Garmin 1390 lft prosím o radu

Diskuze o software, který má mnoho společného s touto značkou (MapSource, BaseCamp, POI Loader, WebUpdater a ostatní).

Garmin 1390 lft prosím o radu

Odeslatod jajard » 21.03.15 11:13 (So)

ahoj všichni,potřeboval bych poradit,nebo vědět jestli někdo měl podobný problém...jezdím v mezinárodní dopravě a navigaci využívám neustále,v poslední době se mi stává že se mi v navi vypne sám od sebe zvuk,nebo to nedokončuje věty a v hustším provozu to někdy bývá problém když se ozve odbočte v pravo a zůstante ???,nebo to nemluví vůbec,všiml jsem si že to většinou odejde cca po dvou hodinách jízdy a když navi vypnu a zapnu opět vše funguje,akorát je problém v tom že to člověk zjistí až v ten moment kdy to za jízdy řešit moc nejde...jednou se mi i stalo když jsem to vypl a zapl nic se nestalo a zkoušel jsem to asi 6.krát než se navi zase rozsvítila,může to být třeba nastávající konec životnosti?nebo to může být v něčem jiném?garmina mám cca 4.roky...
jajard

Registrace: 20.06.12 7:07 (St)

Re: Garmin 1390 lft prosím o radu

Odeslatod Rubic » 22.03.15 11:24 (Ne)

Zdravím, co na takový dotaz říci? Je to hádání z křišťálové koule. Když jezdíte venku, určitě je Vaší používanou mapou CNEU_NT_ 2015.40 . Nuvi 1390 už taky něco pamatuje. Aktuální mapu musíte mít na kartě. Karty formátu SDHC jsou podporovány maximálně do rychlosti class 6. Nepoužil jste příliš rychlou kartu? V mém případě se rychlá karta projevila jako teplotně závislá - způsobovala výpadky.
Jaký hlas používáte? Životnost určuje stav baterie, i ta se dá vyměnit. V autě však asi napájíte Nuvi z palubní sítě, tam by tato závislost neměla mít vliv.
U mojí stařičké 765 jsem vypozoroval, že po aktualizaci mapy si musím také aktualizovat "Uložené Vlastní trasy" jinak někde dochází ke kolizi. - Musí být znovu vytvořeny a uloženy i když jsou jinak stejné.
Samozřejmě se musí použít ta mapa, ve které "Vlastní trasa" byla vytvořena.
Garmin Nuvi 765T, GE v5.9.0.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Odeslatod jajard » 22.03.15 13:11 (Ne)

Dobrý den,každopádně děkuji za aktivitu...omlouvám se,bohužel v této oblasti jsem opravdu nepolíben a tudíž hledám radu kde to jde...v té kartě tedy problém nejspíš nebude,tam mám kingston 8gb class4,v mapách by to být také nemělo,zas takové kopyto nejsem a mapy aktualizuji pravidelně a jelikož jsem přešel k jiné firmě,tak vím že i trasy a průjezdní body,které používám ted aktuálně jsem všechny ukládal až po poslední aktualizaci...hlas mi je nejsimpatičtější od p.Brouska,ale abych řekl pravdu nezkoušel jsem ho měnit...vyzkoušíme-uvidíme...
jajard

Registrace: 20.06.12 7:07 (St)

Odeslatod Rubic » 22.03.15 14:04 (Ne)

Používám Šmirdu, ten to nedělá, má častější upozornění před křižovatkou kde odbočuji.
Path upozorňoval - Pokud jste změnili hlasový soubor a stále je výstup trhaný, aktualizujte firmware přístroje na poslední verzi, případně snižte nároky na výkon procesoru, např. snížením detailů mapy.
Rubic

Odeslatod chip.cz » 26.03.15 22:06 (Čt)

jajard napsal:...jednou se mi i stalo když jsem to vypl a zapl nic se nestalo a zkoušel jsem to asi 6.krát než se navi zase rozsvítila,...
Jestli je nainstalováno více map, tak je potřeba se podívat do nastavení (mapové informace) a zapnout pouze jednu mapu. Při aktualizaci té které mapy se také automaticky zapne a proto mohou být zapnuté 2 a jedná li se o shodné území, tak popisovaný problém je více méně zřejmý.
Garmin nüvi 200, Xiaomi redmi 2
Obrázek uživatele
chip.cz

Registrace: 16.03.09 15:45 (Po)

Odeslatod Rubic » 27.03.15 6:59 (Pá)

Zdravím,
že by dlouholetý uživatel Nuvi zapomněl na základní podmínku bezchybné funkce, to se mi nechce věřit. Ale snad dá vědět, v čem byl zakopaný pes.
Rubic

Odeslatod chip.cz » 27.03.15 11:46 (Pá)

Samozřejmě to může být úplně něco jiného, ale všechny popisované problémy ukazují na 2 zapnuté mapy. Hlavně to, že GPS nechtěla naskočit, protože nevěděla kterou mapu načíst a tak se vypnula. Mě to asi před 15 lety při zapínání GPS načítalo tím zeleným proužkem a skončilo to vždy vypnutím přístroje. Tehdy jsem z toho byl úplně hotový a myslel že je po GPS. Pročetl dost příspěvků na různých fórech s GPS tématikou a trvalo dost dlouho než jsem to zprovoznil. I dlouholetý uživatel při dnešním pracovním stresu může něco opomenout. No uvidíme jestli se ozve a napíše v čem to bylo.
Garmin nüvi 200, Xiaomi redmi 2
Obrázek uživatele
chip.cz

Registrace: 16.03.09 15:45 (Po)

Zpět na Garmin: Software