krádež gps

Seznam odcizených GPS značky Garmin.

krádež gps

Odeslatod marten » 27.05.08 18:13 (Út)

Dobrý den, zajímá mě jestli existují nějaké prostředky na vystopování ukradené gps při jejím následném zapnutí ''novým majitelem''?
Síť satelitů bezesporu dokáže určit přibližnou polohu ukradeného přístroje ale zajímá mne jestli např. PČR využívá těchto možností. Nebo zda je možné zablokovat ukradený přístroj prostřednictvím výrobního čísla?

Právě jsem byl okraden o téměř nový přístroj a dost mě to s...
Děkuji za odpověď
marten

Registrace: 27.05.08 18:05 (Út)

Re: krádež gps

Odeslatod Vita » 27.05.08 22:04 (Út)

myslím, že GPS je pouze pasivní přijímač (- něco jako tranzistorové rádio) a tedy o nějaké lokalizaci přístroje nemůže být řeč.

No a zablokovat by snad šlo něco v registraci u Garmina - že by to jako nepovolilo upgr FW nebo map. Ale jestli to Garmin řeší ? - i tak to asi nepostihne zloděje ale až toho, kdo to možná v dobré víře koupí.
Vita

Registrace: 18.03.08 16:50 (Út)

Odeslatod Path » 28.05.08 3:12 (St)

Téma jsem přesunul do příslušné sekce

Obávám se, že neřeší. Ale určitě bych Picodas upozornil na ID přístroje. Třeba si pak "nový" majitel bude chtít zakoupit jejich mapu (jestli si tito lidé vůbec někdy něco kupují).
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Jarda Postcar » 28.07.08 22:12 (Po)

Dívám se na ty ukradené přístroje.
Že to Polsko se zdá být dosti nepříjemné, co? Raději přístoje nosit v kapse všude sebou.

To se to ještě někomu dnes vyplatí za ty ceny krást? Možná tak před x lety v cenách ojetého vozu.
Ale dnes, např. pixmania dává 250W za 3 a něco, nový!

Tragedie Obrázek

Jarda
PostCar
(ale mne taky v Italii vykradli a to za bílého dne, jen 50m od auta na pláži, tak asi tak, no)
Jarda Postcar

Registrace: 28.07.08 21:58 (Po)

Odeslatod Path » 29.07.08 10:26 (Út)

Pokud někomu ukradnou navigaci z auta, pak si o to vysloveně řekl. Nikdy ji v autě nenechávám a vždy ji beru sebou, i když jdu jen tankovat. Za moji životní éru mi auto vykradli tolikrát (včetně předního skla), že v něm nenechávám vůbec nic. Maximálně tak držák. Jsem dost poučen.

Zrovna před týdnem jsem u jednoho obchodního domu viděl 3 přístroje v opuštěných zaparkovaných autech, které nebylo možné přehlédnout.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Anonymous » 04.08.08 10:38 (Po)

Já ve voze nenechávám ani ten držák.. Taky na JM se to hit vykrádat auta s navigací
Anonymous

Odeslatod Kodýl » 15.06.09 21:16 (Po)

Vita napsal:No a zablokovat by snad šlo něco v registraci u Garmina - že by to jako nepovolilo upgr FW nebo map.

Mapu si stáhnou z netu a odemknou.
Firmware lze stáhnout jakoukoli autonavigací Garmin, jen se malinko upraví soubor GarminDevice.xml
a stažený firmware se uloží do složky Temporary Internet Files.
Někteří si s tím neporadí, tak alespoň ti by měli smůlu.
Ve vedlejším příspěvku první v seznamu někdo vesele používá kradenou nüvi 300 s nově registrovanými mapami.
Obrázek
http://svobodne-radio.cz/
https://youtu.be/VW9lVN3nv8I
Obrázek uživatele
Kodýl

Registrace: 25.01.08 22:09 (Pá)

Odeslatod Path » 16.06.09 14:05 (Út)

To bude asi ta, co byla odcizena v Kladně... (viz Zeměměřič) Současný majitel igor@kortazo.cz (hana.kisova@seznam.cz)
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Birkof » 03.03.15 23:50 (Út)

Ahoj,
dnes mi také z auta ukradli navigaci konkrétně 3490LMT, vím že už nemá velkou hodnotu, ale byla to kráska:-)
Také bych rád zjistil, zda se dá někde dohledat.
Navigaci mám registrovanou na garmin.cz a v možnostech nastavení tam mám Tracker settings a když si možnost otevřu, mohu tam najít přibližnou polohu zařízení. Jenže při načtení mapy mi to vyhodí chybovou hlášku s omluvou a že to mám zkusit později.
Myslíte, že se to někdy rozeběhne, nebo mám napsat rovnou na support?
Díky
Birkof

Registrace: 29.11.10 18:42 (Po)

Odeslatod thomas007 » 04.03.15 10:08 (St)

Tracker v navigaci je jedna věc, jenže dokud to někdo nespojí s mobilem ve kterým bude mít aktivní Smartphone Link tak se poloha nikam nepřenese. Nemá jak. Navigace v sobě žádnej datovej nebo vubec vysílací modul nemá.
Obrázek uživatele
thomas007

Registrace: 26.10.12 9:26 (Pá)

Zpět na Odcizené GPS Garmin