Stránka 1 z 1

Č.hlas (Šmidra) v NUVI 300

OdeslatOdesláno: 02.08.11 12:28 (Út)
od Jork
Dobrý den ,obracím se co by laik s dotazem Vás zkušených.
Nahrál jsem si do NUVI 300 Šmidru (místo původně ženského hlasu).Sice se lépe poslouchá (Šmidra),ale zdá se mi pomalý (reakce,třeba na upozornění na zahnutí,upozorní až na samé hranici zahnutí. Nebo Já vědomě změním trasu (než má navigace vypočítáno), on sice trasu přepočítá ale s tím že mne žene oklikou zase zpět na původně vypočítanou trasu,nepochopí že by mohl vypočítat jinou trasu. (Což se mi u původního hlasu (ženy) nestavalo.
Nevim kde dělám já třeba chybu v nastavení ale to mám nastaveno stále a trvale. Zakázanej placený úsek a obrat do protisměru. Nebo softwer Nuvi 300 na to již nestačí?
Já Vám děkuji za každou radu.Jork.

Re: Č.hlas (Šmidra) v NUVI 300

OdeslatOdesláno: 03.08.11 15:39 (St)
od Path
Předpokládám, že zmiňujete tuto verzi Šmirdy. Jinak to není Šmidra, ale Šmirda :)

Samotný hlas nemá na optimalizaci trasy vliv. Hlas je až poslední událost, která je při manévru volána. Když se vrátíte k původnímu hlasu, snadno si ověříte, že přepočet trasy v místě, které uvádíte proběhne identickým způsobem. Problém, který popisujete může souviset např. s chybou ve firmware. V každém případě při nestandardním chování vždy doporučuji provést HW reset (při spuštění přidržet prst v horním pravém rohu displeje a potvrdit zprávu odstranění dat)

Re: Č.hlas (Šmidra) v NUVI 300

OdeslatOdesláno: 03.08.11 16:03 (St)
od Jork
Děkuji a omlouvám se za špatný výraz.
Ptám se jako laik, Když budu navigasi restartovat (jak doporučujete),o co přijdu,jak uvedu navigaci do předešlého stavu (mnou nastavené?)
Děkuji

Re: Č.hlas (Šmidra) v NUVI 300

OdeslatOdesláno: 03.08.11 16:09 (St)
od Path
Při HW resetu přijdete o oblíbené položky včetně nastavení. Oblíbené položky můžete předem zálohovat např. v aplikaci MapSource. Nastavení si změníte dodatečně, jen si dejte pozor, abyste neměl aktivní více jak jednu mapu (pokud máte instalováno více map).

Re: Č.hlas (Šmidra) v NUVI 300

OdeslatOdesláno: 03.08.11 16:16 (St)
od Jork
Mapy mám na CD kartě, (tak to stačí jen vyndat ze slotu?)

Re: Č.hlas (Šmidra) v NUVI 300

OdeslatOdesláno: 03.08.11 16:20 (St)
od Path
SD kartě.. Kartu vysouvat nemusíte, při resetu se mapy neodstraňují.