Atlas Czech 2010 NT

Komerční a nekomerční mapové produkty pro přijímače GPS Garmin.

Atlas Czech 2010 NT

Odeslatod Path » 21.05.10 11:15 (Pá)

Vyšla nová verze mapy Atlas Czech 2010 NT z produkce společnosti PICODAS Praha, s.r.o.

Mapa je postavená na datech z konce roku 2009 a navíc obsahuje dálniční a rychlostní komunikace se stavem k březnu 2010.
  • Mapa obsahuje opravy cca 700 bodů zájmu.
  • Dále aktualizované restrikce a manévry (zákazy odbočení, přikázané směry jízdy).
  • Rozšířena je síť komunikací s podporou využití dopravních informací.
  • instalace včetně aktuální verze programu MapSource 6.15.7 s českým ovládáním.

Nejdůležitější změny (nové úseky):

• D1 úsek Mořice – Kojetín (7 km)
  • D1 (D47) úsek Hladké Životice – Bílovec (12 km)
  • D1 (D47) úsek Bělotín – Hladké Životice (18 km)
  • R6 úsek Tisová-Kamenný Dvůr), ½ profil (7 km)
  • R35 úsek Sedlice-Opatovice (4 km)
  • I/11 a I/56 propojení silnic v Opavě (2 km)
  • I/13 rozšíření úseku Komořany – Most (2 km)
  • I/33 obchvat České Skalice, dokončení (3 km)
  • I/43 obchvat Opatova u Svitav (4 km)
  • I/47 úsek mezi D1 a I/58 v Ostravě (1 km)
  • I/57 přeložka silnice u Hladkých Životic (8 km)
  • I/57 úsek Semetín – Jablůnka (2 km)
  • II/464 přeložka silnice u Studénky (5 km)
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Re: Atlas Czech 2010 NT

Odeslatod tube » 21.05.10 11:56 (Pá)

Jen dotaz, to je zdrama pro majitele předchozícho Atlasu 8.0 resp 8.1? Nebo si musím zakoupit aktualizaci?

EDIT: Tak pokud si registrujete mapu Atlas 8 po 1.4.2010 Máte nárok na update na Atlas 2010 NT zdarma. My všichni ostatní si musíme update koupit.
Garmin 255W, CN Europe NT 2010.10, Atlas Czech 2013.5NT, Adresy CRv2, TOPO Czech 3, GTM 25; Garmin eTreg legend HCx Cyklo Czech 2012NT
Obrázek uživatele
tube

Registrace: 20.08.09 10:02 (Čt)

Odeslatod eidz » 25.05.10 7:18 (Út)

Tak CN je v litetime, Topo CZ v3.1 taky stáhnu. Ale když kouknu na Altas , tak to napíše:
UPOZORNĚNÍ Mapa ATLAS Czech aktualizována na verzi 2010. V případě registrace mapy po 1.4.2010zde v registraci naleznete zdarma odkaz na stažení nové verze a nový příslušný odemykací klíč. V opačném případě je upgrade na verzi 2010 placený.

To jako lifetime se na Altas nevztahuje? Mapa byla v okamžiku prodeje v přístroji, nešlo o dokoupení mapy.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

Odeslatod tube » 25.05.10 8:16 (Út)

Někde jsem již předtím pátral, v době kdy jsem se rozohodoval, mám-li si Life time přikoupit a bylo mi řečeno že se Life time na Atlas nevzathuje ani ve verzi 7 a 8. Je jen pro Evropu, kterou tam dává standardě výrobce Garmin. Zatím jsem ani mapu Atlas 2010 NT nenašel v nabídce Garminu ke koupi ani jako update.... Pouze stáhli z nabídky Atlas 8
Garmin 255W, CN Europe NT 2010.10, Atlas Czech 2013.5NT, Adresy CRv2, TOPO Czech 3, GTM 25; Garmin eTreg legend HCx Cyklo Czech 2012NT
Obrázek uživatele
tube

Registrace: 20.08.09 10:02 (Čt)

Odeslatod eidz » 27.05.10 7:29 (Čt)

OK, Atlas 8 z navigace smažu, stejně podle něho nejezdím a když nemám nárok na Altas 2010, tak hold smůla. O pocitech, které z toho mám, se nebudu vyjadřovat. Na druhou stranu, další nákup navigací do firmy musí být ovlivněn faktem, že lifetime je jen na CityNavigator, tj. připlatíme si za lifetime, koupím krabičku se třemi mapami, ale aktuální bude jen jedna. A proč jsme asi před rokem koupili Garmin? Protože jsem blbě přečetl licenční politiku, neznal jsem problematiku a když se píše, že mapy Evropy budou doživotně aktuální, tak jsem si domyslel (moje chyba), že všechny mapy v krabičce budou aktuální. Ano, Atlas ČR není mapa Evropy.
Nechci se štourat, jestli ČR je v Evropě nebo ne, jestli mapa ČR je součástí mapy Evropy, pro mě je to jasný signál. Příště líp čti. Tečka.
Obrázek uživatele
eidz

Odeslatod nuvi_joe » 27.05.10 9:06 (Čt)

motto: vždycky se divím, že se někdo diví nad tzv. obchodní politikou Garminu. V podstatě se tato "oblbovací" metoda používá obecně u většiny výrobků na trhu.

Výsledkem tohoto podvodného marketingu je zklamání uživatele. Tomu se dá zabránit jen osobní zkušeností s kupovaným výrobkem: není dost dobře možné vystřídat více typů před rozhodnutím o jeho koupí.
Podmínky u LifeTime jsou celkem jasné, když už teda vydám třitísíce peněz, je nanejvýš vhodné číst, číst a číst.

Ale hlavní důvod, proč píšu tento příspěvek: mapa CNEU 2010.x od Garminu je daleko před Atlasem CZ jakékoliv verze. Český Atlas je jen vizuálně hezčí - má víc barev. Jinak je v mnoha případech nepoužitelný s ohledem na podivné plánování tras. Místo hladkého průjezdu po hlavní silnici vytváří neuvěřitelné kličky a odbočky z trasy. Navíc ani nejnovější verze 8.1a neobsahuje novější silnice, které v CNEU jsou.

Svého času jsem věřil, že když uživatelé posílají hlášení o chybách tak výrobce zareaguje. Bohužel nikdo nereragoval ani na podrobný popis vad s obrázkovou dokumentací, který jsem posílal. Tyto vady v sestavování tras nejsou dány firmwarem navigací - projevují se úplně stejně i během plánování v MapSource.

Nezbývá než doufat, že konečně ve verzi Atlas CZ 2010 budou zmíňované chyby odstraněny...
nuvi_joe

Registrace: 06.06.09 20:46 (So)

Odeslatod Path » 27.05.10 11:12 (Čt)

Pánové, kolik let je to omíláno stále dokola. Atlas Czech nemá s mapou Evropy naprosto nic společného. Jedná se ryze o český produkt, který český distributor automaticky přibaluje do všech automobilových navigací. Je to z historických důvodů, kdy mapa Evropy obsahovala jen velmi mizerné pokrytí naší republiky. Další přibalená mapa je Topo Cz.

Pokud se někde mluví nebo píše o LifeTime, vždy v souvislosti s mapou Evropy, resp. City Navigator Europe. Za tuto službu neplatíte českému distributorovi, ale samotnému Garminu.

Myslím, že jsou u produktů informace o LifeTime uvedeny dostatečně. Pokud Vás nějaký obchodník uvedl v omyl, vyřiďte si to přímo s ním.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 27.05.10 14:46 (Čt)

nuvi_joe napsal:motto: vždycky se divím, že se někdo diví nad tzv. obchodní politikou Garminu. V podstatě se tato "oblbovací" metoda používá obecně u většiny výrobků na trhu.

vy by jste si mohl podat ruku s Parubkem .. demagogie, nesmysly, ktere se nezakladaji na pravde... ach jo :(
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Odeslatod nuvi_joe » 27.05.10 15:14 (Čt)

Tragedií internetových fór není JZD, ale to, že se vždy najde několik zvlášť aktivních uživatelů, kteří mají nutkání pořád někoho poučovat. Potom se debata "o něčem" zvrhá v debatu "o někom".
Když nejsou argumenty, tak se příspěvek šmahem označí za nesmysl... díky Tragéde!
nuvi_joe

Registrace: 06.06.09 20:46 (So)

Odeslatod eidz » 28.05.10 6:33 (Pá)

nuvi_joe napsal:motto: vždycky se divím, že se někdo diví nad tzv. obchodní politikou Garminu. V podstatě se tato "oblbovací" metoda používá obecně u většiny výrobků na trhu.

Ale tohle s Garminem nemá nic společného, tohle je obchodní politika českého zastoupení, který prodává produkt, k produktu nabízí doživotní aktualizaci. Až po sem je to OK. Ale české zastoupení ještě přibalí 2 mapy. Na jednu se aktualizaci vztahuje, neboť topo 3.1 jsem si na svou registraci mohl stáhnout a na druhou - Atlas už ne. A mou chybou je, že jsem se nezeptal, jestli jmenovitě tato mapa a tato mapa a tato mapa je doživotně aktualizovaná. Moje chyba. Na druhou stranu - to jsou přesně ty otázky, které před koupí, pokud nemáte zkušenost, nemáte šanci položit. Ale můžete je položit.
Snad si to české zastoupení dobře spočítalo, když se rozhodlo, že Atlas 2010 bude jen pro ty, kteří si navigaci koupí letos a ne pro ty, co už ji mají. Když jsem si kupoval lifetime, klidně jsem byl ochoten připlatit i za aktualizaci (doživotní) VŠECH map v přístroji, v době prodeje. Protože to je pro mě ta přidaná hodnota, proč padlo rozhodnutí na Garmin. Tato politika, že lifetime je na 1/3, mě, jako zákazníka, zklamala. A aktualizace Adres si taky zaplatím? Hmmm, asi fakt mapy online a mít neomezený datový připojení jsou kladivem na tyto obchodní modely. Pro mě fajn, že tady jsou jiné možnosti.
Ještě že jsme se ve firmě rozhodli kupovat navigace po etapách, každý rok část celkového potřebného množství. V loni jsem byl proti tomuto rozhodnutí, ale jsem rád, že mě přesvědčili.
Obrázek uživatele
eidz

Další

Zpět na Garmin: Mapy