Radary POIcz pro Garmin

Diskuze o software, který má mnoho společného s touto značkou (MapSource, BaseCamp, POI Loader, WebUpdater a ostatní).

Re: Radary POI.cz pro Garmin Oregon 300

Odeslatod Path » 02.02.09 2:28 (Po)

Návštěvník napsal:Z POI.cz jsem nahrál sloučené radary - CZ -Radary_vsechny
Potom jsem použil konvertor v.1.6 , nastavení viz obrázek pro Oregon.
Pomocí POI Loaderu jsem je nahrál do Garmin Oregon 300.
V navigaci mi to funguje tak, že mne upozorní na každý radar, ale ohledu
na rychlost, kterou jedu.
Tedy když jedu 80 km/h , tak mne upozorní na radar, který měří rychlost 90 km/h.
Je možné to donastavit tak, aby mne upozorňoval na radar, jen při překročené
rychlosti ?

Díky.

S tímto problémem se teď potýkám také u komerčního nástroje pro vytváření gpi souborů. Vedl na toto téma poměrně dlouhou diskuzi se šéfem technického oddělení Garminu, bohužel jsme se k zatím k řešení tohoto problému nedostali.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Re: Radary POIcz pro Garmin

Odeslatod Anonymous » 11.02.09 11:59 (St)

Děkuji za odpověď.
Anonymous

Odeslatod giri » 12.02.09 22:53 (Čt)

Dobry den stahnul sem si body zajmu pro garmin 760 a chtel sem ja sloucit pres poi a napise mi to .
cesta ke zdrojovemu souboru ok
integrita zdrojovemu souboru ok
probiha zpracovani dat - nechal sem to pres noc a nic skouseno 2x

Prosim o radu dukladne sem si precetl navod a nic vic tam nemuzu vykoukat dekuji za radu.
giri

Registrace: 12.02.09 22:43 (Čt)

Odeslatod Path » 18.02.09 20:32 (St)

A jednalo se určitě o radary? Můžete zaslat zdrojové gpx?
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod nyvlt » 04.04.09 13:44 (So)

Chápu to tak, že utilitka naloží radary mezi POI a ne do položky Oblíbené? Když totiž loadnu radary z poi.cz nemohu už si ukládat ani vlastní pozici - píše mi to, že paměŤ baly zaplněna... Děkuji
nyvlt

Registrace: 04.04.09 13:33 (So)

Odeslatod Jarous1 » 04.04.09 22:48 (So)

Ne, tenhle prográmek to jen předpřipraví pro POILoader, kterým to pak pošleš do GPS. Přečti si tohle téma od úplného začátku Obrázek

Tímto způsobem těch POI bodů můžeš do GPS dát defakto neomezeně. Jestli jsi tam ty radary posílal rovnou z MapSource, tak se nedivím, že to hlásí plnou paměť... Takto jich tam jde dát snad maximálně 1000, záleží hlavně na modelu samotné GPS.
Garmin Oregon 650 + TOPO Czech PRO 2015, TOPO Czech PRO 2013, ATLAS Czech 2013.5, CYKLO Czech 2013
Jarous1

Registrace: 11.09.07 15:37 (Út)

Odeslatod josef28 » 25.06.09 18:16 (Čt)

zdravim

nevite jstli se da v garminu 765 nejak nastavit aby byly videt POI i jinak nez jen pri 2nasobnym maximalnim zvetsenim mapy?
aby byly POI videt kdykoliv? jde mi o to ze ted mi navigace hlasi jen radary ale ostatni ne.

dik za info
josef28

Registrace: 24.06.09 19:44 (St)

Odeslatod Path » 25.06.09 19:06 (Čt)

Bohužel nuvi 765 nedonutíte k tomu, aby tyto POI zobrazovala na základě vašich požadavků.

Nevím co máte na mysli tím "hlásí radary", ale předpokládám, že s jedná o akustické upozonění. U radarů je akustická signalizace nastavena. Chcete-li upozorňovat také na ostatní POI, budete je muset takto nakonfigurovat ještě před odesláním do GPS aplikací POILoader. V nápovědě POILoaderu se dočtete, jak a co přesně nastavit.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 25.06.09 19:12 (Čt)

Jarous1 napsal:Ne, tenhle prográmek to jen předpřipraví pro POILoader, kterým to pak pošleš do GPS. Přečti si tohle téma od úplného začátku Obrázek

Tímto způsobem těch POI bodů můžeš do GPS dát defakto neomezeně. Jestli jsi tam ty radary posílal rovnou z MapSource, tak se nedivím, že to hlásí plnou paměť... Takto jich tam jde dát snad maximálně 1000, záleží hlavně na modelu samotné GPS.

jen .. takovy dotaz. proc pouzivate pro stahovani radaru z poi.cz nejakou utilitku? jestli si dobre pamatuju (uz nejakou dobu radary z poi nestahuju), pokud mate na poi.cz ucet, tak si primo v preferencich muzete nastavit, ze vam ma posilat soubor s upozornenimi, ve formatu gpx, primo pro poiloader.

ale jinak - co se radaru tyce, prestal jsem radary z poi.cz pouzivat. kategorie radary mobilni je k nicemu - jen po par mesicich cloveka znechuti, a pevne radary (a usekovky) jsou stejne kvalitni na webu scdb.info. a navic, jsou tam fixni radary prakticky pro celou evropu. web je sice placeny, ale za nahlaseni radaru mate asi rok stahovani zdarma.
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Odeslatod Jarous1 » 25.06.09 23:25 (Čt)

To není utilitka ke stahování... Tenhle prográmek dělá úplně něco jiného, viz popis hned v prvním příspěvku tohoto tématu: "umožňuje zpracování souboru GPX s databází radarů získaného na serveru POI.cz do jednotlivých kategorií bodů zájmů POI"
Ty jednotlivé vstupní GPX si člověk musí získat jinak než tímhle programem...

Jinak mne nějaká aktuálnost a vůbec použitelnost radarových dat z POI.cz moc nemrzí, jenom jsem to kdysi zkoušel jak to funguje, nic víc Obrázek. Oregona vozím výhradně jen na kole, ještě k tomu pokud možno jen mimo silnice, takže asi tak...
Garmin Oregon 650 + TOPO Czech PRO 2015, TOPO Czech PRO 2013, ATLAS Czech 2013.5, CYKLO Czech 2013
Jarous1

Registrace: 11.09.07 15:37 (Út)

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: Software