Česká republika a Slovensko - nové mapy volně ke stažení

Komerční a nekomerční mapové produkty pro přijímače GPS Garmin.

Re: Česká republika a Slovensko - nové mapy volně ke stažení

Odeslatod Dave Luv » 30.07.12 10:47 (Po)

pschonmann napsal:Nechci byt moc stoural, delejte si co chcete, ale nebylo by ted chvili vhodne "zmrazit zdrojova data" nez se opravi chyby napachane botem ?

Díky! Kontroloval jsem to před každou aktuálkou podle přítomnosti určitých dat, která měla být botem odmazána, ale mapeři holt byli rychlejší a stihli je už překreslit, takže jsem si vůbec nevšiml, že akce začala ;o).

Nahrál jsem na stránku mapy s úpravami grafiky z 29.7., ale s daty zakonzervovanými k 16.7.2012 - tedy poslední verzi map obsahující i data maperů, kteří nesouhlasili se změnou OSM licence.

Kromě toho budu ve zvláštní sekci vydávat druhou verzi map s "ostrými daty" - může to pomoct maperům v rychlejší orientaci, co kde dokreslit obvzláště u dat, která Mapnik nezobrazuje.

Dave
-----
mapygarmin.wz.cz - volně stažitelné mapy ČR a SR pro navigace Garmin
Obrázek uživatele
Dave Luv

Registrace: 23.11.11 23:52 (St)

Odeslatod Dave Luv » 13.08.12 21:31 (Po)

Založil jsem na stránkách sekci Pro hračičky - slouží pro pomoc při opravách OSM dat a naleznete v ní mj. experimentální mapy ČR a SR - týdně aktualizované mapy vytvořené z čerstvých OSM dat, tedy po odstranění dat maperů, kteří nesouhlasili s novou licencí (ODbL).

Mapy mohou být nainstalovány současně s mými zakonzervovanými mapami - používají jiná ID. Je tak možné si snadno v Mapsource či Basecampu přepínáním map ověřit, jak probíhá doplňování odstraněných prvků.
-----
Obrázek uživatele
Dave Luv

Odeslatod pschonmann » 13.08.12 23:44 (Po)

Mozna by bylo dobre uvedst v povedomi sirokou verejnost aby hlasila chyby aktivne. Pomoci mapdust.com a doplnku v josm je pak prijemne jejich latani.
pschonmann

Registrace: 10.02.12 12:11 (Pá)

Odeslatod Dave Luv » 24.12.12 11:12 (Po)

24.12.2012 - provedl jsem první z pravidelných aktualizací map určených pro běžné uživatele - najíždím opět na týdenní cyklus aktualizací.

Zároveň jsem rozšířil grafiku map - doplnil jsem vykreslování skalnatých oblastí. Zejména Tatry tak vypadají lépe. Kromě toho mi Aleš (Staroušek) poskytnul řadu ikon pro různé stavby - např. vysílací stožár, krmelec, dřevěnou zvonici, čističku odpadních vod, vodní mlýn.... Došlo i k úpravě ikonek větrného mlýnu či lékárny.

Předpokládám, že po 5 měsících od změny licence už mapeři OSM data v převážné většině podoplňovali do původního stavu. Do sekce Pro hračičky dnes nahraji mapu s aktuální grafikou, ale s daty ke konci července, aby bylo možné porovnávat, co kde zbývá opravit.
-----
Obrázek uživatele
Dave Luv

Odeslatod honza.duffy » 06.01.13 15:28 (Ne)

Ahoj a funguje to i Garmin 2595 LMT?
Na tvých stránkách jsem tento model nenašel, že by jsi to na něm testoval.
Jo a kterou si mám případně stáhnout do navigace? Pro začátečníky nebo pro pokročilé? Jaký je mezi nimi rozdíl?
honza.duffy

Registrace: 30.12.12 21:24 (Ne)

Odeslatod Dave Luv » 06.01.13 17:20 (Ne)

honza.duffy napsal:Ahoj a funguje to i Garmin 2595 LMT?
Na tvých stránkách jsem tento model nenašel, že by jsi to na něm testoval.
Jo a kterou si mám případně stáhnout do navigace? Pro začátečníky nebo pro pokročilé? Jaký je mezi nimi rozdíl?

Čau, určitě funguje - nenarazil jsem zatím na žádný model Garmina, na kterém by mapy nefungovaly či nebyly přehledné. Samozřejmě nepočítám GPSky s kapacitou paměti na mapy o velikosti pár MB či s monochromatickým zobrazovačem.

Mezi mapami pro začátečníky / pokročilé není žádný rozdíl, co se dat týče - liší se jen způsob instalace. Verze pro začátečníky je .img soubor, který stačí jen rozbalit a nakopírovat do navigace, zatímco verze pro pokročilé obsahuje instalátor pro Mapsource - je tedy určena hlavně k použití na počítači. Detaily jsou v sekci Instalace map.

Do sekce Pro hračičky jsem včera nahrál vrstevnice ke svým mapám - které jsou určeny k otestování a jde o průhlednou vrstvu, která lze v GPSce zapnout přes jakoukoliv mapu.
-----
Obrázek uživatele
Dave Luv

Odeslatod Kuba2810 » 10.01.13 11:36 (Čt)

Ahoj.Předem bych chtěl poděkovat za práci s mapama.Chtěl bych se jen zeptat , jestli něco nedělám blbě anebo jestli se někdo s tím už nesetkal :

Navigace nuvi 200 , software version 5.00 , Audio verze 2.20 , ATL v2 2.00
Problém:
Nezobrazují se čísla popisné u všech baráku a staveb,panelových domů apod...

Děkuji předem za odpověd
Kuba2810

Registrace: 10.01.13 11:07 (Čt)

Odeslatod Dave Luv » 10.01.13 18:40 (Čt)

Kuba2810 napsal:Ahoj.Předem bych chtěl poděkovat za práci s mapama.Chtěl bych se jen zeptat , jestli něco nedělám blbě anebo jestli se někdo s tím už nesetkal :

Navigace nuvi 200 , software version 5.00 , Audio verze 2.20 , ATL v2 2.00
Problém:
Nezobrazují se čísla popisné u všech baráku a staveb,panelových domů apod...

Děkuji předem za odpověd

Ahoj, díky :)

U map zdarma se (zatím) nedá vyhledávat až na úroveň čísla domu - poslední rozlišovací úrovní je název ulice či křižovatka ulic. U delších ulic je po jejich výběru při vyhledávání k dispozici více bodů, ale opět bez rozlišení č.p.

Nezkoušel jsem z OSM dat vytáhnout čísla domů a zobrazovat je v mapě jako popisky u polygonů - předpokládám, že i kdyby se mi to povedlo, tak by se mapa znepřehlednila a zpomalila.
-----
Obrázek uživatele
Dave Luv

Odeslatod Dave Luv » 06.04.13 13:59 (So)

6.4.2013 - pro plnohodnotné použití mých map pro turistiku jsem přidal do sekce pro běžné uživatele i samostatně stažitelné vrstevnice, které lze zobrazit přes jakoukoliv mapu ČR či SR - tedy nejen přes moje mapy.

Postupně též v mapách zapojuji vyhledávání až na úroveň čísla domu v rámci ulice (zatím jde o experimentální funkci, která najde jen malé množství čísel orientačních či popisných).
-----
Obrázek uživatele
Dave Luv

Odeslatod Dave Luv » 23.06.13 22:15 (Ne)

23.6.2013 - do map přidáno vykreslování jednosměrek - povolený směr jízdy je značen modrou šipkou vedle silnice. U dálnic, rychlostních silnic a silnic I. třídy není vykreslování směru zapnuto, naopak vždy je povolený směr jízdy vykreslován u nájezdů či sjezdů.
-----
Obrázek uživatele
Dave Luv

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: Mapy