POI do Etrex Legend

Diskuze o software, který má mnoho společného s touto značkou (MapSource, BaseCamp, POI Loader, WebUpdater a ostatní).

POI do Etrex Legend

Odeslatod teevee » 18.02.09 13:16 (St)

Zdravím
Mám problém a to jak dostat vlastní POI do Garmina Etrex legend. Zkoušel jsem Poiloader 2.4.2 a 2.5.3 ale ani jedna verze programu můj přístroj nenašla. Přístroj namá paměťovou kartu, takže jediný možný způsob nahrávání dat je přes kabel.
Zkoušel jsem tedy v PoiLoaderu tyto POI uložit do MapsSource (v 6.15.3). Poiloader nahlásil že vše proběhlo bez problémů ale MapSource mi moje POI neukazuje. Kde může být chyba?
Předpokládám, že když se mi povedou POI nahrát do MapSource, tak se mi pak budou společně s mapou nahrávat i do Garmina. Myslím si to správně?
Předem děkuji za rady a nápady.
teevee

Registrace: 18.02.09 12:43 (St)

Re: POI do Etrex Legend

Odeslatod Path » 18.02.09 20:42 (St)

Vaše zařízení vlastní POI nepodporuje. Seznam podporovaných zařízení najdete zde: http://www8.garmin.com/products/poiloader/ (seznam product compatibility)
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod teevee » 19.02.09 13:46 (Čt)

Já právě žil v představě že POI jsou součástí mapy, ale nejsem si jist. Pokud jsou POI v přístroji uloženy zvlášť, tak to potom mám nejspíš smůlu :(.
teevee

Odeslatod Jarous1 » 19.02.09 14:11 (Čt)

To ano, každá mapa v sobě nějaká POI má.
Path ale psal o "vlastních" neboli uživatelských POI, která se do GPS dají dohrát dodatečně. To ale Legend neumí...
Garmin Oregon 650 + TOPO Czech PRO 2015, TOPO Czech PRO 2013, ATLAS Czech 2013.5, CYKLO Czech 2013
Jarous1

Registrace: 11.09.07 15:37 (Út)

Odeslatod teevee » 20.02.09 10:05 (Pá)

Právě kvůli POI v mapách jsem zkoušel PoiLoader v 2.5.3, který nabízí uložení POI do MapSource. Když jsem to zkoušel, PoiLoader nahlásil že vše proběhlo OK, ale MapSource mi nahrané POI nezobrazuje. Nevím jseli by to mohlo fungovat, ale předpokládám, že když nahraji nové POI do MapSource, tak budou zahrnuty do map a tedy se do přístroje nahrají spolu s mapou. Jak toto přesně pracuje nevím, pokud by tomu někdo rozuměl tak ať mě klidně opraví. Faktem zůstává, že se mi zatím ty POI nepodařilo nahrát ani do MapSource, abych to zkusil poslat s mapou dál do Garmina.
teevee

Odeslatod Path » 20.02.09 11:15 (Pá)

POI nemusíte do MapSource přes POI Loader vůbec nahrávat. Stačí, když v MapSource otevřete zdrojové soubory gpx. Tím zobrazíte v mapě všechny body zájmu a do GPS je pak můžete odeslat jako waypointy (oblíbené) - maximální počet waypointů v GPS je ale u každého modelu Garmin jiný.

Naopak vlastních POI můžete mít v GPS kolik chcete. Jedinou podmínkou je, že přístroj musí vlastní POI podporovat. K tvorbě vlastních POI slouží POI Loader, který vytvoří kompilovaný soubor GPI. Rozhodně je do žádné mapy nezahrne. Vytvořit POI v mapě je složitý proces, který provází samotná výroba mapy.

Nevím o tom, že by byla volba exportu do Mapsource z POI Loaderu funkční. Sice se exportují do složky C:\Documents and Settings\<uživatel>\Data aplikací\GARMIN\CustomPOIs, ale současný MapSource je nezobrazuje. Možná v budoucnu, ale víc jsem to nestudoval.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Jarous1 » 20.02.09 11:17 (Pá)

Nějak moc nechápu o co se snažíš... Pokud mapa obsahuje nějaká POI, tak jsou přímo její součástí a nejdou z ní jentak dostat ven. Alespoň ne takto jednoduše... Možná to půjde nějakým specializovaným programem, ale myslím, že už jsme na tenké hraně legálnosti zacházení s mapou...
Pak mi nejde do hlavy proč to chceš ládovat do MapSource a z něj pak s mapou zpět do GPS... Pokud máš nějakou mapu už v počítači, tak v ní určitě nějaká POI jsou a ta se do GPS přenáší automaticky (protože jsou přímo její součástí), nejde zvolit jestli je chceš nebo ne nebo dokonce které z nich ano, a které ne...
Garmin Oregon 650 + TOPO Czech PRO 2015, TOPO Czech PRO 2013, ATLAS Czech 2013.5, CYKLO Czech 2013
Jarous1

Registrace: 11.09.07 15:37 (Út)

Odeslatod teevee » 20.02.09 13:45 (Pá)

Možná každý mluvíme o něčem jiném ...
Z internetu jsem si stáhnul nějaké POI. PoiLoader se tváří že mimo importu poi do garmina umí tyto poi importovat i do programu MapSource. Tedy žádné grabování poi z mapy ale obráceně - POI mám a ty potřebuji dostat do mapy jež jsou v MapSource.
A proč volím tento způsob? Můj přístroj neumí vlastní POI, ale POI které jsou v mapě ano --> POI nahraji do mapy (pokud to pude a dle nového PoiLoaderu by to jít mělo) a mapu i s těmito POI nahraju do přístroje.
A to sou věci, které se snažím vyřešit. Nepodařilo se mi nové POI dostat do MapSource abych potom tyto mapy nahrát do přístroje a podíval se, jestli se mi mapa nahrála i s novými POI.
teevee

Odeslatod Path » 20.02.09 15:04 (Pá)

Ještě jednou: POI nelze do mapy (ani MapSource) dostat. Tedy ne standardními nástroji. Zkuste se mrknout na můj předchozí příspěvek.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod teevee » 20.02.09 15:09 (Pá)

to Path: sry, už to vidím, nějak jsem to přehlíd a reagoval jen na Jarouse 1.
Díkec za info, budu to muset řešit nějak přes waypointy.
teevee

Další

Zpět na Garmin: Software