Jak přidat a odebrat mapy v NUVI 200 ?

Diskuze o software, který má mnoho společného s touto značkou (MapSource, BaseCamp, POI Loader, WebUpdater a ostatní).

Jak přidat a odebrat mapy v NUVI 200 ?

Odeslatod Dutch » 27.03.08 19:29 (Čt)

DD, koupil jsem starší N200, bohužel bez krabice a návodu. V N200 je mapa Evropy /cca 1,33GB/ a Italie. Jelikož je mapa ČR málo podrobná, chtěl bych do přístroje dostat TELE ATLAS7 a protože v interní paměti je již jen 150MB volného místa, chtěl bych mapu Itálie smazat. MapSource mi hlásí "Mapy nelze otevřít,... nejsou nainstalovány". Bojím se, že když dám upload TELE ATLASU7 do N200, že si přepíšu i mapu Evropy. Jak na to ?


Dále...proč je použita jen paměť zařízení a ne SD karta ? - na co tam potom je...

N200 se mi hlásí jako 2 disky, což je asi spárvně. Může se stát, např. po špatné instalaci mapy, že nenaběhne do režimu abych z PC tyto 2 disky viděl a nemohl jsem přehrát komplet adresář Garmin, který jsme si pro jistotu zazálohoval do PC ?

Díky moc Dutch
Dutch
 
Příspěvků: 8
Registrace: 27.03.08 19:18 (Čt)

Re: Jak přidat a odebrat mapy v NUVI 200 ?

Odeslatod Path » 27.03.08 21:37 (Čt)

Dutch napsal:DD, koupil jsem starší N200, bohužel bez krabice a návodu. V N200 je mapa Evropy /cca 1,33GB/ a Italie. Jelikož je mapa ČR málo podrobná, chtěl bych do přístroje dostat TELE ATLAS7 a protože v interní paměti je již jen 150MB volného místa, chtěl bych mapu Itálie smazat.

Asi máte na mysli mapu Atlas Czech v7 (Tele Atlas je poskytovatel datových/mapových podkladů primárně pro produkty společnosti TomTom). Než si přístroj osvojíte, doporučuji vám obsah nuvi zálohovat někam na DVD nebo HDD. Mapa Evropy by měla být instalována primárně v souboru gmapprom.img a mapa Itálie gmapsupp.img. S každou instalací se suplementární mapa gmapssup.imp vždy přepisuje, proto si přinejmenším zálohujte tento soubor. Veškeré informace o instalaci mapy do Garmina najdete zde, tak si to prostudujte. Jinak Atlas NT 7 se vám s velkou rezervou do přístroje vejde. Dokonce i když s touto mapou nainstalujete TOPO Czech, nějaké to místo vám tam zbude. Minimálně 30 MB bych vždy nechal volných pro vyrovnávací paměť.

Dutch napsal:MapSource mi hlásí "Mapy nelze otevřít,... nejsou nainstalovány"

Pokud nemáte mapy instalované v PC, tak je určitě nezobrazíte. Pro tento případ potřebujete instalační soubor nebo médium. Z Garmina mapy do MapSource nedostanete.

Dutch napsal:Dále...proč je použita jen paměť zařízení a ne SD karta ? - na co tam potom je...
N200 se mi hlásí jako 2 disky, což je asi spárvně.

Mapy samozřejmě můžete z MapSource odeslat místo do vnitřní paměti zařízení na SD kartu. Případně je tam můžete překopírovat (složka Garmin - více ve výše uvedeném odkazu). Nuvi se nehlásí jako dva disky. Druhá jednotka je právě SD karta.

Dutch napsal:Může se stát, např. po špatné instalaci mapy, že nenaběhne do režimu abych z PC tyto 2 disky viděl a nemohl jsem přehrát komplet adresář Garmin, který jsme si pro jistotu zazálohoval do PC?

Je to málo pravděpodobné, ale stát se to může. Spíš se to může stát, když budete aktualizovat firmware a nebudete mít dostatečně nabitý přístroj. Pokud při aktualizaci firmware "dojde šťáva", tak v tom horším případě poputujete do servisu žádat výměnu přijímače.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin
 
Příspěvků: 3406
Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Re: Jak přidat a odebrat mapy v NUVI 200 ?

Odeslatod Dutch » 27.03.08 22:32 (Čt)

Děkuji Vám moc za vyčerpávající info.

Ohledně zálohy - stačí mi tedy překopírovat komplet obsah vnitřní paměti, tak jak ji vidím např. Total Commanderu, nebo je na to nějaký speciální SW ? Jak jsem psal, k navigaci nemám žádné CD. Pokud tedy nakopíruji /přepíšu/ tyto zálohované soubory zpět z PC do GPS, bude vše jako dříve ?

Pochopil jsem tedy správně to, že když mám v GPS City Navigator NT v9 ALL, tak pokud bych dal export do GPS z MAPSOURCE, tak by došlo k přepsání původní mapy Evropy a měl bych tam jen ty z Atlas Czech v7 - což samozřejmě nechci. Jak to mám tedy udělat abych měl mapu Evropy i Atlas Czech v7 když nemám originál CD od mapy Evropy ?


Děkuji
Dutch
Dutch
 
Příspěvků: 8
Registrace: 27.03.08 19:18 (Čt)

Re: Jak přidat a odebrat mapy v NUVI 200 ?

Odeslatod Path » 28.03.08 9:14 (Pá)

Jedná se o klasický souborový systém, takže soubory můžete kopírovat v čem chcete. Po nakopírování map zpět do Garmina budou opět funkční.

Dutch napsal:Pochopil jsem tedy správně to, že když mám v GPS City Navigator NT v9 ALL, tak pokud bych dal export do GPS z MAPSOURCE, tak by došlo k přepsání původní mapy Evropy a měl bych tam jen ty z Atlas Czech v7 - což samozřejmě nechci. Jak to mám tedy udělat abych měl mapu Evropy i Atlas Czech v7 když nemám originál CD od mapy Evropy ?


To vše je uvedeno v odkazu, který jsem uváděl. Pokud máte v Garminu dva soubory gmapprom.img a gmapsupp.img a nejste si jistý, který obsahuje jakou mapu, tak např. gmapsupp.img přejmenujte např. na gmapsupp.bak. Tím pádem nuvi po spuštění detekuje pouze soubor gmapprom.img a mapu, kterou obsahuje pak v nuvi zobrazíte. Je běžné, že v souboru gmapprom.img je zkompilovaný City Navigator (mapa Evropy). Pokud to tak je, pak tento soubor se vám při exportu map z PC nebude přepisovat (o mapu nepřijdete). Pokud je Itálie v souboru gmapsupp.img, pak při instalaci další mapy do nuvi bude tento soubor nahrazen souborem novým. Chcete-li mapu v nuvi zachovat, můžete ji přejmenovat na gmapprom1.img nebo překopírovat na kartu (opravdu si přečtěte alespoň konec prvního příspěvku uvedeného odkazu, tam je to uvedeno)

Související informace k této problematice naleznete také zde:
viewtopic.php?f=20&t=111
viewtopic.php?f=19&t=88
viewtopic.php?f=19&t=108
Obrázek uživatele
Path
Site Admin
 
Příspěvků: 3406
Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)


Zpět na Garmin: Software

Kdo je online

Online uživatelé v tomto fóru: CommonCrawl [Bot], Seznam [Bot] a žádný návštěvník.