problém s trasou v GPX

Diskuze o software, který má mnoho společného s touto značkou (MapSource, BaseCamp, POI Loader, WebUpdater a ostatní).

Re: problém s trasou v GPX

Odeslatod emdotix » 18.06.09 12:58 (Čt)

Ale i toto je potěšující. Zkusím starší verzi MS. V GPS jsem měl na dotaz, teď jsem to vyzkoušel i na tvrdo s volbou "mimo silnice" a chová se to stějně.

Každopádně díky.
Naposledy editoval Path dne 27.02.11 1:53 (Ne). Počet editací: 2x.
Důvod: Odstraněna citace předchozího příspěvku
emdotix

Registrace: 13.06.09 10:26 (So)

Odeslatod emdotix » 18.06.09 15:39 (Čt)

Jarous1 napsal:Asi Tě moc nepotěším, ale oboje mi funguje správně... Mám MapSource ještě starou 6.13.7 (novou odmítám používat...) a Oregona 300 s TOPO Czech 2Pro. Routování v GPS mám nastavené na "přímé", bez výpočtu...

Tak jsem zkusil MS 6.13.7 (doporučuji) a je to stejné. Velice pravděpodobně tu trasu modifikuje Vista HCx při uploadu.

Nicméně jsem zjistil, že v MS lze v nastaveni u trasových bodu omezit názvy bodů na 6 znaků. Bohužel toto nastavení nemá vliv na trasy, které byly již vytvořené (bez posunutí každého bodu v trase).
emdotix

Odeslatod Jarous1 » 18.06.09 15:51 (Čt)

Tohle tedy nechápu...Obrázek
Na druhou stranu si ale dovolím pochybovat, že by se s tou trasou něco stalo už při přenosu, to je podle mne nemožné...
Garmin Oregon 650 + TOPO Czech PRO 2015, TOPO Czech PRO 2013, ATLAS Czech 2013.5, CYKLO Czech 2013
Jarous1

Registrace: 11.09.07 15:37 (Út)

Odeslatod emdotix » 18.06.09 17:01 (Čt)

Udělal jsem pokus. Přepnul jsem v MS nastavení vytváření bodů na šest znaků. Důsledek je ten, že MS začne body číslovat (001, 002, 003, ...) namísto, aby je pojmenovával. Z Visty jsem vytahnul kartu a provedl přenos. V přistroji byla jen základní mapa a 99% bodů se jmenovalo stejně. Pár bodů, které ležely na silnici, tak u nich se změnil název. Vrátil jsem kartu a ... všechny názvy bodů se změnily - přestože jsou všechny mapy vypnuté.

Z toho vyplývá, že:
- GPS minimálně provádí přejmenování trasových bodů, podle mapových podkladů,
- zmenšování názvů v MS je mi k ničemu.

A z toho mi vycházi, že GPS může stejně i po uploadu "optimalizovat" trasu.

Zajímavé je, že když je přenos ve formát GPX, tak tu trasu "optimalizuje" i když v přístroji není karta.

Tak nevím. Budu se asi muset smířit s tím, že mi budou na displeji clonit dlouhé názvy bodů.

Editoval Path: Necitujte předchozí příspěvky, na které navazujete. Díky
Naposledy editoval Path dne 27.02.11 1:53 (Ne). Počet editací: 2x.
Důvod: Odstraněna citace předchozího příspěvku
emdotix

Odeslatod emdotix » 18.06.09 18:38 (Čt)

Editoval Path: Necitujte předchozí příspěvky, na které navazujete. Díky

A já měl za to, že jsme se bavili o (ne)možnosti modifikace trasy přístrojem po přenosu z MapSource. Na testu, který jsem popsal, jsem vysvětloval, že si myslím, že to možné je...
emdotix

Odeslatod Path » 18.06.09 18:47 (Čt)

Pokusím se to vysvětlit jinak. Poznámka se netýkala obsahu tématu, ale formální úpravě příspěvků ve fóru. Pokud reagujete na jakýkoli předchozí příspěvek, nepoužívejte pro odpověď či reakci na poslední příspěvek tlačítko citovat, ale odpověď. Příspěvky jsou řazeny chronologicky a je tedy zbytečné je znovu citovat. Nejen, že je to nepřehledné, ale rovněž se zbytečně nafukuje databáze. Téměř každý váš příspěvek jsem z tohoto důvodu musel editovat a zbytečnou citaci odstranit.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod emdotix » 18.06.09 19:00 (Čt)

Vidíte a mě ta citace přišla vhodná. Dobře. Velikost DB... už ji přestanu plnit. Slibuji :)
emdotix

Předchozí

Zpět na Garmin: Software