Garmin 1410 ČR LT - špatně naviguje

Komerční a nekomerční mapové produkty pro přijímače GPS Garmin.

Garmin 1410 ČR LT - špatně naviguje

Odeslatod jerry.kei » 12.04.11 22:32 (Út)

Zdravím,
mám nově koupenou navigaci Garmin Nuvi 1410 ČR LifeTime, mapy Atlas Czech 2011 NT (v navigaci dále mapa TOPO Czech, ale není zaškrtnuta).
Zjistil jsem zvláštní chování při výpočtu trasy.
Když zadám výchozí bod Přerov -> Teličkova a cíl Přerov -> Palackého (vzdálenost cca 1,8km) navigace zobrazí trasu cca o 3 km delší. Přitom se jakoby vyhýbá centru města a vede přes okolní vesnici. Dělá to při jakémkoliv nastavení objížděk (nastaveno vyhýbání dálnicím, placeným silnicím a nezpevněným silnicím). Stejně tak, když změním nastavení z preference Kratší vzdálenosti na cokoliv jiného (Rychlejší čas, Méně paliva).
Je toto normální, nebo je to na reklamaci?
Ještě doplním, že v MapSource to ukáže cestu správně, ale po přenesení do navigace se to zase přepočítá.
Předem děkuji.
jerry.kei

Registrace: 12.04.11 22:18 (Út)

Re: Garmin 1410 ČR LT - špatně naviguje

Odeslatod jerry.kei » 12.04.11 22:58 (Út)

Tak přeci jenom to bylo v nastavení. Zrušil jsem vyhýbání Dálnicím a už to funguje.
Teď je problém v tom, že daná silnice není dálnicí. Zdřejmě chyba v mapě. Může to, prosím, někdo ověřit? Dík.
jerry.kei

Registrace: 12.04.11 22:18 (Út)

Re: Garmin 1410 ČR LT - špatně naviguje

Odeslatod Jarous1 » 12.04.11 23:43 (Út)

On je trochu problém v tom, že podle Garmina si musíme pod "dálnicí" ve skutečnosti představit silnici 1. třídy :bigwink: Takto na hlavu je to už hodně dlouho a jak to tak vypadá, tak to bude i nadále :?
Pak je třeba zohlednit třeba i další fakt, že "placené silnice" jsou ve skutečnosti právě ty dálnice...
Garmin Oregon 650 + TOPO Czech PRO 2015, TOPO Czech PRO 2013, ATLAS Czech 2013.5, CYKLO Czech 2013
Jarous1

Registrace: 11.09.07 15:37 (Út)

Zpět na Garmin: Mapy