CN Europe v MapSource na Win7

Komerční a nekomerční mapové produkty pro přijímače GPS Garmin.

CN Europe v MapSource na Win7

Odeslatod wentill » 09.12.10 19:14 (Čt)

Zdravím,
nedávno jsem zakoupil navigaci nüvi 1490T. Mám teď trochu problém, který jsem zatím v jiném vláknu nenašel.
Mapa CN Europe 2011.10 NT byla v navigaci nejspíš již nainstalována, ale chtěl jsem jí aktualizovat.
Printscreen mého účtu na my.garmin.com vypadá takto: http://tinypic.com/m/dx21k1/4
Pokud zvolím stáhnout znovu u Stažených map nebo u Aktualizace map, tak mě to vždy odkáže na soubor GarminMapUpdater_v2.5.15. Ten když si poté spustím v počítači, tak se jakoby začne rozbalovat, objeví se tam postupně procenta a Extracting, poté se ale už nic neděje, toto okno zmizí a nic se nespustí. OS mám Win7 32bit.
Rád bych tu mapu měl nejaktuálnější, když už jsem koupil Lifetime verzi a taky bych jí rád nějak dostal do MapSource, abych mohl doma plánovat trasy.
Díky za rady.
wentill

Registrace: 09.12.10 19:03 (Čt)

Re: CN Europe v MapSource na Win7

Odeslatod Path » 10.12.10 3:06 (Pá)

Já aktualizovat s GarminMapUpdater ve verzi 2.5.14 na Win 7 x64 bez jediného problému.

Měl jste připojené zařízení k PC?
Zkusil jste program spustit jako správce? (Pravý klik na exe a zvolit "Spustit jako Správce")
Nemáte nějak specificky nastavený proxy server?
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod wentill » 10.12.10 12:52 (Pá)

Zařízení připojené mám, jako správce jsem to zkusit teď a bohužel to nepomohlo, jsem stejně jediný uživatel.
Proxy server možná nějak specificky nastavený mám, ale nevím o tom, protože nevím co to znamená :) můžu to někde zjistit případně změnit?
wentill

Odeslatod Path » 11.12.10 0:08 (So)

Je to zvláštní, map updater obvykle problémy nemívá, takže zakopaný pes bude někde u vás v operačním systému. Možná instalaci brání nějaký rezidentní program či služba. Zkuste aktualizovat OS a po vypínat nesouvisející procesy s během operačního systému. Případně pak zkuste v PC vytvořit nový administrátorský účet a instalaci zkusit v něm.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod wentill » 11.12.10 0:35 (So)

No když jsem počítač pořizoval, měl jsem docela problémy s aktualizacemi .NET Frameworks. Nakonec jsem musel celé Windows reinstalovat, což mi rozchodilo dříve nefunkční programy, ale tyhle aktualizace to stejně posléze nestáhlo, tak možná, že je problém v tom. Už jen proto, že když jsem teď zkoušel map updater na reinstalovaném notebooku s Win Vista, tak to šlapalo hned poté, co jsem nainstaloval .NET Frameworks 4. Na stolním to ale nepomáhá. No mapu jsem si tam hodil ručně, a tak holt budu aktualizace dělat přes notebook.
Měl bych ale ještě daleko banálnější dotaz. Z toho ntb jsem si do MapSource hodil mapy Evropy, kde jsem si naplánoval určitou trasu, kterou jsem pak do GPS odeslal. Tři trasové body, které jsem vytvořil ručně se mi přenesly do Oblíbených v GPS, ale tu vytvořenou trasu jsem tam nikde nenašel. Dělám něco špatně?
wentill

Odeslatod Path » 11.12.10 0:47 (So)

Tak zrovna .NET Frameworks je zrovna základ pro správnou funkci updateru. Tady bude ta chyba.

Trasy: Po exportu z MapSource v nuvi zvolte:

Nástroje > Moje data > Importovat Trasu > zvolte trasu (trasy), které chcete naimportovat do vnitřní paměti (maximálně jich můžete mít 10) a pak tlačítko Importovat.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod wentill » 11.12.10 0:59 (So)

Asi ano, tušil jsem to. Ale už nemám sílu to přes Microsoft řešit nebo ještě hůř znovu reinstalovat :) to radši budu updatovat přes notebook.
Díky za ty trasy a za pomoc.
wentill

Zpět na Garmin: Mapy