Návod: Jak nainstalovat aktualizaci CNEU 2008 (Update DVD)

Diskuze o software, který má mnoho společného s touto značkou (MapSource, BaseCamp, POI Loader, WebUpdater a ostatní).

Re: Návod: Jak nainstalovat aktualizaci CNEU 2008 (Update DV

Odeslatod Jork » 03.06.08 8:56 (Út)

Dobrý den,nechci otvírat nové téma když dotaz mám skoro na stejné téma.
V MapSource a v navigaci (Nuvi 300) mám nainstalovanou mapu "City Navigaror Evrope NT v 9",. Nyní bych chtěl (pokud to není zbytečný) nainstalovat "Garmin City Navigator Evrope NT 2008" (je to instalace,nejedná se o UPdate). Pokud instalace tohoto sofweru není hloupostí,prosím o rado jak asi nainstalovat. Data se v Mapsource a posléze v navigaci přepíší (stávající CNE v 9) nebo to bude jako samostatná mapa?
Nebo mám v navigaci odstranit (nebo přepsat nějaký soubor)?
Nyní mám v navigaci tyto soubory: gmapbmap - img
gmapprom - img
gmapsupp - img
Garmin Nüvi 300, Oregon 450, CNE NT 2011.2, AtlasCzech PRO 2010, TOPO Czech Pro 2010
Trip & Waypoint Manager
Obrázek uživatele
Jork

Registrace: 10.03.08 8:32 (Po)

Odeslatod Path » 04.06.08 0:43 (St)

Mapa CNEU NT Europe 2008 má jiné označení (FamilyID) a proto se bude v MapSource zobrazovat jako samostatný produkt (nepřepíše mapu CNEU v9). Pokud máte ostrou instalaci, pak se mapa bude do zařízení instalovat jako gmapsupp.img. Předpokládám, že v zařízení v souboru gmapprom.img máte mapu CNEU v9, takže v tomto případě můžete mít nainstalované obě mapy současně (kolik jen kapacita vnitřní paměti dovolí). Otázkou je, zdali má smysl používat starou mapu CNEU v9, když máte její novější verzi.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Jork » 04.06.08 5:55 (St)

Mapu CNEU v9 bych z MapSource a z navigace odebral,jen bych potřeboval poradit ještě jakým způsobem mám tuto mapu odebrat v navigaci asi vymazat soubor (ale který)? A z Mapsource? Děkuji za pomoc.
Garmin Nüvi 300, Oregon 450, CNE NT 2011.2, AtlasCzech PRO 2010, TOPO Czech Pro 2010
Trip & Waypoint Manager
Obrázek uživatele
Jork

Registrace: 10.03.08 8:32 (Po)

Odeslatod Path » 04.06.08 18:39 (St)

Pokud jste nic neměnil, pak CNEU v9 je v přístroji v souboru gmapprom.img. Ten můžete odstranit, ale nejprve si jej zálohujte v PC (nebo jinde). Z PC, resp. z MapSource mapu odinstalujete prostřednictvím "Přidat nebo odebrat programy" (ovládací panely).
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Anonymous » 12.06.08 9:10 (Čt)

Dobrý den, můžete mi poradit, jak se vůbec na ten server my.garmin.com zaregistrovat?
Chce to po mě nějaké licenční číslo přístroje garmin muvi 760, jenže kde ho mám vzít, jediné číslo,které v krabici bylo, je pro mapu topo czech. Dále to po mě chce stahování Garmin Communicator Plugin http://www8.garmin.com/products/communicator/
to je k čemu?
Ještě se chci zeptat jestli mi poté pošlou dvd s mapou nebo jak jinak mapu aktualizovat?
Škoda že se nejde registrovat na českých stránkách garminu :-(

Jaké jsou vlastně rozdíly v updapované mapě CNEU 2008 ?
Anonymous

Odeslatod Path » 18.06.08 23:51 (St)

Nevím jaké licenční číslo máte na mysli. Běžně se stačí na my.garmin.com zaregistrovat po vyplnění údajů typu jméno, e-mail, heslo apod. Chcete-li zaregistrovat produkt, musíte vybrat jeho typ. Obvykle se jedná o přístroj, mapu nebo datovou kartu.

U přístroje budete požádán o zadání sériového čísla (S/N) případně ID přístroje. Sériové číslo přístroje najdete na krabici a na přístroji. ID přístroje (je jiné než sériové č.) se zpravidla uvádí na přiloženém žlutém lístku nebo jej můžete získat po přípojení k PC v aplikaci MapSource (Pomůcky - získání ID jednotky).

Garmin Communicator Plugin je doplněk do prohlížeče IE nebo Firefox, který umožní komunikaci s připojeným zařízením k PC. Obvykle umožňuje získat kromě waypointů, tras a tracklogů právě i ID jednotky (můžete si to vyzkoušet zde).

Uvádíte, že máte nuvi 760 a chcete aktualizovat mapu? nuvi 760 se prodává s poslední verzí mapy CNEU 2008 a novější zatím není.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Anonymous » 17.07.08 13:48 (Čt)

můžete mi někdo prosím poradit? mám N200 od GE, do které bych chtěla dostat, pokud možno, celou Evropu. na stránkách Gamin.cz to chce Validation Code o kterém nemám páru, kde ho vzítObrázek jde to tam vůbec nějak stáhnout? a neporadil by někdo podrobný návod? Mapsource jsem rozchodila, stáhla mapy států, ale jak je tam dostat a přes co????? plííííííís Obrázek
Anonymous

Odeslatod Path » 17.07.08 15:35 (Čt)

Po zakoupení aktualizačního DVD mapy Evropy najdete na jeho obalu zelený lístek s validačním kódem, na který budete během instalace mapy do PC požádána. Po jeho zadání se instalátor spojí s vaším účtem na serveru my.garmin.com (NE garmin.cz), kde bude vygenerován platný odemykací klíč.

Vy popisujete, že jste stáhla mapy Států, co však s Evropou nemají vůbec nic společného. A pokud jste mapu nezakoupila, sotva k ní oficiálně získáte odemykací klíč. Nemáte-li mapu legálně drženou, nečekejte zde další rady.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Anonymous » 01.10.08 19:28 (St)

Zdravím vespolek.

Tak jsem taky zkusil update mapy. Ne z CD, ale ze souboru staženého od Garminů.
Instalace probíhá podobně, jak popsal Path. Mapa se nainstalovala celá. Trvalo to plusmínus 1,5 - 2 hodiny. Po restartu navigace se objevila hláška jako o nenalezených mapách, už si to nepamatuju, akorát mě zamrazilo. Ale vše bylo v pořádku.
A teď to hlavní. Mám VEMI SUBJEKTIVNÍ DOJEM, že navigace od toho upgradu zobrazuje trochu jinak, líp, jakoby zaobleněji, čáry se zdají uhlazenější a snad je i trochu jiná barevnost. A to i v Topo a Atlasu. Pokud kecám, nekamenujte mne, mám jen špatný voči.

Jinak mě překvapilo, že se CNE NT nainstalovala i do Mapsourcu, aniž by se o tom instalátor zmínil (nebo jsem to propás).
Žádný problém s nedostatkem místa v navigaci se neobjevil, instalátor to tam pral, nestěžoval si.
Nüvi 250

PP.
Anonymous

Odeslatod valda » 25.10.08 12:02 (So)

koupil jsem navigaci od majitele který jí nepoužíval.v obchodě jí kupoval v prosinci 2007 a je tam nahraná mapa- City Navigaror Evrope NT v 9 a topo czech 1.2.chtěl jsem přístroj zaregistrovat na my.garmin.com tak i při připojeném gps přes usb se mi to dostalo max na 5 procent.asi to tam natahovalo nějaké aktualizace ovladačů.chtěl bych se zeptat jestli bych i já mohl dostat bezplatný update na vyšší verzi?k verzi CNE NT9 nemám žádné instalační cd.pochopil jsem to tak že tu mapu tam instalovali při výrobě.prominte pokud to píši zmateně ale v gps jsem začátečník.
valda

Registrace: 25.10.08 11:47 (So)

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: Software