City Navigator Europe 2011.20 NT

Komerční a nekomerční mapové produkty pro přijímače GPS Garmin.

Re: City Navigator Europe 2011.20 NT

Odeslatod Monoid » 24.09.10 16:28 (Pá)

Path napsal:Že by se algoritmus routingu takhle opíral i o omezení rychlosti?
...
To už by se pak mohly zohledňovat hlavní a vedlejší silnice, světelné křižovatky a přednosti zprava.

Nejsem si tak uplne jisty, ale myslim, ze mozna zhodnocuji i nektere z techto aspektu. Nekde jsem totiz cetl recenzi porovnavajici routovani navigaci nekolika vyrobcu ve meste. A zrovna u Garmina ty vysledne cesty byly, tak nejak 'pohodovejsi', mene neprijemnych manevru, prijezd na misto urceni, tak aby clovek prijizdel do ulice ze spravneho smeru a podobne. Cesta treba i byla o kousek delsi, ale byla lepsi.

Mne routovani u Garmina prijde celkem v pohode. Samozrejme za predpokladu, ze je v poradku mapa. Jediny problem mam s tim, ze pokud se hlavni staci doprava a rovne (nebo mirne doleva) odbocuje vedlejsi, tak neoznami manevr a bere to, ze rovne je proste rovne a ne, ze mam v podstate odbocit z hlavni.
Monoid

Registrace: 15.04.08 9:25 (Út)

Odeslatod Romstar » 25.09.10 12:20 (So)

Odeslatod Romstar ? Dnes, 12:20 (So)
Zdravím, já osobně jsem také spokojený s routováním ve městě. Prahu moc neznám, ale vždy mě Garmin dovedl do cíle a to v pohodě. Nevím jestli by člověk z Prahy takto jel, ale mně to vždy připadá ok. Někdy trochu tuhnu, když mě vede třeba přes sídliště, ale nakonec je to opravdu pohodová trasa, i když bych podle papírové mapy takto nikdy nejel.

V řadě 37xx mi to routování připadá ještě lepší, protože CN má čísla vždy na správné straně a tudíž mě dovede i na správnou stranu ulice. Adresy to mají většinou přesně naopak a potom se musím otočit.
Obrázek uživatele
Romstar

Registrace: 30.08.08 15:54 (So)

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 25.09.10 21:58 (So)

:) Tak to, ze pri routingu se zohlednuji nastavene rychlosti, predpokladam tak nejak automaticky .)
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Odeslatod eidz » 26.09.10 13:42 (Ne)

Tak já mám asi problém s navigací, ale 2011.20 mě routuje tak, že mě z hlavní silnice stáhne do pidi silniček, aby mě na konci města zase slavnostně vrátila na hlavní. Jestli to časově vyjde o 15 s líp je fajn, ale pro mě to není pohodlý. V předchozích verzích jsem se s tím nesetkal. Příkladem je průjezd Kolínem, nebo cesta Z Pardubic do Prahy (s volbou vyhnout se placeným úsekům) je přes Chlumec, což je asi dle navigace časově kratší, ale přes Kolín určitě pohodlnější.
Můj subjektivní pocit je, že algoritmus teď ignoruje, že např. průjezd městem je po silnici I/34 a během průjezdu města hledá kratší trasu, aby se pak vrátil na I/34. Ano, v době špičky to může být velmi výrazná časová úspora. Ale pokud je to průjezdný?
Problém na Trojské Garmin upozorním.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

Odeslatod Path » 26.09.10 23:52 (Ne)

To je ten problém, který jsem tu naznačoval. Obecně se pouze na atribut rychlosti nedá spoléhat. Další příklad je Ořechovka v Dejvicích, kde díky třicítce na hlavní (Na Ořechovce) do Dělostřelecké vede nesmyslnými oklikami ulicí Pod Vyhlídkou. A jak se říká... sice to byla delší, zato horší cesta.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod VirtualCZ » 06.10.10 18:46 (St)

eidz napsal:2011.20 mě routuje tak, že mě z hlavní silnice stáhne do pidi silniček, aby mě na konci města zase slavnostně vrátila na hlavní...

Routování není dokonalé, mě teď v Boloni hnala navi z dálnice, abych se na stejnou asi po 4km zase vrátil. To už ani o těch 15s rychlejší nebylo, spíš delší a komplikovanější. Když tedy vidím "průjezdní" ceduli jiným směrem, než mě posílá navi, spíš jedu podle cedule. Naopak místo (body zájmu) či adresu našla, resp. navigovala zatím snad vždy spolehlivě.
Blade 3760 LT
VirtualCZ

Registrace: 11.03.08 17:05 (Út)

Odeslatod eidz » 06.10.10 20:43 (St)

No, v minulosti (předchozí verze CN) jsem se mohl spolehnout na navigaci víc. Což právě v cizím prostředí je prima, že člověk ví, do kterého pruhu se chce dostat. A hlavně u nás svislé značení je mnohdy na samostatný manuál, který jaxi není přiložen...
Snad to v další verzi opraví.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

Odeslatod VirtualCZ » 06.10.10 23:48 (St)

Můj předchozí přístroj byl poměrně jednoduchý, přesto bych hodnotil schopnost navigování docela podobně (i ten mě protáhnul někdy nepochopitelnou trasou). Současný Blade 3760 má ještě drobné mouchy (zřejmě) ve fw., ale zároveň pár šikovných vylepšení, právě jako náhledy křižovatek apod.
Blade 3760 LT
VirtualCZ

Registrace: 11.03.08 17:05 (Út)

Odeslatod Haczek » 15.10.10 9:33 (Pá)

Lze u této mapy nějak nastavit, aby se při prohlížení mapy (pohled velikosti mapy 5km až 300metrů) ukazovaly města třeba hnědou barvou, tak jak je v normálních papírových, internetových mapách? Vadí mně totiž že nepoznám obrysy - kde začíná, končí město. Na jiných navigacích (Mio) co jsem kdy měl to bylo vždy ok. Takhle je Praha zelený bod a nějaká malinká vesnička je opticky stejně velká, protože je označena tým stejným zeleným bodem o malilinko menším. Děkuji za radu.
Haczek

Registrace: 14.10.10 9:03 (Čt)

Odeslatod Miroslav Pragl » 15.10.10 12:14 (Pá)

Zkus alternativni TYP-y (ZALOHUJ !!!), na geocaching.cz je to caste tema, pripadne primo z http://www.dandra.cz/geo/gps/typ/typ_en.html a dalsich
MP
Miroslav Pragl

Registrace: 13.08.08 11:45 (St)

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: Mapy