Česká republika a Slovensko - nové mapy volně ke stažení

Komerční a nekomerční mapové produkty pro přijímače GPS Garmin.

Re: Česká republika a Slovensko - nové mapy volně ke stažení

Odeslatod Anders » 24.02.12 10:12 (Pá)

Tak jsem zase zkousel Tvou mapu na Garmin Mobile XT a nejak mi neni jasne, proc je hodne popisek u objektu v nemcine?
Anglictina ci dokonce cestina by mape slusela o hodne vic...
Zumo 500, Zumo 660, eTrex Vista Cx, Nuvi 200, Nuvi 255W as 465, Mobile XT(Symbian), Viago(Android), StreetPilot(Android)
Anders

Registrace: 24.05.10 15:01 (Po)

Odeslatod Dave Luv » 24.02.12 11:01 (Pá)

Anders napsal:Tak jsem zase zkousel Tvou mapu na Garmin Mobile XT a nejak mi neni jasne, proc je hodne popisek u objektu v nemcine?
Anglictina ci dokonce cestina by mape slusela o hodne vic...

Ahoj, důvodů může být více.

1) Řadu míst v ČR zmapovali němečtí mapeři. Týká se to hlavně různých míst vztažených ke sportu, turistice a také hospody. Dokud český maper k onomu místu nedoplní v mapových datech český název, bude se v mapě zobrazovat ten jediný, co je k danému místu přiřazen.

Jinak mapa je plně přeložena do češtiny, angličtiny a němčiny - neboli, podle nastavení jazyka v navigaci se obecné popisky přepnou do daného jazyka (pojmy typu ulice / living street / Wohnstraße). Pokud nějaký bod zájmu nemá v mapových podkladech název, doplňuji české slovo (typu nákupy, posed, mapa, rozc.).

2) V TYP souborech je němčina Garminem nastavena jako první jazyk. Nevím, jakou metodou mobile XT určuje, jaký jazyk chceš používat, ale pokud prochází TYP soubor tak, že vezme první vyplněný překlad, tak by mohl u většiny prvků použít němčinu. Pokud vidíš popisky typu "Sitzbank" či "Picnic-area" místo "lavička" či "místo pro posezení", pak je to jasné. BTW zajímalo by mě, v jakém jazyce se mapa zobrazí slovenským uživatelům, pokud v navigaci nejsou přepnuti na češtinu.

3) Nemůžu vyloučit, že u pár prvků, pro které nedefinuji vlastní grafiku, ale přebírají výchozí nastavení z daného přístroje či software, se může zobrazit nečeský popisek, ale těch by nemělo být mnoho. Klidně napiš, u čeho vidíš německý text a já se kouknu, jestli jde o chybějící popisek či jestli je to tak přímo zadáno v OSM datech.

Počešťování názvů prvků po německých maperech je snadný úkol pro začínající české mapery. Až budu mít trochu času, začnu "odněmčovat" Moravský kras (např. Balcarka Höhle ;o). Ale buďme rádi, že nám to tu Němci pomáhají mapovat, jinak by spousta věcí v mapě vůbec nebyla.
-----
mapygarmin.wz.cz - volně stažitelné mapy ČR a SR pro navigace Garmin
Obrázek uživatele
Dave Luv

Registrace: 23.11.11 23:52 (St)

Odeslatod Dave Luv » 28.02.12 19:17 (Út)

Mapová data jsou aktuální k 28.2.2012.

Mapa úspěšně otestována i na turistické navigaci Oregon 300.

Jelikož mapová data aktualizuji každý týden, budu od nynějška zmiňovat jen změny ve funkčnosti a v grafice map.
-----
Obrázek uživatele
Dave Luv

Odeslatod atomcz » 17.05.12 14:50 (Čt)

Ahoj!

Mel bych dotaz - Dala by se udelat i nejaka neroutovatelna mapa CR, ktera by si kladla za cil mit co nejmensi velikost? Rozumej - Pro potreby nemapovych zarizeni. Muj eTrex ma pouhych 8 MB a tak je kazdy MB znat :)
atomcz

Registrace: 09.05.12 11:10 (St)

Odeslatod Dave Luv » 17.05.12 17:57 (Čt)

atomcz: Odstranit routování z mapy (a hodně tak zmenšit její velikost) můžeš v Mapsource - použij verzi mapy pro pokročilé a v MS vlevo dole v té záložce, kde volíš zahrnuté regiony před exportem, zruš zakliknutí pro podporu routování. Mám to popsané v návodu k instalaci. Ovšem do 8 MB nevím, jestli např. z mé mapy nacpeš byť jediný region.

Jen nevím, jak ti nemapový přístroj dokáže zobrazit mapu? Počítám, že to zobrazuje v 1 barvě, takže i kdyby nějak data dekódoval, pochybuju o čitelnosti.
-----
Obrázek uživatele
Dave Luv

Odeslatod atomcz » 17.05.12 20:54 (Čt)

ja vim, ze tam to zaskrtavatko je, ale prece jenom kdyz je mapa optimalizovana pro nemapove zarizeni, je treba jeste o 1 MB mensi. Ad pouzitelnost - Zobrazuje to jednou barvou, ale napriklad od TOPO se mi vejde do pameti cely JC kraj, takze kdyz nekde jedu, vidim alespon tvar silnice, body kolem apod...
atomcz

Registrace: 09.05.12 11:10 (St)

Odeslatod pschonmann » 19.05.12 8:42 (So)

Jedina rada jak mit mapy presne na miru je udelat si je sam :)
Stahnout vybranou oblast kam chces navigovat a pretransformovat https://wiki.openstreetmap.org/wiki/OSM_Map_On_Garmin
Dalsi radou je poridit gps s vetsi pameti :)
pschonmann

Registrace: 10.02.12 12:11 (Pá)

Odeslatod Dave Luv » 13.06.12 20:51 (St)

Doplněn slovenský překlad statických popisků v mapě. Dynamicky tvořené texty zůstávají pro všechny jazyky v češtině.

Mapová data jsou aktuální k 13.6.2012. Aktualizace nadále probíhají týdně.

Mapy úspěšně otestovány i na navigacích nüvi 200 či GPSMAP 62s.
-----
Obrázek uživatele
Dave Luv

Odeslatod Dave Luv » 29.07.12 16:33 (Ne)

Upravil jsem vykreslování vojenských újezdů a ostatních armádních území. Nyní mají nastaveno průhledné pozadí, takže nezakrývají vrstvy pod sebou.

Mapová data jsou aktuální k 29.7.2012. Aktualizace nadále probíhají týdně.

Mapy úspěšně otestovány i na navigacích nüvi 50 či 1390T.
-----
Obrázek uživatele
Dave Luv

Odeslatod pschonmann » 29.07.12 22:23 (Ne)

Nechci byt moc stoural, delejte si co chcete, ale nebylo by ted chvili vhodne "zmrazit zdrojova data" nez se opravi chyby napachane botem ?
pschonmann

Registrace: 10.02.12 12:11 (Pá)

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: Mapy