Garmin Nuvi 250 +

Diskuze o software, který má mnoho společného s touto značkou (MapSource, BaseCamp, POI Loader, WebUpdater a ostatní).

Re: Garmin Nuvi 250 +

Odeslatod Path » 29.09.08 21:41 (Po)

Nemá smysl mít jednu a tu samou mapu v přístroji a ještě na kartě. Jednu z těchto map odstraňte.

Možná bude dobré, když se pokusíme společně identifikovat, k jakému ID se nainstalovaná mapa na kartě vztahuje. Nejprve si zjistěte ID vašeho přístroje a ID vaší karty, kde se nachází soubor gmapsupp.img s instalovanou mapou CNEU.

Odemykací klíč je při kompilaci mapy zahrnut do souboru gmapsupp.img. Pro vytažení všech odemykacích klíčů z img souboru můžete použít vámi zmiňovanou utilitu gmaptool nebo případně program GrabKey.

Jakmile budete znát odemykací klíč, lze z něj získat ID zařízení, na které je tato mapa odemknuta. Pozor, odemykacích klíčů může img soubor obsahovat několik (i toto se zde již probíralo). K získání ID zařízení z odemykacího klíče můžete použít program Info Garmin Unlock Key (nyní je opět dostupný ke stažení).
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Anonymous » 30.09.08 19:54 (Út)

Zdravim vespolek

Path:
Především chci vyjádřit obdiv, jak se dokážete individuálně a trpělivě každému věnovat. Už mám pár fór prolezlých a tak vím, co to obnáší.

Vezmu to od konce. Pokud jde o NOVOU kartu SD 2GB, kterou jsem koupil a nainstaloval na ni Atlas a Topo, je to ok, v souboru gmapsupp jsou dva klíče a oba v sobě mají ID přístroje.

A teď ta záhada. OBĚ původní mapy CNE NT, jak v navigaci, tak na dodané kartě, mají stejné klíče, a v nich stejné ID jednotky. ALE to ID jednotky NESOUHLASÍ ani s ID přístroje, ani s ID karty.

Poté, co jsem si zase vrátil spadlou čelist jsem vymyslel toto: Na dodané kartě JE stejná mapa, jako v navigaci a karta je vlastně instalační médium. Kdyby "sa volačo zjeblo", měla by mapa z karty jít nakopírovat do navigace jako gmapprom a normálně fungovat.
Kartu schovám do krabičky a nechám jí odpočívat. To, že nesouhlasí ID je nějaká tajná Garminí záhada. Normálně budu používat novou kartu/y.

Dík za pochopení, PP.
Anonymous

Odeslatod Path » 01.10.08 11:11 (St)

Tomas marny napsal:A teď ta záhada. OBĚ původní mapy CNE NT, jak v navigaci, tak na dodané kartě, mají stejné klíče, a v nich stejné ID jednotky. ALE to ID jednotky NESOUHLASÍ ani s ID přístroje, ani s ID karty.

Tomu nerozumím ani já. Vy jste zakoupil v obchodě nuvi, kdy byla v zařízení nainstalovaná mapa City Navigator NT 2008, a k tomu jste dostal kartu s naprosto stejnou mapou? To se mi nějak nezdá.

Jinak soubor img může obsahovat více klíčů, zkoušel jste prověřit všechny? Klíč(e) může být navíc uveden mimo soubor img v extra souboru s příponou *.unl. Není tam takový soubor? Ještě malé upozornění, ID zařízení není stejné jako sériové číslo zařízení. Určitě jste to porovnával s ID? ID není obvykle na zařízení uvedeno a lze jej zjistit např. přes Mapsource nebo v diagnostickém režimu (položka ESN).

Pokud by žádný z klíčů neodpovídal ID zařízení nebo karty, nuvi by nemohlo mapu odemknout.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Anonymous » 01.10.08 20:37 (St)

Tomu nerozumím ani já. Vy jste zakoupil v obchodě nuvi, kdy byla v zařízení nainstalovaná mapa City Navigator NT 2008, a k tomu jste dostal kartu s naprosto stejnou mapou? To se mi nějak nezdá.

Jinak soubor img může obsahovat více klíčů, zkoušel jste prověřit všechny? Klíč(e) může být navíc uveden mimo soubor img v extra souboru s příponou *.unl. Není tam takový soubor? Ještě malé upozornění, ID zařízení není stejné jako sériové číslo zařízení. Určitě jste to porovnával s ID? ID není obvykle na zařízení uvedeno a lze jej zjistit např. přes Mapsource nebo v diagnostickém režimu (položka ESN).

Pokud by žádný z klíčů neodpovídal ID zařízení nebo karty, nuvi by nemohlo mapu odemknout.

Ad 1.
V dodávce bylo: navigace s předinstalovanou mapou CNE NT, v navigaci SD Kingston 2 MB, jak jsme zjistili - s tou samou mapou.
Dále CD s Topo a Atlas. Koupeno před týdnem v internetovém obchodě, kdo je jejich dodavatel jsem neměl potřebu zjišťovat.

Ad2. Ano, v obou souborech img jsou vždy dva klíče. První ukazuje u obou map Unit ID 1.
Druhý klíč je také v obou souborech stejný a NESOUHLASÍ ani s ID karty ani s ID navigace.

AD 2,5 Ano, na kartě je soubor gmapsup.unl, ale neznám, jak z něho klíč dekódovat. Je velký 7 476 byte a naplněný znaky.
ID navigace zjištěn přes Mapsource, ID karty v diagnostickém režimu.

AD 3. Tomu se taky divím, ale vzhledem k tomu, že s PC pracuju už řadu let, vím, že všechno je možné.

ZMĚNA po updatu CNE NT - v navigaci se objevil soubor gmapsup.unl, a je v něm klíč na ID navigace. To je správný stav.

Klíče a ID vyhledávány pomocí nástrojů GMmaptool a InfoUC.

Je toho dost na přemýšlení a skoro bych řekl zbytečné. Navigace naviguje, takže to klidně můžem odpískat. Pokud ovšem z nějakých důvodů máte zájem něco dál zjišťovat, můžem pokračovat.

Zatím dík za vše.

PP.
Anonymous

Odeslatod Path » 02.10.08 10:22 (Čt)

Tomas marny napsal:AD 2,5 Ano, na kartě je soubor gmapsup.unl, ale neznám, jak z něho klíč dekódovat. Je velký 7 476 byte a naplněný znaky.

Soubor unl je obyčejný textový soubor a můžete jej otevřít např. v poznámkovém bloku. Odemykací klíče se v tomto souboru uvádějí v jediném řádku bez pomlček a mezer.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Anonymous » 02.10.08 17:33 (Čt)

Prosím o smazání předchozího příspěvku a podle zvážení i tu část vlákna, kde se diskutuje můj problém.
PP.
Anonymous

Odeslatod Path » 03.10.08 6:41 (Pá)

Odstraněno
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Garmin Nuvi 200 +

Odeslatod Anonymous » 20.10.08 6:44 (Po)

Byl zakoupen pristroj nuvi200
po instalaci prilozeneho CD a vllzeni vsech potrebnych udaju jsem naistaloval nasledujici
POdle kodu na krabici a taky podle obsahu CD jsem mel pravo na dve dalsi mapy CZ TOPO v2 a Atlas Czech v7
vse se zdalo ze probehlo OK i 25 mistny kody mam kobjema...
po importu do NUVI200 ale pristroj pise....
Mapy nelze odemknout

Uz nevim kde hledat chabu....¨jo a na emailu, ktery jsem uvedl pri aktivaci nic neni....
Anonymous

Odeslatod Path » 20.10.08 9:44 (Po)

Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Předchozí

Zpět na Garmin: Software