Stránka 1 z 1

Trasování v MapSource + přenos tras do Garmin Etrex Vista Hc

OdeslatOdesláno: 31.07.11 22:01 (Ne)
od rytirzde
Ahoj mám takový veliký problém.

1. vytvořím si trasu v MapSource.
2. nahraju si jí do Garmin Etrex Vista HCx
3. Najdu si v gps trasu

a teĎ nastává problém pokud dám zobrazit, ukáže se mi mí sto krásně vykreslené trasy jako v MapSource jenom pár lomových bodů spojených přímými vektory. Jako kdyby to tu trasu vůbec nerespektovalo. Má s tím někdo zkušenost?

Dík za odpovědi.

Re: Trasování v MapSource + přenos tras do Garmin Etrex Vist

OdeslatOdesláno: 01.08.11 0:47 (Po)
od Bombis
Je to tím, že trasa se skládá pouze z několika zadaných trasových bodů a ničeho jiného. Spojnice mezi nimi vytvoří (naroutuje) buď GPSka nebo Mapsource, ale v gpx souboru je pořád jen těch pár bodů. Tolik k tomu proč. A teď jak. V nastavení Visty si přepni z navigovat vzdušnou čarou na navigaci po silnici. Potom je ještě třeba nastavit v navi objížďky, aby se výsledky v PC a navi shodovali. Bohužel garminí navigace a jejich vlastní software Mapsource mají tak rozdílný způsob nastavení routování, že se to často nemusí podařit.
Přesné nastavení Visty neporadim, neb ji nevlasnim.

Re: Trasování v MapSource + přenos tras do Garmin Etrex Vist

OdeslatOdesláno: 01.08.11 8:28 (Po)
od rytirzde
No mám to v GPS tak aby to routovalo po silnici a nejkratší čas. Stejnym způsobem jsem routoval v MapSource. Ale vypadá to tedy, že budu muset přidat více trasových bodův MS aby to respektovalo mojí speciální trasu. Myslel jsem, že to je sofistikovanější. Ještě mě napadá jestli to nejde nějak v MS přehodit jako prošlou trasu a tu do GPS nahrát a nechat se pak vést po ní?

Re: Trasování v MapSource + přenos tras do Garmin Etrex Vist

OdeslatOdesláno: 01.08.11 15:31 (Po)
od Path
Záleží na aktuálním mapovém podkladu. Pokud mapa podporuje routing, zkuste trasu nechat přepočítat. Samozřejmě záleží i na tom, jaké předvolby máte v nastavení přístroje.