POI

Diskuze o software, který má mnoho společného s touto značkou (MapSource, BaseCamp, POI Loader, WebUpdater a ostatní).

Re: POI

Odeslatod Path » 03.09.09 12:59 (Čt)

eidz napsal:...Bohužel po nahrátí do navigace jsou adresáře a gpx v rootu přeházené, nejsou řazené ani podle abecedy..

Teď jsem to zkoušel a kategorie jsou řazeny alfanumericky:

AAA
BBB
CCC

ve vašem případě tedy:

Cestování
Jídlo
_Radary

(znak _ je v tomto pořadí ignorován a jde na konec abecedy, numerický znak na začátek abecedy)

POILoader 2.5.3, nuvi 760

eidz napsal:... v navigaci mám body zájmu od výrobce, pak svoje (uživatelské body zájmu) a nakonec GPS Travel guide. Takže ve finále procházím 3x body zájmu...Obrázek Je možné nějak vše sloučit do jedné databáze? Nebo z těch tří to zkonvertovat do jedné?

Kompilované GPI soubory slučovat nelze. Co GPI soubor, to samostatná databáze.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod eidz » 03.09.09 13:26 (Čt)

Pokud by to řadilo alfanumericky, dokážu si názvy upravit. Ale v příloze posílám screenshot 8 obrazovek a neřadí mi to alfanumericky. Takže někde dělám chybu. A nevím kde.

Edit: přiložil jsem výpis dir v txt souboru. Bude-li třeba, dám k dispozici i samotná data.
Edit 2: data zde http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/956 ... .42MB.html (adresář mp3 záměrně vyjmut).
Nemáte oprávnění prohlížet přílohy.
Naposledy editoval eidz dne 03.09.09 14:22 (Čt). Počet editací: 2x.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

Odeslatod Path » 03.09.09 14:05 (Čt)

Nevím, kde děláte chybu, musel bych vidět vaši strukturu zdrojových dat. Narychlo a ručně jsem vytvořil zdroj, který by měl odpovídat názvům vašich kategorií. Přes POILoader odeslal do nuvi 765 a vše se zobrazuje korektně a ve správném pořadí - pouze podtržítku je na konci, jak už jsem avizoval.

Začíná to tedy:

CZ-Auto
CZ-Bankomaty
CZ-Firma_CEZ
CZ-Instituce
CZ-Kvetiny_a_zahradnictvi
..
CZ-Zdravi
SK-Auto
SK-Banko
..
SK-Zabava
_Banky_pojišťovny
...
_Radary

Přikládám i zdroj, který jsem proháněl POI Loaderem.

MyPOI.rar
Nemáte oprávnění prohlížet přílohy.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod eidz » 03.09.09 14:27 (Čt)

Po zkoumání struktury první rozdíl - vzor je o adresářích, ale já měl mix - v rootu jak adresář tak gpx soubor. Ale stejně, proč tedy adresáře, které mám s "_" nejsou všechny nakonci seznamu v navigaci?
Navíc, to asi není chyba, ale fakt, nejde mít dva adresáře, tedy mně to nefungovalo.
Večer zkusím vzorovou strukturu a uvidíme, přece ta mašinka musí poslouchat Obrázek
Obrázek uživatele
eidz

Odeslatod Path » 03.09.09 14:46 (Čt)

Pokud plánujete použít adresářovou strukturu je vždy vhodnější do rootu nic nevsouvat. Tohle mohl mít POI Loader například ošetřen nějakým konfiguračním souborem, ale bohužel žádný nemá. Nepodporuje ani ID kategorie, tedy nezbývá, než mu data podsouvat v klasické struktuře, tedy jenom adresáře/soubory nebo samotné soubory.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod mr.mates » 03.09.09 15:28 (Čt)

Tohoto problému s přeházením adresářů jsem si taky všiml, ale mám takový pocit, že garmin adresáře detekuje podle změn časových (myšleno datum a čas). Takže já jsem měl strukturu, která začínala a_geocaching, b_blabla, c_radary, atd a pokud jsem nahrál jako poslední změny u radarů (c_radary) stažených z POI.cz, tak se mi c_radary dostaly na první řádek v seznamu uživatelských bodů zájmů. Pokud jsem pak nahrál aktualizované body pro geocaching (a_geocaching), tak se zase na první místo dostaly tyto.
mr.mates

Registrace: 08.06.09 23:31 (Po)

Odeslatod Path » 03.09.09 15:39 (Čt)

Pokus se změnou časových atributů složky už eidz na předchozí stránce uváděl a prý bez úspěchu. Osobně jsem to nezkoušel. Sice POI Loader používám pouze v omezené míře, ale nikdy jsem s vlastní strukturou problém neměl.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod eidz » 03.09.09 20:17 (Čt)

Vše je v příspěvku výše - struktura včetně data (vyjímka je u adresářů, ty při zabalení získali čas doby balení) a výsledek v navigaci. Datum bylo měněno hromadně pro soubory a adresáře. Tím jsem chtěl oblafnout POI Loader či navigaci, ale řazení je opět divoké.
Vyzkouším jen adresářovou strukturu neboť jsem do root dal i gpx soubory.

Dotaz:
Můžu do adresáře uložit další adresář?
Tj.
Doprava/
Doprava/Bus
Doprava/Bus/CSAD.gpx
Doprava/Bus/regio.gpx
Doprava/Vlak
Doprava/Vlak/cd.gpx
Doprava/Vlak/history.gpx
Doprava/zastavky.gpx

????

Existuje i jiná možnost, jak pomocí free nástroje převést něco do formátu Garmin?
Obrázek uživatele
eidz

Odeslatod Path » 04.09.09 16:26 (Pá)

Myslím, že to nepůjde, ale můžete to zkusit.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod eidz » 08.09.09 11:16 (Út)

Další adresáře a POI Loader nejsou kamarádi, celý adresář, který obsahuje podadresáře je vynechán.
Řazení podle abecedy mi stále nefunguje.
Obrázek uživatele
eidz

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: Software