export z garmina do gpx - problém s otevřením

Diskuze o software, který má mnoho společného s touto značkou (MapSource, BaseCamp, POI Loader, WebUpdater a ostatní).

export z garmina do gpx - problém s otevřením

Odeslatod Igor » 02.06.11 8:50 (Čt)

Zdravím. Netušíte někdo proč mi po 2 letech fungování začal vypovídat služby export dat z Garmina Visty do gpx? STáhnout jsou bez problémů. Následně mi MapSource oznamuje že např. soubor 20110519.gpx není platným souborem MapSource a nelze otevřít. Program EasyGPS hlásí
"The Open command could not be completed. The file 20110519.gpx could not be opened. This XML file contains one or more errors.
C:\Documents and Settings\Igor Marek\Plocha\Nokia\20110519.gpx
<=xml virsion="0.0" gncgtin'
Error 0xC00CE504 on line 1, position 2"

A děje se to stále častěji....
Díky moc
I.
Igor

Registrace: 02.06.11 8:41 (Čt)

Re: export z garmina do gpx - problém s otevřením

Odeslatod Path » 03.06.11 15:07 (Pá)

Nejste první ani poslední, tohle se tady už několikrát řešilo. Zkuste gpx soubor prohnat validátorem, který by měl ukázat, kde je chyba. Koukněte sem, resp. sem (na konci je soubor ke stažení). Když si s tím neporadíte, gpx soubor zapakujte a přiložte.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Igor » 06.06.11 22:46 (Po)

Díky moc za informaci. Zkusil jsem to rozchodit, ale malinko se topím v tom jak pak "opravit" chyby, které mě to hlásí po kroku jedna (tam sem jako IT analfabet sic :)) zakončil snažení: tzn. řekne mi to číslo řádku a znak, ale už netuším jak to opravit a jak u ostatních poznat za co upravit... otevřít v notepadu byla čínština... omlouvám se za komplikace... Kdyby se zadařilo pro analfabeta popsat co a jak krok po kroku... chyby budou asi vesměs obdobné a princip řešení asi také.

Díky moc
Igor
Nemáte oprávnění prohlížet přílohy.
Igor

Odeslatod Path » 07.06.11 10:41 (Út)

Tyhle gpx soubory jste stáhl přímo z přístroje? Ptám se, že jsem ještě neviděl, aby nějaký Garmin generoval do gpx nesmyslný znaky. Všechny soubory co jste přiložil jsou poškozené, teď je otázkou proč. Pokud byly soubory stažené z paměťové karty, zkusil bych ji znovu naformátovat.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Igor » 07.06.11 20:59 (Út)

sem si říkal že mi ten návod nějak nesedí :) jj bohužel tak mám i data z maroka tak se mi moc formátovat nechtělo. Díky moc. Igor
Igor

Odeslatod jíva » 13.06.11 9:07 (Po)

GPX soubor mi zachránil BaseCamp (beta verze). Nejprve mi ohlásil, že je chybný. Hledal jsem jaké má volby, zda by mi některá náhodou nechtěla pomoci... Po volbě Eject z kontextového menu (viz obrázek) jsem musel restartovat navigaci (při ní se tuším vytváří GPX soubor znova) a kupodivu jsem poté onen soubor načetl a mohl pracovat s projetými trasami apod.

Obrázek

Obrázek
Garmin Nuvi 1490LMT
Obrázek uživatele
jíva

Registrace: 19.07.10 14:56 (Po)

Zpět na Garmin: Software