Rychlostní profil stopy

Diskuze o software, který má mnoho společného s touto značkou (MapSource, BaseCamp, POI Loader, WebUpdater a ostatní).

Rychlostní profil stopy

Odeslatod zdzd » 10.09.09 8:26 (Čt)

Zná někdo metodu, jak ze záznamu stopy vyrobit graf rychlostí? Mapsource umí výškový profil, ale rychlostní jsem nikde nenašel. Jde mi o software, který by uměl něco jako je toto:

Obrázek

Ten prográmek totiž používá svůj vlůastní formát GPS dat a žádný běžný nespolkne.

Díky
zdzd
 
Příspěvků: 90
Registrace: 03.09.09 9:32 (Čt)

Re: Rychlostní profil stopy

Odeslatod Jarous1 » 10.09.09 12:20 (Čt)

Těch programů je celá řada, od placených až po zcela zadarmo. Např. SportTracks, MyTourbook, pak třeba německý GPS-Track-Analyse.NET atd. atd.
Garmin ke svým fitness přístrojům dodává své Garmin Training Center. To ale umí spolupracovat opravdu jen s těmi fitness přístroji a jejich extra datovým formátem. Klasické GPX do toho normálně natáhnout nejde... Ale i to se dá vyřešit, je na to jedna šikovná utilitka...

Pak existují i online nástroje, např. uTrack.

P.S. Pokud Ti ten Tvůj program vyhovuje a chtěl bys ho používat i nadále, tak by se možná dal najít i nějaký konvertor, který převede GPX soubory do toho jeho formátu... Napiš mi co je to za program, nějak se mi nepodařilo ho najít na netu... Nebo alespoň typy souborů, se kterými to umí spolupracovat. Nebo ještě nejlépe zkusit někam vystavit nějaký ten Tvůj soubor, třeba to má jen jinou příponu a přitom je to něco normálního...
Garmin Oregon 650 + TOPO Czech PRO 2015, TOPO Czech PRO 2013, ATLAS Czech 2013.5, CYKLO Czech 2013
Jarous1
 
Příspěvků: 761
Registrace: 11.09.07 15:37 (Út)

Re: Rychlostní profil stopy

Odeslatod zdzd » 10.09.09 20:17 (Čt)

Moc normální formát to není. Jde o speciální GPS logger: http://www.modelektronik.com/index.php?stranka=gps

Produkuje soubory v interním formátu GMC. Ty lze na netu online zobrazit na mapách a uložit v pracovním formátu XML, případne vysypat do klm, nebo xls. Výsledky lze vidět na http://www.modelektronik.com/mapy/index.php po přihlášení jako host heslo mod.

Pro offline zpracování existuje program GPS MOD Browser. Z něj je výše uvedený screenshot. Ten umí číst pouze GPS MOD formáty GMC a XLS. Ty umí zobrazovat a upravovat, také exportovat do XLS, KML a TXT. TXT jsou NMEA data.

Ty zase umí přečíst a konvertovat do kde čeho převodní program Route converter http://www.routeconverter.de

Tím to dostanu i do GPX a Mapsource.

Tudíž ať pořídím záznam v GPS MOD, nebo Nuvi, dostanu jej na hronadu stop v Mapsource. Ale už ne do GPS MOD Browseru, k rychlostnímu rozboru, protože Routeconverter nevyplivne GMC či XLS soubor poživatelný Browserem.

Možná jsou si potřebné soubory velmi podobné, ale ve formátech se neorinentuji natolik, aby s tím mohl nějak zodpovědně experimentovat.

Jinak všechny soubory a programy máš na hraní tu:
http://zd.wwwcity.cz/GPSdata/

A díky za odkazy, okounu to.
zdzd
 
Příspěvků: 90
Registrace: 03.09.09 9:32 (Čt)

Re: Rychlostní profil stopy

Odeslatod Path » 11.09.09 11:18 (Pá)

Pokud vám to pomůže, mrkněte do přiloženého XLS, kde se z trasy vypočítávají údaje, které lze následně vygenerovat v grafu. Je tam několik užitečných výpočtů vycházejících ze souřadnic a času záznamu. Najdete tam také VBA skript pro přesnější výpočet vzdálenosti včetně převodu do ECEF.

V tomto případě se jedná o záznam z jednoho noname GPS přijímače, který ukládal data ve formátu NMEA (tuto tabulku jsem si kdysi vyrobil v rámci praktického hodnocení záznamu z několika GPS včetně optického snímače). Třeba ji využijete.

Ukazka_vypoctu_xls.rar

Obrázek
Nemáte oprávnění prohlížet přílohy.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin
 
Příspěvků: 3406
Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)


Zpět na Garmin: Software

Kdo je online

Online uživatelé v tomto fóru: CommonCrawl [Bot] a 1 návštěvník.