MapSource a Adresy CR

Diskuze o software, který má mnoho společného s touto značkou (MapSource, BaseCamp, POI Loader, WebUpdater a ostatní).

MapSource a Adresy CR

#1 Odeslatod parda » 09.07.09 15:59 (Čt)

Měl bych dotaz. Vzhledem k tomu,že tento program hojně využívám k plánování pracovních cest přivítal jsem upgrade Atlas8 + Adresy. Všechno v pořádku nainstalováno, v GPS přístroji šlape tak jak má, ale...
Je funkčnost tohoto produktu (hlavně Adres) omezena pouze na přístroj nebo ji lze využít i MapSource ? Jde mi o to, abych si mohl najít a uložit body podle adresy a ty pak přetáhnout do přístroje. Možná jen blbě hledám, ale teď mi to v MapSource najde max. adresu podle orientačního čísla (ne vždy) a já potřebuji hledat adresy především podle čísla popisného.
parda
 
Příspěvků: 2
Registrace: 09.07.09 15:30 (Čt)

Re: MapSource a Adresy CR

#2 Odeslatod Path » 09.07.09 16:09 (Čt)

Adresy CR v1 umožňují vyhledání jak čísla orientačního, tak i popisného (pokud v databázi tato čísla jsou). V MapSource lze rovněž vyhledávat.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin
 
Příspěvků: 3406
Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Re: MapSource a Adresy CR

#3 Odeslatod Romstar » 09.07.09 16:09 (Čt)

Zdravím, teď jsem zkoušel najít v Adresách Ostrava, Cihelní 1191 a MS našlo v pohodě.
Obrázek uživatele
Romstar
 
Příspěvků: 342
Registrace: 30.08.08 15:54 (So)
Bydliště: Prostějov

Re: MapSource a Adresy CR

#4 Odeslatod parda » 09.07.09 16:37 (Čt)

Ja su ale hňup. Veškeré moje hledání adres probíhalo při nastavené mapě Atlas8 a nějak mě nenapadlo,že ty Adresy jsou samostatně... Teď už mi to dává smysl a můžu si jít sypat popel na hlavu...Obrázek
Diky moc za rychlou odpověď
parda
 
Příspěvků: 2
Registrace: 09.07.09 15:30 (Čt)

Re: MapSource a Adresy CR

#5 Odeslatod Path » 09.07.09 16:47 (Čt)

Kdybyste nějakou adresu nemohl najít, zkuste ještě Google. Nedávno jsem ukazoval, jak pomocí něj lze vyhledávat adresy např. v Excelu. Tady je link. Stačí nainstalovat MSXML 6.0, v Excelu nastavit reference na Microsoft XML parser 6.0 a máte ryhlý přístup k adresám.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin
 
Příspěvků: 3406
Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Re: MapSource a Adresy CR

#6 Odeslatod Haczek » 14.10.10 9:10 (Čt)

Dobrý den,

mohu vás poprosit o radu zda je možné při vyhledávání v PC u Mapsource Adresy CRv1 po vyhledání vidět i mapu? Když hledám nějakou vesničku s číslem popisným tak se mně zobrazí jen bod na oranžovém podkladu se jménem a číslem popisným. (třeba vesnice Markvartice jsou od sebe 15km a jmenují se stejně) Pokud by se zobrazovala po tomto vyhledání v Mapsource i mapa tak je hned vidět zda je to to správné místo. Děkuji za pomoc - jsem začátečník.
Haczek
 
Příspěvků: 5
Registrace: 14.10.10 9:03 (Čt)

Re: MapSource a Adresy CR

#7 Odeslatod Romstar » 14.10.10 11:57 (Čt)

Zdravím, já to dělám tak, že najdu adresu v Adresy Czech- kliknu pravým tlačítkem a vytvořím si trasový bod, potom přepnu do jiné mapy.
Jiný způsob neznám, možná časem dokáže MS vyhledávat popisná čísla i v CityNavigatoru.
Obrázek uživatele
Romstar
 
Příspěvků: 342
Registrace: 30.08.08 15:54 (So)
Bydliště: Prostějov


Zpět na Garmin: Software

Kdo je online

Online uživatelé v tomto fóru: Brandwatch/Magpie [Bot] a 2 návštevníci.


cron