Pozor: POI Loader a proximity

Diskuze o software, který má mnoho společného s touto značkou (MapSource, BaseCamp, POI Loader, WebUpdater a ostatní).

Pozor: POI Loader a proximity

Odeslatod Path » 17.04.08 2:45 (Čt)

Pokusím se objasnit jednu velmi podstatnou věc týkající se POI, hlavně na jejich upozornění.

U bodů zájmu (POI) můžeme využít celkem dva typy upozornění a to jak vizuálního, tak akustického. Upozornění lze rozdělit do dvou kategorií:

* Upozornění na dosažení/překročení rychlosti
* Upozornění na přiblížení k POI

První typ upozornění - MinSpeed - specifikuje minimální rychlost pro aktivaci alarmu, tj. při dosažení uvedené rychlosti bude akustické a vizuální upozornění v GPS přijímači aktivováno. Obvykle se definice rychlosti uvádí za znakem @ (např.: blabla@50). Toto upozornění se nejčastěji využívá u radarů, v blízkosti mateřských škol aj.

Druhý typ upozornění na přiblížení lze rozdělit na tři druhy upozornění

* Proximity
* Tour Guide
* Along Road

Proximity je asi všem nejznámější. Je to v podstatě poloměr kružnice, která pokrývá oblast upozornění. Pokud do této pomyslné kružnice vstoupíme z jakéhokoli směru, okamžitě bude aktivováno upozornění. Vlastník minového pole jistě tento typ upozornění využívá. U značky Garmin by měla být nejvyšší přípustná hodnota poloměru 40 mil. Tato hodnota se však u různých modelů může lišit.

Tour Guide je obdobou Proximity, ale s tím rozdílem, že lze přiložený audio soubor přehrát na vyžádání, případně jej pozastavit. Využívá se pro různé cestovní průvodce typu "Vjíždíte do historické části města, kde...". Stejně jako u Proximity se přiblížení stanoví na poloměr kružnice.

Along Road vychází z požadavku automobilových navigací, kdy je vhodné upozornit uživatele pouze na POI, které leží poblíž aktivní trasy. Nejsem si přesně jistý vzdáleností, ale tuším že POI vzdálené od aktivní trasy více jak 200 stop jsou ignorovány a to i přes to, že jejich rádius vykrývá pozici uživatele.

A teď to důležité: POI Loader definuje všechny Proximity jako Along Road!!!

Situace na obrázku znázorňuje jízdu vozidla na aktivní trase, která vede z bodu A do bodu B. POI uprostřed obrázku má nastavené proximity na 500 m (poloměr kružnice). I když poloměr upozornění tohoto POI vykrývá jedoucí vozidlo, nebude žádné upozornění aktivováno. Naopak, pokud by vozidlo změnilo směr jízdy do bodu C, bude upozornění spuštěno po odbočení na danou komunikaci, tj. along road.

Obrázek

Bohužel není nikde zdokumentováno, jak se chová POI ležící daleko od jakékoliv komunikace. Jestli některé z připravovaných verzí aplikace POI Loader nabídne možnost nastavení typu upozornění nevím, ale asi s tím Garmin moc spěchat nebude. Za celkem vysoký peníz prodává aplikaci pro tvorbu POI (GPI Creator), takže konkurovat sobě navzájem bude jen stěží. Na internetu jsou aplikace, které si s tímto problémem poradí, ale nevím o žádné, která by byla zdarma. Všechny do jedné využívají znalosti Garminího formátu GPI, který není zase až tak složitý.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin
 
Příspěvků: 3406
Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Zpět na Garmin: Software

Kdo je online

Online uživatelé v tomto fóru: CommonCrawl [Bot] a žádný návštěvník.