Stránka 1 z 1

Jak dostat zákl. mapy do MapSource

OdeslatOdesláno: 09.07.09 14:48 (Čt)
od Carpenter
Prosím o radu!
Jsem novým uživatelem Oregon 400t. Dá se říci, že s pomocí tohoto fóra jsem se docela rychle dostal do smysluplného používání tohoto přístroje Obrázek. Díky. Potřeboval bych ale vyřešit následující problém:
K přístroji byla dodána kromě Basemap také "Recreational Map of Europe" což by měla být topo mapa Evropy 1:100 000. Tuto mapu bych potřeboval dostat do MapSource, ale nedaří se mi to. Na stránkách My Garmin jsem sice našel, že tato mapa je registrovaná a odemknutá s 12ti místným kódem, ale když tento kód použiji pro přidání mapy v MapSource, řekne mi to, že "Mapový produkt není nainstalován". Instalační CD nebo MicroSD k tomuto produktu není součástí dodávky.Obrázek
Doplňuji jenom že další mapu TOPO CZECH 3 Pro jsem bez problému nainstaloval z přiloženého inst. CD spolu s programem MapSource. MapSource je poslední verze 6.15.6
Děkuji za pomoc i když odhalí, že jsem třeba úplně mimoObrázek

Re: Jak dostat zákl. mapy do MapSource

OdeslatOdesláno: 09.07.09 15:50 (Čt)
od Path
Tu mapu jste získal pouze předinstalovanou, tedy pro použití v PC musíte získat instalační CD/DVD a pak teprve použít klíč pro odemknutí. Nevím jak je to teď, ale dříve bylo možné za pár dolarů instalační médium objednat. Nic takového vám v rámci účtu na my.garmin.com nenabízí?

Nebo se ještě můžete poptat u české distribuce, zda toto médium nemají k dispozici (za manipulační poplatek).

Cesta, jak dostat mapu z img do MapSource tady sice je, ale není úplně dokonalá. Budete k tomu potřebovat nějaké nástroje. Můžete se podívat např. po utilitce GMapTool (zde a zde jsou nějaké informace).

Re: Jak dostat zákl. mapy do MapSource

OdeslatOdesláno: 09.07.09 17:04 (Čt)
od Carpenter
Díky za info. Myslel jsem si to, ale domníval jsem se, že existuje nějaká schůdná oklikaObrázek.
Utilita GMapTool se domnívám využívá programu MapSetToolKit o kterém je pojednáno na jiném místě fóra "Volné mapy pro Garmin". Něco vyzkouším a když tak dám vědět.
Ještě jeden dotaz:
V popisu souborů ve vašem popisu přístroje jsem nenašel, že v přístroji je ještě jeden soubor a to gmaptz.img o velikosti 600 064 B. Co to je za mapu?

Re: Jak dostat zákl. mapy do MapSource

OdeslatOdesláno: 10.07.09 15:21 (Pá)
od Path
gmaptz.img je transparentní mapa, ve které jsou definovány časové zóny pro automatickou korekci hodin, resp. časového pásma. Díky tomu není nutné posouvat hodiny při přechodu mezi jednotlivými pásmy.