City Navigator Europe 2011.20 NT

Komerční a nekomerční mapové produkty pro přijímače GPS Garmin.

City Navigator Europe 2011.20 NT

Odeslatod Matrix_One » 29.08.10 12:59 (Ne)

Tak jaká je zatím spokojenost ? V HK je už v mapě kompletní stanoviště nového terminálu veřejné dopravy a zvýšila se detailnost některých míst. Údajně ale setrvává absence nových úseku D1. Bohužel po ní nejezdím, takže nedokážu objektivně posoudit.

Jinak ve srovnání CNEU 2011.20 NT a Atlas Czech 2010 NT je opět CNEU podrobnější.
Garmin Nüvi 760, CNEU NT 2013.10 NT, Atlas Czech 2012 NT, TOPO Czech 2011 Pro
Obrázek uživatele
Matrix_One

Registrace: 04.08.08 20:28 (Po)

Re: City Navigator Europe 2011.20 NT

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 30.08.10 0:05 (Po)

mapa je v pohode. D1 mi prijde ze tam je, az prilis :) jsou tam i useky, ktere jeste otevrene nejsou :)
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Odeslatod Matrix_One » 30.08.10 8:40 (Po)

Co jsem četl, tak postavené úseky na D1 chybí a ty co se ještě staví tam jsou, ale jak říkám nevím. Ta našel slavná D11 je taky v mapě dostavěná až do konce a přitom ještě paní Havránková nedala jasný souhlas že pozemky prodá. Otázkou je, že sice zákres už je hotový, ale asi na to navigace stejně nenaroutuje.
Garmin Nüvi 760, CNEU NT 2013.10 NT, Atlas Czech 2012 NT, TOPO Czech 2011 Pro
Obrázek uživatele
Matrix_One

Registrace: 04.08.08 20:28 (Po)

Odeslatod freewall » 01.09.10 12:26 (St)

No zatím navíc je tam třeba nový úsek návaznosti D5 na D1 (Radotín a okolí) - bude zprovozněno 20.září a mě to tam hnalo na ty připojovací úseky už teď :-D
Obrázek uživatele
freewall

Registrace: 23.10.08 13:44 (Čt)

Odeslatod eidz » 22.09.10 22:48 (St)

Pánové, jak jste spokojeni s navigováním v CN 2011.20? Já za sebe říkám, že i když mám volbu "rychlejší čas", tak mám občas pocit, že to je říznuté "co nejkratší vzdálenost, ať to je silnice či spojka pro pěší"... Navíc nechápu tuto situaci:
start v bodě A, cíl v B, trasa TAM vypočtena OK. Nicméně ZPĚT, už mě to našlo jinou trasu, než jakou jsem přijel (o 10 km kratší, ale 10 min. delší - dle mapy.cz)...
Dále, v Praze, ulice Trojská, jedu od Pod Lesem, udělalo to, že mě to táhlo na Na Kazance a pak Nad Kazankou a zpět na Trojská. Jako bylo to asi o 15 s rychlejší a kdybych dostal přednost (byl jsem na hlavní - Na Kazance křížení s Nad Kazankou), tak bych se dostal asi i před autobus, který jel Trojskou přede mnou Obrázek Ale je to divné.
Průjezd Kolínem jsem už nesvěůřil navigaci, jel jsem podle značení.
Nebo máte volbu "méně paliva"?
Jinak v HK konečně opraveno, že ulice Střelecká není přímo průjezdná na dvouproudovku Střelecká. Místní vědí, ostatní už nemusí jet do slepé. Obrázek
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

Odeslatod Path » 22.09.10 23:46 (St)

Podle CNEU 2011.20 jezdím jen chvilku a zatím jsem moc změn oproti předchozí verzi nezaznamenal. Co se týká jízdy do ZOO po Trojské a nelogického manévru do ulice Na Kazance - Nad Kazankou - Trojská, tak to se vleče v mapě už od dnes prehistorické verze City Select 7. Určitě by to chtělo odreportovat Navtequ (je to už nějaký rok, co jsem na to upozorňoval).

CNEU pořád není na úrovni, kterou by zasloužila a to ani v naší metropoli, kterou má výrobce pod drobnohledem. Nedávno jsem taky jel do Hořovické nemocnice (okres Beroun) a nestačil jsem se v Hořovicích divit, kudy mě chtěla navigace protáhnout. Tedy okolí prahy celkem bída.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 23.09.10 23:22 (Čt)

eidz napsal:Pánové, jak jste spokojeni s navigováním v CN 2011.20? Já za sebe říkám, že i když mám volbu "rychlejší čas", tak mám občas pocit, že to je říznuté "co nejkratší vzdálenost, ať to je silnice či spojka pro pěší"... Navíc nechápu tuto situaci:
start v bodě A, cíl v B, trasa TAM vypočtena OK. Nicméně ZPĚT, už mě to našlo jinou trasu, než jakou jsem přijel (o 10 km kratší, ale 10 min. delší - dle mapy.cz)...
Dále, v Praze, ulice Trojská, jedu od Pod Lesem, udělalo to, že mě to táhlo na Na Kazance a pak Nad Kazankou a zpět na Trojská. Jako bylo to asi o 15 s rychlejší a kdybych dostal přednost (byl jsem na hlavní - Na Kazance křížení s Nad Kazankou), tak bych se dostal asi i před autobus, který jel Trojskou přede mnou Obrázek Ale je to divné.
Průjezd Kolínem jsem už nesvěůřil navigaci, jel jsem podle značení.
Nebo máte volbu "méně paliva"?
Jinak v HK konečně opraveno, že ulice Střelecká není přímo průjezdná na dvouproudovku Střelecká. Místní vědí, ostatní už nemusí jet do slepé. Obrázek

jezdim podle city navu, a na jeho routovani si nemohu stezovat.

ke kazance - kvuli tomu, ze to vede do ulice na kazance (proste clovek z trojske odboci o ulici driv) bych nevidel nic spatneho. zkuste si obe dve trasy dat v mapsourcu . z nejakeho duvodu varianta "pres kterou se jezdi" (po trojske) je pro garmin o asi 15 sekund delsi, nez varianta, kterou tam haze . trema garmin vi o tech dvou zpomalovacich prazich .) a navic, ja tu variantu pres kazanku pouzivam, je opravdu rychlejsi.
Tragedie_v_JZD

Odeslatod Path » 23.09.10 23:33 (Čt)

Ty prahy jsou i Na Kazance. Dnes mě to chtělo vést na Velké skále po chodníku z ulice K Haltýři do Vřesová a ráno směrem z Klamovky na Strahov ulicí Nad Klamovkou - kdo tam někdy jel, tak víc, že to od širšího chodníku nemá daleko, vlastně spíše tankodrom. Chyb je samozřejmě víc.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 23.09.10 23:48 (Čt)

tak s tim jsem se jeste nesetkal :)

jj, na kazance ty prahy jsou taky... ale relativne nedavno .. jeste nedavno tam ten jeden mam pocit nebyl.. kazdopadne, jeste jeden faktor, ktery to ovlivnuje, tam muze byt... ja uz si to fakt nepamatuju, domu vetsinou trefim, takze tam navi nemam pustenou .. ale mam pocit, ze tam navigace ma v trojske i tu tricitku co je pres ty prahy.... zatimco u te kazanky ma padesatku .. coz by mohlo hrat svou roli.
Tragedie_v_JZD

Odeslatod Path » 24.09.10 1:04 (Pá)

Že by se algoritmus routingu takhle opíral i o omezení rychlosti? Hmm, tak to ráno zkusím na Podbělohorské vysledovat, jestli netáhne Nad Klamovkou díky omezení rychlosti. Je fakt, že se atributy rychlostí jednotlivých úseků v poslední verzi mapy dost zpřesnily. Pokud to tak je, pak vývojáři routing pěkně přestřelili. Obecně totiž neplatí, že vedlejší (alternativní) komunikace s padesátkou je rychlejší než hlavní tah s omezením na nižší rychlost. To už by se pak mohly zohledňovat hlavní a vedlejší silnice, světelné křižovatky a přednosti zprava. Obrázek
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Další

Zpět na Garmin: Mapy