POI

Diskuze o software, který má mnoho společného s touto značkou (MapSource, BaseCamp, POI Loader, WebUpdater a ostatní).

POI

#1 Odeslatod Anonymous » 28.03.08 20:29 (Pá)

Dobrý den.
Zajímalo by mě jaký počet POI bodů můžu nahrát do navigace nuvi 200?
Mám na mysli počet okolo 50 000 bodů.
Jakým způsobem se pak navigace chová pokud jsou POI body uživatelské a POI body navigace dablovány?
Jakým způsobem můžu ozvučit např. radary - jde mi o to jestli mohu vyrobit soubor např, wav, nebo mp3 (jakých parametrů).
Jde o to, že při kontrole rychlosti např 30 km/h mi navigace akusticky sdělí např. "přibrzdi na 30"
Za odpovědi předem děkuji.
S pozdravem T.H.
Anonymous
 

Re: POI

#2 Odeslatod Path » 30.03.08 1:15 (Ne)

Téma přesunuto do příslušné kategorie...

Tomáš napsal:Zajímalo by mě jaký počet POI bodů můžu nahrát do navigace nuvi 200? Mám na mysli počet okolo 50 000 bodů.

Waypointů se do nuvi vejde 500. Počet POI omezen není, některým přijímačům však může způsobit problém, pokud je počet kategorií je vyšší než 256.

Tomáš napsal:Jakým způsobem se pak navigace chová pokud jsou POI body uživatelské a POI body navigace dablovány?

Nijak. Body se pouze překrývají.

Tomáš napsal:Jakým způsobem můžu ozvučit např. radary - jde mi o to jestli mohu vyrobit soubor např, wav, nebo mp3 (jakých parametrů). Jde o to, že při kontrole rychlosti např 30 km/h mi navigace akusticky sdělí např. "přibrzdi na 30"


Je několik možností. Pokud je řeč o aplikaci POI loader, tak ten umí pracovat s dvěma souborovými formáty, ve kterých vaše POI definujete. Jednodušší je formát CSV, který je doporučen začátečníkům, o něco složitější je formát GPX (XML), který však podporuje více nastavení. V obou formátech můžete upozornění na rychlost definovat různými způsoby. Kromě upozornění na překročení rychlosti (MinSpeed) můžete nastavit i upozornění na blížící se POI (proximity).


Formát CSV:

Jedná se o velmi jednoduchý formát, kde POI můžete definovat např. v poznámkovém bloku nebo v Excelu. Každý řádek = 1 POI. Jako oddělovač sekcí slouží čárka, jako oddělovač desetinného místa v souřadnicích tečka :

Code: Vybrat vše
<longitude>,<latitude>,<název POI>,<komentář>

latitude = severní šířka (zápis v desetinném formátu)
longitude = východní délka (zápis v desetinném formátu)
název = název bodu zájmu
komentář = doplňující informace k POI

Pozor na to, že se jako první neuvádí latitude, ale longitude! Pokud chcete pro každý bod definovat upozornění na rychlost, např. 50km/h za názvem napište @50, příklad:

Code: Vybrat vše
14.43845,50.12658,"Kontrola rychlosti@50","přenosný radar"
14.50000,50.00000,"Mateřská škola@30","děti"
14.60000,50.10100,"Rozhledna",""

Soubor pojmenujte např. moje.csv a v expresním režimu aplikace POI Loader jej odešlete do nuvi. U prvních dvou POI, kde je definována rychlost se můžete si všimnout, že kromě upozornění na rychlost bylo u každého POI s definovanou rychlostí automaticky vytvořeno upozornění na vzdálenost (proximity), chcete-li perimetr. Proximity vychází ze vzorce:

proximity [m] = 36 [sec]* rychlost [m/s]

Těmto POI lze také přiřadit MP3 soubor, který se automaticky přehraje při aktivaci upozornění. Podmínkou je, aby přístroj uměl MP3 soubory přehrávat. Nuvi 200 MP3 bohužel přehrávat neumí, takže jen pro úplnost - mp3 soubor se musí jmenovat stejně jako CSV soubor:

..\moje.csv
..\moje.mp3


Obdobně je to i s přiřazením ikony o rozměrech 24 x 24 px ve formátu BMP:

..\moje.csv
..\moje.mp3
..\moje.bmp


Pozor, v názvech souborů se obvykle rozlišují velká a malá písmena, tak dbejte na to, aby byly soubory pojmenované stejně.

TIP 1: Pokud plánujete, že v celém souboru budou všechny POI s upozorněním na rychlost 50 km/h, nemusíte rychlost definovat v názvech POI, ale stačí ji uvést v názvu souboru s klíčovým slovem SPEED:

Název souboru:
..\SPEED bla bla bla 50.csv

Obsah souboru:
Code: Vybrat vše
14.43845,50.12658,"Radar","za křovím"
14.50000,50.00000,"Radar","stacionární"
14.60000,50.10100,"Radar",""


TIP 2: Pokud v názvu uvedete klíčové slovo Redlight, každému bodu bude automaticky nastaveno upozornění na vzdálenost 400 metrů.

TIP 3: V ručním režimu POI Loaderu můžete upřesnit vzdálenost pro proximity v metrech, které potřebujete.

TIP 4: Přečtěte si o problematice nastavení upozornění na přiblížení v POI Loaderu.

To by asi pro začátek mělo stačit. Mnohem zábavnější je ovšem vytváření POI ve formátu GPX.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin
 
Příspěvků: 3406
Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Re: POI

#3 Odeslatod Jork » 16.04.08 18:21 (St)

Škoda že jste mi téma uzamknul ale plně Vás chápu (pokud se má udržet pořádek na fóru).
Přesto nepochopil jsem nic, úprava souborů pro vložení mp3 (přiznám se že pro mne jako laika) je věcí složitější. Myslel jsem že existuje nějaký SW kam nahraji (již stažené MP3) a přes POiLoad nahraji do navigace.
Děkuji
Garmin Nüvi 300, Oregon 450, CNE NT 2011.2, AtlasCzech PRO 2010, TOPO Czech Pro 2010
Trip & Waypoint Manager
Obrázek uživatele
Jork
 
Příspěvků: 84
Registrace: 10.03.08 8:32 (Po)

Re: POI

#4 Odeslatod Vita » 16.04.08 22:56 (St)

mohu upozornit na dost obsáhlý popis této problematiky na http://www.poi.cz
(tedy smí -li se to ?)
Vita
 
Příspěvků: 77
Registrace: 18.03.08 16:50 (Út)

Re: POI

#5 Odeslatod Path » 17.04.08 1:24 (Čt)

Jork napsal:Myslel jsem že existuje nějaký SW kam nahraji (již stažené MP3) a přes POiLoad nahraji do navigace.

K instalaci POI, resp. jejich konverzi do formátu GPI vám stačí pouze aplikace POI Loader. V PC si vytvoříte složku (např.: C:\Moje POI), do které zkopírujete všechny vámi vytvořené POI. Pokud jste například definoval POI v souboru Kategorie.csv a chcete jim přiřadit mp3 soubor, pak tento audio soubor pojmenujte stejně, příklad:

Banky.csv
Banky.mp3


Ke všem POI definovaným v souboru Banky.csv bude bude přiřazen zvukový alarm ze souboru Banky.mp3.
Oba soubory uložíte do složky, kterou v POI Loaderu před exportem vyberete, příklad:

C:\Moje POI\Banky.csv
C:\Moje POI\Banky.mp3


V aplikaci POI Loader zvolíte tuto složku.
Obrázek
Obrázek uživatele
Path
Site Admin
 
Příspěvků: 3406
Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Re: POI

#6 Odeslatod Jork » 17.04.08 8:07 (Čt)

Děkuji za Vaší snahu a pomoc.Nepochopil jsem celkový postup úpravy souboru pro přiřazení MP3 k upozornění.Než abych si(pokusama) přizpůsibilnějakou škodu,tak to raději vzdám.Díky
Garmin Nüvi 300, Oregon 450, CNE NT 2011.2, AtlasCzech PRO 2010, TOPO Czech Pro 2010
Trip & Waypoint Manager
Obrázek uživatele
Jork
 
Příspěvků: 84
Registrace: 10.03.08 8:32 (Po)

Re: POI

#7 Odeslatod Anonymous » 03.06.08 18:32 (Út)

nevite nekdo jestli MP3 upozorneni na POI podporuje nuvi250? Nejak se mi to v ni nedari zprovoznit , diky
Anonymous
 

Re: POI

#8 Odeslatod Path » 04.06.08 0:22 (St)

Tento model tuším mp3 přehrávat neumí, takže ne.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin
 
Příspěvků: 3406
Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Re: POI

#9 Odeslatod Anonymous » 04.06.08 18:30 (St)

diky za odpoved
Anonymous
 

Re: POI

#10 Odeslatod eidz » 03.09.09 12:02 (Čt)

Používám POILoader od Garminu (co taky jiného - je něco jiného?) pro instalaci gpx souborů do navigace. Problém: vytvořím si svoji struktura adresářů, např:
_Radary
Jidlo
Cestování

Bohužel po nahrátí do navigace jsou adresáře a gpx v rootu přeházené, nejsou řazené ani podle abecedy. Změnil jsem datum adresářů i souborů na jeden stejný, ale opět navigace zobrazuje zpřeházeně.
Dotaz: Ví někdo, podle čeho se v navigace seřazují adresáře a gpx soubory? Nebo to udělá POILoader, ale podle čeho?

Nesouvisející dotaz:
- v navigaci mám body zájmu od výrobce, pak svoje (uživatelské body zájmu) a nakonec GPS Travel guide. Takže ve finále procházím 3x body zájmu...Obrázek Je možné nějak vše sloučit do jedné databáze? Nebo z těch tří to zkonvertovat do jedné?
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz
 
Příspěvků: 353
Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

Další

Zpět na Garmin: Software

Kdo je online

Online uživatelé v tomto fóru: žádný registrovaný a 1 návštěvník.


cron