Návod: Jak nainstalovat aktualizaci CNEU 2008 (Update DVD)

Diskuze o software, který má mnoho společného s touto značkou (MapSource, BaseCamp, POI Loader, WebUpdater a ostatní).

Návod: Jak nainstalovat aktualizaci CNEU 2008 (Update DVD)

Odeslatod Path » 04.03.08 1:15 (Út)

19.2.2008 jsem prostřednictvím svého účtu na webu my.garmin.com zažádal o zaslání aktualizačního DVD s mapou City Navigator Europe 2008 pro své nuvi 360, které jsem registroval k 19.1.2008. Dnes, po 13 dnech mapa zdarma a hlavně v pořádku dorazila. Pokusím se zde shrnout jednotlivé instalační kroky. Pro běžnou instalaci map do GPS postupujte podle tohoto návodu.

EDIT: Diskuze o produktu CNEU 2008 je zde. Toto téma je zaměřeno pouze na diskuzi týkající se aktualizace a instalace produktu.

Informace o aktualizaci mapy CNEU pro nuvi, StreetPilot a Zumo na stránkách Garmin jsou zde a pro modely Kenwood zde.

Aktualizační DVD

Na obalu DVD se uvádí, že toto aktualizační DVD je určeno pro GPS jednotky s předinstalovanou mapou starší verze. Týká se to těchto kompatibilních zařízení:
  • StreetPilot c510, c550
  • Nuvi 200, 200W, 250, 250W, 270, 300, 310, 350, 360, 370, 600, 610, 650, 660, 670
  • Zumo 400, 500, 550
Samozřejmě lze toto DVD použít pro všechny GPS přijímače Garmin, které podporují kompresní algoritmus NT (New Technology). V takovém případě je nutné spustit instalaci manuálně - viz TIP níže. Samozřejmě je podmínkou legálně držený odemykací klíč k této mapě.

Na zadní straně DVD je uveden osmimístný produktový klíč. Odemykací klíč mapy (25ti místný kód) uveden není a není nutné o něj žádat. Automaticky se po detekci zařízení zapíše do registru. Samozřejmě jej zobrazíte na stránkách my.garmin.com u svého registrovaného produktu:

my Registered Products >>> (vaše zařízení) >>> Mapsource Unlock

Obal DVD (pro zvětšení klepněte):

Obrázek Obrázek

Aktualizační proces

Než popíšu jednotlivé kroky, tak ve stručnosti naznačím, jak instalace probíhá. Po spuštění instalátoru budete vyzváni k připojení vašeho Garmina k PC. Instalátor si na disk C: rozpakuje pracovní soubory, které zabírají necelé 2 GB, takže se ujistěte, že máte na tomto disku dostatek volného místa.

Instalátor se vás zeptá, který Evropský region budete chtít do zařízení instalovat. K mému překvapení mi nebylo nabídnuta celá Evropa, ale pouze její dílčí celky. Pravděpodobně to bylo způsobeno tím, že jsem v zařízení neměl dostatek místa a tak jsem vybral region mě nejbližší. Samozřejmě není problém dodatečně nainstalovat celou mapu přímo z MapSource. Kdo potřebuje vědět, jak na to, může využít tento návod.

Nejprve bude do PC instalována mapa CNEU NT 2008, která z disku ukousne dalších zhruba 1,7 GB, takže o to více musíte mít volného místa. Pokud již máte nějaké mapy instalované na jiném disku, bude se mapa automaticky instalovat do tohoto umístění - v mém případě D:\Garmin.

25-ti místný klíč pro odemčení mapy v PC bude automaticky vygenerován po detekci zařízení a uložen v registrech Windows. Pokud tento klíč budete chtít zobrazit, spusťte MapSource, pak klepněte na Pomůcky > Odemknout mapy... > tlačítko Další > zatrhněte Zobrazit nainstalované kódy pro odemčení > klepněte na tlačítko Další. Klíč najdete u komentáře City Navigator® Europe NT 2008 Update - nuvi (Unit ID 331943****)

Po instalaci mapy do PC se zahájí proces přenosu vybraného regionu mapy do samotného zařízení. Tady mě instalátor trochu převezl, protože jsem měl mapy uspořádané takto:

- gmapprom.img (CNEU 9)
- gmapprom1.img (Topo Czech a Atlas v6). Tento soubor jsem volil úmyslně, protože původní soubor gmapsupp.img se vždy přepisuje.

Instalátor novou mapu CNEU2008 ale zapsal do souboru gmapprom1.img, čímž mě převezl a Topo Czech i Atlas budu muset instalovat znovu. Přitom odemykací klíč pro novou mapu instalátor zapsal do souboru gmapprom.unl. Tohle ovšem zmiňuji jen tak pro zajímavost, protože jsem měl mapy uspořádané trochu nestandardním způsobem. Teď už k jednotlivým krokům instalace.

TIP: pokud chcete instalovat aktualizaci CNEU NT 2008 bez nutnosti připojení GPS přijímače k PC, spusťte z DVD tento soubor: X:\Windows\Msi\CNEUNT2008Update_CSY.msi. Tímto proběhne klasická instalace mapy, ovšem odemykací klíč nebude do registrů uložen automaticky. Získáte jej prostřednictvím svého účtu na my.garmin.com. Už jsem to popisoval výše.

Krok 1

Klasické uvítání v instalátoru...

Obrázek

Krok 2

Než klepnete na tlačítko Další, připojte k PC vaše GPS zařízení a vyčkejte až se na jeho displeji zobrazí ikona počítače.

Obrázek

Krok 3

V tomto kroku si můžete prostudovat licenci, zatrhnout "Souhlasím..." a vesele pokračovat dál.

Obrázek

Krok 4

Ve čtvrtém kroku budete vyzváni k zadání osmimístného kódu, který najdete na zadní straně DVD obalu (na zeleném lístku). Zadejte tento klíč a klepněte na tlačítko Další.

Obrázek

Krok 5

Nyní ve stahovacím seznamu zvolte region, který chcete do zařízení instalovat. Čím bude region větší, tím déle se bude mapa do zařízení instalovat. Znovu připomínám, že vybrané regiony lze do zařízení instalovat dodatečně z aplikace MapSource. Klepněte na Další.

Obrázek

Krok 6

Tato obrazovka se zobrazí pouze v případě, že nemáte dostatek volného místa na disku, který je zde uveden. Jak je z obrázku vidět, chybělo mi 9 MB volného místa na disku C:\ pro vytvoření pracovních souborů instalátoru. Pokud máte obdobný problém, uvolněte místo na disku a klepněte na tlačítko Nainstalovat.

Obrázek

Pokud ovšem nemáte místo ani pro instalaci mapy, bude jako bonus zobrazeno toto hlášení:

Obrázek

To mám jenom já pořád plný disk? Obrázek

Krok 7

Indikátor stavu instalace mapy do PC. Jděte si zatím postavit na kafe.

Obrázek

Krok 8

Po instalaci mapy se bude automatiky generovat indexovaný soubor, který bude následně přenesen do zařízení GPS.

Obrázek

Krok 9

V tomto kroku neodpojujte GPS přijímač od PC, protože se do něj kopíruje soubor s mapou. Pokud už máte kafe uvařené, můžete se na něm teď v klidu pochutnat. Tato operace trvá opravdu dlouho - v závislosti na objemu dat zvoleného regionu.

Obrázek

Krok 10

Po dokončení přenosu mapy do GPS přijímače se zobrazí finální obrazovka, kterou můžete v klidu zavřít. Odpojte Garmina od PC a užívejte novou mapu City Navigator Europe NT 2008.

Obrázek
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Re: Návod: Jak nainstalovat aktualizaci CNEU 2008 (Update DV

Odeslatod Anonymous » 04.03.08 10:25 (Út)

Bezva návod, já ho trochu upřesním. Při mé aktualizaci neproběhl krok 5 - Výběr regionu. Žádný výběr regionů mi to nenabídlo, natvrdo to do Nuvi 360 nacpalo celou mapu (předinstalovaná CNEU8 cca 1,3 giga + cca 400 mega volného místa, takže asi proto celá mapa).
Jinak já měl v paměti gmapprom.img (CNEU8) a gmapprom1.img (TOPO+CR6). Řádně to přepsalo gmapprom.img a vytvořilo to navíc gmapprom.unl.
Dále se na ploše objevila ikona MapInstall. Je to součást MapSource, pomocí ní lze nacpat do navigace i jednotlivé regiony.
Anonymous

Odeslatod Path » 04.03.08 12:11 (Út)

gogo napsal:Při mé aktualizaci neproběhl krok 5 - Výběr regionu. Žádný výběr regionů mi to nenabídlo, natvrdo to do Nuvi 360 nacpalo celou mapu (předinstalovaná CNEU8 cca 1,3 giga + cca 400 mega volného místa, takže asi proto celá mapa).
Jinak já měl v paměti gmapprom.img (CNEU8) a gmapprom1.img (TOPO+CR6). Řádně to přepsalo gmapprom.img a vytvořilo to navíc gmapprom.unl

Přesně takto by se to mělo standardně chovat. Až se budu vysloveně nudit, zkusím celý proces opakovat, abych přišel na to, proč se mi mapa instalovala zrovna do gmapprom1.img. Pravda je, že mám díky věčnému testování v nuvi 360 spousty "bordelu". Předpokládám, že part number instalačního DVD máme stejný - je uveden na bookletu DVD v dolní části. Zkuste se na něj kouknout.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Anonymous » 04.03.08 18:48 (Út)

Obal je totožný s Vaším obrázkem, ovšem číslo na mediu se lehce liší od obalu. Je tam 007-01397-00 Rev.A, pak je na mediu ještě A00-10343-00.
Ještě - během aktualizace jsem povoloval na firewallu přístup na net, zřejmě v té chvíli to zapisovalo informaci do mého účtu na myGarmin, po ukončení se tam objevil 25-místný kód a další údaje o mapě. To tam před začátkem aktualizace nebylo.
Anonymous

Odeslatod Path » 04.03.08 19:42 (Út)

Ta čísla na médiu mám stejná jako vy. Jinak firewall se mě na nic nedotazoval, ale ani bych to u Garminu nepředpokládal. S účtem na my.garmin jsem již v minulosti několikrát komunikoval přes UnlockWizard, a jestli jsem to kdy povoloval si po takové době opravdu nevzpomenu. Ve výjimkách firewallu jsem nic, co by připomínalo Garmin nenašel.

Je zajímavé, že stejná instalace do stejných zařízení a se stejně rozvrženými mapami probíhá s menšími odlišnostmi. Na účet my.garmin jsem se samozřejmě také podíval až po instalaci, takže jestli tam byl kód už před tím, tak to nepovím. Teď by to chtělo někoho do třetice, kdo by to rozsekl Obrázek
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Anonymous » 04.03.08 22:11 (Út)

Ten kód na myGarminu před instalací na 100% nebyl, nechtěl jsem se pouštět do aktualizace, dokud ho nemám, protože doposud jsem ho vždy potřeboval. Prošmejdil jsem na osobním účtu snad všechny odkazy a nic. Tak jsem spustil DVD s tím, že to nainstaluju do PC a budu pokračovat další den. V průběhu instalace do PC na mne zařval FW, že nějaký proces požaduje odchozí spojení, povolil jsem 1x a pak ta instalace jela a jela a už nešla zastavit a já jak vůl u toho seděl do půlnoci. Pak jsem se ještě podíval na myGarmin, v sekci Unlock k CNEUv8 přibyly údaje o CNEU2008. V sekci MapUpdate zmizela hláška, že je evidován požadavek na update a objevilo se něco ve smyslu žádný update k dispozici (už si ty hlášky přesně nepamatuju)

Já tu instalaci spouštěl asi 3x protože jsem měl furt málo místa na disku, odchozí proces jsem poprvé jedenkrát zablokoval a
když vyskočil znovu, tak jsem ho jedenkrát povolil a pak už neotravoval. Takže si myslím, že to bylo něco s tou instalací, ale krk na to nedám Obrázek
Anonymous

Odeslatod Path » 04.03.08 23:18 (Út)

Ono to svou logiku má. Takto se jednoduše v databázi na garmin.com zablokuje Product key (8-místný kód), kterým se jiný GPS přijímač už neodemkne. Trochu mě mrzí, že jsem s tím nepočítal a před instalací neodpojil PC od internetu. Žádné upozornění na komunikaci se serverem garmin.com jsem nezaznamenal, a to se mi moc nelíbí. Rád bych si pohrál s offline instalací i za cenu, že bych 25-místný odblokovací klíč na Garminu dyndal přes e-mail. Teď už to holt nevyzkouším. Mám sice registrovanou ještě jinou 360-ku, ale u ní mě to při klepnutí na aktualizaci už odkazuje pouze na lokálního distributora, v našem případě samozřejmě Picodas Praha, s. r. o:

Map Updates

nüvi 360, Europe

Map Update 2008 City Navigator® Europe NT >> For a list of distributors, click here.

S tou první 360-tkou jsem stihl zažádat o aktualizační DVD opravdu na poslední chvíli.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Enzo » 05.03.08 20:13 (St)

Asi existuje více verzí updatovacího DVD. Je mi divné, že mezi přístroji není zmíněno NUVI ani ZUMO.

Toto DVD jsem dnes obdržel v GPS Centru (Svatoplukova):

CityNavigatorEurope2008_Upd.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přílohy.
Enzo

Registrace: 05.03.08 19:42 (St)

Odeslatod Path » 06.03.08 1:58 (Čt)

Enzo napsal:Asi existuje více verzí updatovacího DVD. Je mi divné, že mezi přístroji není zmíněno NUVI ani ZUMO

Ono je to vesměs jedno jakou verzi instalátoru máte, stačí, když máte mapu instalovanou v PC - a odemknutou pro daný přístroj. Zkrátka mapu nainstalujte do PC a z MapSource exportujte mapy do GPS přijímače. V tomto případě po exportu mapy přejmenujte v Garminu soubor gmapsupp.img na gmapprom.img.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod Path » 15.03.08 18:44 (So)

Garmin konečně na svých stránkách zveřejnil informace o získání aktualizačního DVD mapy City Navigator Europe 2008.

Pro modely Kenwood: odkaz
Pro modely nüvi, StreetPilot a Zümo: odkaz
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Další

Zpět na Garmin: Software