mapy mohl umoznit i nainstalovat mapu primo do GPS a v tom pripade muzete krok 1 preskocit a nainstalovat mapu pro jistotu na pametovou kartu (duvody viz. bod 3).
3) Z Mapsource (mozna i Basecampu) mapu nainstalujete do GPS, respektive radsi na pametovou kartu.
Tady bych upozornil, ze pokud budete instalovat mapu z Mapsource do GPS, tak si nejspise smazete mapy v GPS! (Zalezi, jak jsou mapy v GPS pojmenovane)
Monoid

Registrace: 15.04.08 9:25 (Út)

Odeslatod xtallman » 11.01.12 23:54 (St)

Dobrý den,

děkuji Vám za pomoc, mapu se mi podařilo nainstalovat pomocí BaseCampu. Teď se bude cestovat jedna báseň:)

Mějte se hezky, moc jste mi pomohl!

Jirka
xtallman

Zpět na Garmin: Mapy