Stránka 1 z 1

MapSource a Adresy CR

OdeslatOdesláno: 09.07.09 15:59 (Čt)
od parda
Měl bych dotaz. Vzhledem k tomu,že tento program hojně využívám k plánování pracovních cest přivítal jsem upgrade Atlas8 + Adresy. Všechno v pořádku nainstalováno, v GPS přístroji šlape tak jak má, ale...
Je funkčnost tohoto produktu (hlavně Adres) omezena pouze na přístroj nebo ji lze využít i MapSource ? Jde mi o to, abych si mohl najít a uložit body podle adresy a ty pak přetáhnout do přístroje. Možná jen blbě hledám, ale teď mi to v MapSource najde max. adresu podle orientačního čísla (ne vždy) a já potřebuji hledat adresy především podle čísla popisného.

Re: MapSource a Adresy CR

OdeslatOdesláno: 09.07.09 16:09 (Čt)
od Path
Adresy CR v1 umožňují vyhledání jak čísla orientačního, tak i popisného (pokud v databázi tato čísla jsou). V MapSource lze rovněž vyhledávat.

Re: MapSource a Adresy CR

OdeslatOdesláno: 09.07.09 16:09 (Čt)
od Romstar
Zdravím, teď jsem zkoušel najít v Adresách Ostrava, Cihelní 1191 a MS našlo v pohodě.

Re: MapSource a Adresy CR

OdeslatOdesláno: 09.07.09 16:37 (Čt)
od parda
Ja su ale hňup. Veškeré moje hledání adres probíhalo při nastavené mapě Atlas8 a nějak mě nenapadlo,že ty Adresy jsou samostatně... Teď už mi to dává smysl a můžu si jít sypat popel na hlavu...Obrázek
Diky moc za rychlou odpověď

Re: MapSource a Adresy CR

OdeslatOdesláno: 09.07.09 16:47 (Čt)
od Path
Kdybyste nějakou adresu nemohl najít, zkuste ještě Google. Nedávno jsem ukazoval, jak pomocí něj lze vyhledávat adresy např. v Excelu. Tady je link. Stačí nainstalovat MSXML 6.0, v Excelu nastavit reference na Microsoft XML parser 6.0 a máte ryhlý přístup k adresám.

Re: MapSource a Adresy CR

OdeslatOdesláno: 14.10.10 9:10 (Čt)
od Haczek
Dobrý den,

mohu vás poprosit o radu zda je možné při vyhledávání v PC u Mapsource Adresy CRv1 po vyhledání vidět i mapu? Když hledám nějakou vesničku s číslem popisným tak se mně zobrazí jen bod na oranžovém podkladu se jménem a číslem popisným. (třeba vesnice Markvartice jsou od sebe 15km a jmenují se stejně) Pokud by se zobrazovala po tomto vyhledání v Mapsource i mapa tak je hned vidět zda je to to správné místo. Děkuji za pomoc - jsem začátečník.

Re: MapSource a Adresy CR

OdeslatOdesláno: 14.10.10 11:57 (Čt)
od Romstar
Zdravím, já to dělám tak, že najdu adresu v Adresy Czech- kliknu pravým tlačítkem a vytvořím si trasový bod, potom přepnu do jiné mapy.
Jiný způsob neznám, možná časem dokáže MS vyhledávat popisná čísla i v CityNavigatoru.