Suunto t3c + GPS pod - zobrazení polohy?

Co nemají nic společného se značkou Garmin.

Suunto t3c + GPS pod - zobrazení polohy?

Odeslatod hafhaf » 29.11.15 18:31 (Ne)

suunto se asi na tenhle web moc nehodí, ale zkusím to...
je možné hodinky suunto t3c (ptám se na tyhle, ale pravděpodobně to samé platí i pro podobné modely?) ve spojení s GPS podem (starším typem - kulatý, na 2 AAA baterky) používat jako klasickou GPSku? (nemapovou samozřejmě), tj. ke zobrazování aktuální polohy dle zeměpisné šířky a délky,
případně i jako ukazatel směru k zadané pozici, ukazatel cesty podle vložené (nebo zaznamenané) trasy a samozřejmě i k zaznamenávání trasy a to i s možností nějakých waypointů?
(mám k dispozici jen dost stručný manuál, a podle něj to vypadá, že jako GPSka pro orientaci v terénu se hodinky vůbec použít nedají - neukazují ani úhlovou pozici, ani nenavádějí k cíli, ani na nich není možné označovat trasu a nejspíš do nich ani nelze zadávat nebo stahovat trasu z hlediska topografie?, ukazují (ukládají) jen data týkající se tělesného výkonu...)
--
pokud se pletu (a výše popsané - zobrazení polohy, směrování ke zvolenému místu, vedení dle trasy, topografické zaznamenání trasy - hodinky + GPSka (+ PC pod) umožňují), tak bych ještě prosil o přesnější specifikaci:
u zobrazování polohy jaký přesně formát? - kromě obvyklého stupně-minuty (na desetitisíciny) i stupně-minuty-vteřiny?,
případně, co lze nastavovat - zobrazení? (UTM jako základ a ještě další?), elipsoid?,
u vloženého bodu, nebo celé trasy způsob komunikace (vkládání) přes PC - vyrozuměl jsem, že vše je možné dělat jen při připojení na speciální server??
to samé (komunikace s PC) při vytahování dat (resp. trasy) z hodinek, případně i jak je to s formátem dat (zas jsem nějak pochopil, že je čitelný jen na speciálních suunto webech)
hafhaf
 
Příspěvků: 6
Registrace: 26.07.15 11:49 (Ne)

Re: Suunto t3c + GPS pod - zobrazení polohy?

Odeslatod Rubic » 29.11.15 19:38 (Ne)

Zdravím, obávám se, že Vaše představa je mylná
http://www.suuntocz.cz/view.php?Page=Clanky&VMenu=339
Garmin Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.15.0.0
Rubic
 
Příspěvků: 826
Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Re: Suunto t3c + GPS pod - zobrazení polohy?

Odeslatod hafhaf » 29.11.15 21:20 (Ne)

no, jenže já se pořád obávám, že mylná není (-:
to GPS udělátko, na které se ptám, je to kulatý, jménem GPS POD (bez připojení kablíkem k PC, na 2 AAA), nikoliv hranatý GPS Track POD (s kablíkem a s integrovanou baterkou - kvůli tý ho nechci)
první problém je, že manuál k k tomu prvnímu je ještě stručnější než k Track PODU a nelze z něj odhadovat nic,
druhý problém je, že i podle manuálu k Track PODU se v hodinkách ("v reálném čase") poskytují údaje o "vzdálenosti a rychlosti" (nikoliv tedy o pozici, nikoliv o směrovce na daný bod, nebo dle zvolené trasy),
co se týče zmínky o možnosti ukládání tras, těžko soudit, co se to vlastně uloží (a uloží se to jen na spec. web suunta, takže použitelnost dat (například v jiné GPSce) je velmi sporná,
o možnosti načítání tras se nikde (ani u GPS PODů, ani u hodinek) nepíše nic,
a do třetice ani u manuálu k hodinkám není nic o tom, že by zobrazovaly pozici, směr k navolenému bodu, směr po navolené trase... (ani že by se ten bod a trasa daly nějak ukládat);
právě proto si myslím, že s využitím těchle hodinek (i příbuzných typů) i se všemi přídavnými moduly (ještě existuje bazmek, co zajišťuje bezdrátové spojení hodinky - PC) coby klasické GPSky prostě firma vůbec nepočítala... (přestože Suunto pokud vím vyrábí i hodinky, co se jako (nemapová) GPSka chovají, jenže bohužel asi holt produkujou jen specializované modely - buď to je jen sporttestr, nebo GPSka)
(když jsem viděl, že jak u hodinek, tak u toho GPS modulu jsou lehce vyměnitelné a běžné baterie, tak jsem se zaradoval a chtěl si to pořídit, ale asi to byla radost předčasná...)
hafhaf
 
Příspěvků: 6
Registrace: 26.07.15 11:49 (Ne)

Re: Suunto t3c + GPS pod - zobrazení polohy?

Odeslatod Rubic » 30.11.15 6:03 (Po)

Dobrý den, vypadá to na to, že sháníte informace o GPS pod určenému k sport_testeru Suunto t3d
http://www.suuntocz.cz/view.php?Page=De ... 018712000-
Nejlépe bude, když se zeptáte přímo na jejich stránkách
Garmin Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.15.0.0
Rubic
 
Příspěvků: 826
Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Re: Suunto t3c + GPS pod - zobrazení polohy?

Odeslatod hafhaf » 13.12.15 21:22 (Ne)

pro zajímavost: nakonec (tj. až teď) jsem se na firmu obrátil (i když počítám, že odpověď (bude-li jaká) se bude shodovat s mými obavami)
(mimochodem, webová adresa je http://suunto.fluidsurveys.com/s/custom ... ort_email/ (trošku blbě se mi hledala), max. počet úhozů 4000, do hlavičky se kupodivu nesmí psát nic jinýho než písmena a čísla; komunikace krom finštiny v obvyklých jazycích)
po odeslání mi přišel potvrzovací mail, kde stálo, že běžná lhůta tří dnů na odpověď je v důsledku zahlcenosti t.č. prodloužena na několik týdnů... - no, servis teda nic moc, jsem zvědav zda, kdy a jak smysluplná odpověď přijde; jestli mě to ještě bude bavit, výsledek sem umístím
hafhaf
 
Příspěvků: 6
Registrace: 26.07.15 11:49 (Ne)

Re: Suunto t3c + GPS pod - zobrazení polohy?

Odeslatod thomas007 » 14.12.15 12:02 (Po)

Njn, Garmin má tech support pro každou zemi samostatnej. :bigwink:
Obrázek uživatele
thomas007
 
Příspěvků: 535
Registrace: 26.10.12 9:26 (Pá)


Zpět na Ostatní produkty a služby GPS

Kdo je online

Online uživatelé v tomto fóru: CommonCrawl [Bot] a žádný návštěvník.