Stránka 1 z 1

Aktualizace map

OdeslatOdesláno: 21.01.08 11:51 (Po)
od jirkahop
Máte někdo zkušenost s vynecháním aktualizace? Je možné vynechat např. aktualizaci 2008 a aktualizovat až 2009 (pokud teda nebude 2008 až v roce 2009 Obrázek). Nebudu potom muset koupit plnou verzi a ne pouze aktualizaci? Ptám se z důvodů finanční úspory, vyšlo by to napolovic - platit každý rok 2.000,- se mi nechce. Měl jsem CityNavigator Europe NTv8, nyní mám "poslední" NT9. Aktuálnost v Rakousku a Německu kam občas vyrazím je dobrá. Jen dvakrát jsem narazil na nový obchvat, ale po cedulích jsem ten kousek vždy v pohodě trefil. Na Slovensko a do Chorvatska se letos nechystám, a příští rok by měli být nejen tyto země zpracované ještě o poznání lépe (snad i ČR - čísla popisná...).

Re: Aktualizace map

OdeslatOdesláno: 21.01.08 17:57 (Po)
od Path
Pokud již máte plnou verzi, nemusíte ji znovu kupovat. A i když přeskočíte jednu nebo dvě verze, pořád se bude jednat o aktualizaci, samozřejmě zpoplatněnou. Co se týká Německa, můj dobrý známý tam jezdí podle CNEU verze 8 a zatím o přechodu na novou verzi neuvažuje - s kvalitou pokrytí je spokojen. Záleží na vás, jak se rozhodnete. V přípravě je už nová verze mapy automapy ČR - Atlas 10R v7.

Re: Aktualizace map

OdeslatOdesláno: 22.01.08 15:19 (Út)
od jirkahop
Díky za odpověď. Někde jsem četl, že "prý to bude bomba" - aktualizace Atlasu ČRv7. Nevím teda v čem, ale každopádně se na ni těším. Doufám jen, že to nesmotají dohromady s turistickou. A pokud bude z netu opět zadarmo tak před Pikodasem smeknu.
Mám koupenou i turistickou, jezdíme s ní na kole s přívěsným vozíkem a prckem, takže plánování cesty doma je nutností (nemůžu na jakoukoliv cestu a terén, návrat v deset večer už taky není možný) a je fakt dobrá. Není sice 100% (turistická snad ani nemůže být), ale to mi nevadí, pořád ještě umím používat hlavu. U TOPO si aktualizaci nedovedu představit.
Abych to zhrnul TOPO na kolo nebo pěšárnu AtlasČR do auta.

Re: Aktualizace map

OdeslatOdesláno: 22.01.08 17:41 (Út)
od Jarous1
Za tu "bombu" by se mohlo považovat i vyhledávání podle čísel popisných. Pokud se nepletu, tak současná verze to umí jen podle orientačních... Ale nevím, jestli si to teď nepletu s TOPO ČR... Ta to umí podle orientačních určitě, nová by to měla umět podle popisných. Každopádně jsem o AutoAtlasu už nějaké zvěsti postřehl...

Re: Aktualizace map

OdeslatOdesláno: 22.01.08 20:06 (Út)
od Path
jirkahop napsal:Někde jsem četl, že "prý to bude bomba" - aktualizace Atlasu ČRv7. Nevím teda v čem, ale každopádně se na ni těším.

Nevím co myslíte tím superlativem bomba, ale určitě bude obsahovat aktuálnější data routingu než současná TOPO. Ale pořád se jedná o mapu (myšleno obecně), která stejně nikdy nebude věrně odpovídat realitě. Já jen abyste nebyl zbytečně zklamaný Obrázek Také se na ni těším.

Jarous1 napsal:Za tu "bombu" by se mohlo považovat i vyhledávání podle čísel popisných. Pokud se nepletu, tak současná verze to umí jen podle orientačních... Ale nevím, jestli si to teď nepletu s TOPO ČR... Ta to umí podle orientačních určitě, nová by to měla umět podle popisných. Každopádně jsem o AutoAtlasu už nějaké zvěsti postřehl...

Ta informace samozřejmě padla, ale teď více podrobností neznám. Pokud se mi podaří získat bližší informace, které budou publikovatelné, pak dám určitě vědět.