Everytrail nefunguje

Co nemají nic společného se značkou Garmin.

Everytrail nefunguje

Odeslatod BoTo » 22.05.16 16:11 (Ne)

Zdravím. Léta jsem používal na záznam a vyhledávání tras portálu everytrail.com. Umožňoval nahrát na server záznam projeté, prošlé trasy a fotografie pořízené během pohybu po této trase. Opačně zase umožňoval stažení trasy (např. ve formátu .gpx) a prohlížení fotografí. Po roční přestávce jsem zjistil, že server everytrail je prakticky nefunkční. Např. mimořádně dlouhé odezvy, zaseknutí atd. Vyzkoušel jsem (podle námětu z diskusií např. vymazání cache v browseru, laborování s DNS záznamy. Nicméně produkt není funkční. Hledám adekvátní náhradu. Potřebuji aby produkt splňoval všechno, co nabízel Everytrail.
Basecamp neumožňuje práci s fotografiemi, kamenní mužíci rovněž ne. Máte, prosím, někdo něco vyzkoušeného? Zkoušel jsem RidewithGPS, Wandermap. Nevyrovnají se Everytrail.
Děkuji za nasměrování.
Branislav Trnkócy
BoTo

Registrace: 25.07.07 13:55 (St)

Re: Everytrail nefunguje

Odeslatod thomas007 » 23.05.16 10:20 (Po)

BaseCamp ale s geotagovanými fotkami pracuje ;)
Obrázek uživatele
thomas007

Registrace: 26.10.12 9:26 (Pá)

Odeslatod BoTo » 23.05.16 10:58 (Po)

thomas007 napsal:BaseCamp ale s geotagovanými fotkami pracuje ;)

jj., problém je, pokud by si někdo chtěl prohlížet trasu a fotky, tak musí instalovat Basecamp... I já sám jako dlouholetý uživatel GPS jsem ho instaloval jenom s velkým sebezapřením.
Výhrady: zejména uživatelsky nepříjemná organizace dat, problematická instalace map do GPS, těžkopádné vykreslování atd. Škoda, že i poměrně nedokonalý Mapsource nebyl dál vylepšován.
Branislav Trnkócy
BoTo

Odeslatod thomas007 » 24.05.16 9:50 (Út)

Ono je to asi věc názoru. Mně třeba BaseCamp se svou organizací dat ve smyslu "složky/posložky/seznamy" vyhovuje, protože je to podobné jako v normálním správci souborů na PC a neni tak potřeba se s tim nějak zvlášť učit.

Co se týká vykreslování tak tam je to spíš na nastavení zobrazovaných detailů. Pokud si nastavím největší detaily a mam zobrazený třeba celý kraj, pak přizoomování a vykreslení trvá dlouho. To ale neni moc věc BaseCampu jako spíš výkonu PC. Prostě pokud pracuju s větším územím tak si snížím podrobnost.
Obrázek uživatele
thomas007

Odeslatod BoTo » 24.05.16 11:54 (Út)

[quote="thomas007"]Ono je to asi věc názoru. Mně třeba BaseCamp se svou organizací dat ve smyslu "složky/posložky/seznamy" vyhovuje, protože je to podobné jako v normálním správci souborů na PC a neni tak potřeba se s tim nějak zvlášť učit.

Nepodařilo se mi přehledně naexportovat do Basecampu můj systém uspořádání GPS dat. Je založen na složkách a podsložkách, struktura je ale do hloubky až 5. podsložek. Ve Windows File Exploreru to vypadá dobře, v BaseCampu se ztrácím.
Vliv detailů na rychlost prozkoumám, asi to bude ten zdroj problémů.
Branislav Trnkócy
BoTo

Odeslatod thomas007 » 25.05.16 15:04 (St)

Ono to totiž nebere strukturu dat na disku. BaseCamp si vytváří databázi do který si ukládá složky/podsložky/seznamy a v nich data. Tzn nejde naimportovat složku s podsložkama tak aby si sám očichal podsložky, podle nich vytvořil složky ve svý databázi a do těch podsložek teprv naimportoval data.
Obrázek uživatele
thomas007

Zpět na Ostatní produkty a služby GPS