Umístění map (karta / interní paměť) a BaseCamp

Diskuze o software, který má mnoho společného s touto značkou (MapSource, BaseCamp, POI Loader, WebUpdater a ostatní).

Umístění map (karta / interní paměť) a BaseCamp

Odeslatod Rosta » 23.07.11 21:25 (So)

Prosím kohokoli o radu. Mám Garmin nüwi 660 FM a nedávno jsem si koupil lifetime aktualizaci City Navigator Europe. Byla s tím dost potíž, protože to nefungovalo správně - z GPS se ztrácely informace o mapě, na D1 jsem dostával hlášení, že "v místě nejsou silnice" a podobně. Myslel jsem, že jde o problém s paměťovou kartou, kterou jsem přikupoval spolu s Lifetime aktualizací. Takže jsem šel reklamovat a dozvěděl jsem se, že podle nejnovějších informací od Garminu neumí moje GPS pracovat se soubory většími než 2GB, pokud jsou na kartě. Problém vyřešili (po dohodě se mnou) tak, že nahráli ten velký soubor do interní paměti přístroje a ostatní menší na kartu. Všechnou už bez problémů funguje, ALE přišel jsem o možnost stáhnout si aktualizace z webu sám (alespoň tak mi to bylo řečeno). Běžným postupem se prý nedá určit, kam bude soubor umístěn, takže by se mohlo stát, že se opět dostane na kartu a vše začne znova. Ptal jsem se, co s tím mohu dělat a bylo mi řečeno, že bych si musel instalovat MapSource a v něm prý lze mít nad instalací plnou kontrolu. Dnes jsem to tedy zkusil, ale narazil jsem na problém s neexistencí předchozí verze a finta s falešným souborem mapsource.exe nezabrala ani na stý pokus. Dočetl jsem se na fóru, že namísto MapSource je nyní BaseCamp. Ten jsem nainstaloval bez problémů. Propojí se s mou GPS a importuje mapy z přístroje, ale nějak nemůžu přijít na postup, jak pomocí BaseCampu stáhnout z webu aktualizační soubor a určit, kam se do GPS zapíše (zda na kartu nebo do paměti). Mám celkem strach doklikat na webu do konce na tlačítka "Aktualizovat nyní" a podobně, protože si nejsem jistý, co se stane - jestli se soubor uloží nejprve na disk nebo se začne nahrávat přímo do GPS a třeba na jiné místo než kde ho chci mít... Uvítám jakoukoliv radu a nejvíce uvítám, když mi někdo, kdo zná odpověď, dá svoje číslo, abych mu mohl zavolat. Předem dík za pomoc.
Rosta

Registrace: 23.07.11 20:59 (So)

Re: Umístění map (karta / interní paměť) a BaseCamp

Odeslatod Romstar » 23.07.11 22:27 (So)

Zdravim, myslím, ze není žádný problém v tom aby jste si dělal aktualizace sám.
Mám Nuvi 660 a v gps DACH+ ČR a zbytek na kartě.
Obrázek uživatele
Romstar

Registrace: 30.08.08 15:54 (So)

Zpět na Garmin: Software