Mapy do garmin nuvi 200

Diskuze o software, který má mnoho společného s touto značkou (MapSource, BaseCamp, POI Loader, WebUpdater a ostatní).

Mapy do garmin nuvi 200

Odeslatod Udoharys » 07.01.08 15:07 (Po)

Chtěl bych se zeptat,jaké mohu do tohoto přístroje dát mapy.Jen to co je k dispozici Atlas CR10,Topo Czech anebo do něj mohu vrazit IGo,se kterým jsem v PDA velmi spokojen.A druhý dotaz.Kde sehnat aktualizace map.Mám je legálně odemčený,akorát mám ověřený cestováním,že jsou mapy zastaralý a jsouv v nich chyby.Kdo někdy jel přes nebo okolo Vratimova,ví.
Udoharys
 
Příspěvků: 3
Registrace: 07.01.08 15:32 (Po)

Re: Mapy do garmin nuvi 200

Odeslatod Udoharys » 07.01.08 15:35 (Po)

dodatek:...a taky bych se chtěl zeptat jak v tomto zařízení změnit uvítací obrázek. Toť vše. :-)
Udoharys
 
Příspěvků: 3
Registrace: 07.01.08 15:32 (Po)

Re: Mapy do garmin nuvi 200

Odeslatod Path » 07.01.08 16:55 (Po)

Ve všech přístrojích značky Garmin jsou podporovány pouze mapové produkty pro tuto značku určené, tzn. jiné mapové produkty (iGo, TomTom aj.) přístroje Garmin nepodporují. Map pro Garmin je celá řada, ať už komerčních nebo zdarma. Z komerčních map jsou pro ČR v současné době k dispozici Atlas10R, Topo Czech a produkty Garmin MapSource (City Navigator, MetroGuide).

Poslední verze těchto map:

- City Navigator Europe 2008
- Atlas 10R v6
- Topo Czech v1.20

O tom, kde sehnat aktualizace pro Topo Cz i Atlas 10R se dočte například zde.

Uvítací obrázek změníte tak, že si vyberete fotografii v prohlížeči obrázků a zvolíte nastavit jako tapetu. Přesný postup teď z hlavy nevím, nemám žádný přístroj po ruce. Pokud ovšem chcete změnit logo GM, tak to samozřejmě nelze. K tomu je zapotřebí speciální software, který vlastní Garmin.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin
 
Příspěvků: 3406
Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Re: Mapy do garmin nuvi 200

Odeslatod Udoharys » 07.01.08 22:28 (Po)

Díky za vyčerpávající odpovědi.Přesně tohle jsem chtěl slyšet.
Udoharys
 
Příspěvků: 3
Registrace: 07.01.08 15:32 (Po)

Re: Mapy do garmin nuvi 200

Odeslatod quidam » 10.03.08 20:49 (Po)

Od výrobcu mám nainštalovanú mapu City Navigátor NT 2008 (1) northwest EE.Na SD karte sú v zložke Garmin súbory Gmapsupp unl a gmapsupp img.Chcel som si vyskúšať inštaláciu mapy ,ale keďže som sa tu dočítal,že pri načítaní novej mapy príde k prepísaniu pôvodnej mapy Gmapsupp.img rozhodol som sa ju zálohovať na druhú SD kartu.Žiaľ po vložení kópie do prístroje tento ju odmieta spoznať a tiež ju nespozna ani Mapsource.Skúsil som nainštalovať mapu Romania Erdely do tejto nefunkčnej kópie.Došlo k prepísaniu pôvodnej mapy(pomocou Mapsource),ale prístroj nespoznal ani túto.Inštalovať do pôvodnej SD karty mám strach,keďže v prípade neúspešnej inštalácie by som už nemal nič.Takže by som Vás poprosil o návod ako zálohovať moju vlastnú mapu aby bola funkčná aj na druhej SD karte?
quidam
 
Příspěvků: 2
Registrace: 10.03.08 20:27 (Po)

Re: Mapy do garmin nuvi 200

Odeslatod Anonymous » 10.03.08 21:31 (Po)

Pokud je mapa dodana na karte, je svazana s touto kartou a jeji kopie na jine karte nefunguje.

Kazda karta ma sve identifikacni cislo a odemykaci klic mapy je vygenerovan pro danou kartu. Takze muzete mapu vyuzit na vice GPS pristrojich, ale pouze na teto karte.

Pokud byste mapu koupil na CD, dostal byste po zaregistrovani mapy k jedne GPS odemykaci klic svazany s touto GPS. Pak byste mohl pouzivat mapu pouze v teto GPS, ale mohl byste ji mit na neomezenem poctu karet.

Pokud chcete k zakoupene mape pridat nejakou dalsi, at uz neuzamcenou (treba to Rumunsko) nebo zamcenou, ale svazanou s pristrojem GPS, tak by nejspis sel pouzit program, ktery umi spojovat img soubory. Nekde tady ve foru o nem byla zminka, podivejte se do sekce Programy. Je z Polska. Sam jsem to nikdy nezkousel. Vysledny soubor by musel byt na te originalni mape.

Existuje i nelegalni cesta. I to bylo diskutovano v tomto foru.

Myslim, ze stoji za to znat i tuto cestu. To pro pripad, ze by fyzicky originalni karta odesla. Ono by to asi slo reklamovat, ale treba zrovna nedavno se memu znamemu prihodilo, ze mu vymenili vadnou GPS, ale nove odemykaci klice mu nedali a i kdyz to nekolikrat urgoval, tak po tydnu stale jeste nove klice nema. Pak se stava nelegalni cesta jedinou moznou cestou, jak jinak legalni mapy zprovoznit, nez se vyrobce probudi a doda legalni klice.
Anonymous
 

Re: Mapy do garmin nuvi 200

Odeslatod quidam » 12.03.08 20:45 (St)

Ďakujem za vysvetlenie,ale so zálohovaním sa mi vyskytol ďalší problém.MapSource odmieta spoznať kópiu mojej SD karty.Jednoducho ako keby na nej mapa nebola ,pritom akúkoľvek free mapu spozná.Takže neviem použiť ani nelegálnu cestu.Ono je nelegálne urobiť si zálohu vlastnej mapy?Predsa som za ňu zaplatil!
quidam
 
Příspěvků: 2
Registrace: 10.03.08 20:27 (Po)

Re: Mapy do garmin nuvi 200

Odeslatod Path » 12.03.08 21:31 (St)

quidam napsal:MapSource odmieta spoznať kópiu mojej SD karty.Jednoducho ako keby na nej mapa nebola ,pritom akúkoľvek free mapu spozná.


MapSource?? Nemyslel jste spíše GPS přijímač? Jinak co se týká zálohy... Pokud máte zakoupenou SD kartu s mapou a mapa se nachází v souboru gmapsupp.img a odemykací klíč v souboru gmapsupp.unl, pak tuto mapu smažete, pokud budete z MapSource instalovat přímo na kartu (ne do nuvi). Zálohu mapy můžete provést tak, že si ji zkrátka někam zkopírujete, kamkoliv (na HDD, jinou kartu atd.) To že na jiné kartě mapa nefunguje je v pořádku, už zde bylo uvedeno, že mapa je svázána s kartou.

Na originální kartě můžete zkusit soubor s mapou přejmenovat, například:

z gmapsupp.img na gmapprom.img
z gmapsupp.unl na gmapprom.unl

Pak už nebudete muset mít strach, že se vám mapa přepíše. Jinak není nutné jít nelegální cestou kvůli záloze. Pokud o karta přestane fungovat, máte právo na reklamaci. Zálohu ale vřele doporučuji vždy.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin
 
Příspěvků: 3406
Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Re: Mapy do garmin nuvi 200

Odeslatod Anonymous » 13.03.08 15:19 (Čt)

Takže ak správne rozumemiem pdmienkou je pôvodná karta.ObrázekNečitatelný súbor z počítača sa na originálnej karte stane čitatelným.Dúfam,že máte pravdu.ObrázekDakujem
Anonymous
 

Re: Mapy do garmin nuvi 200

Odeslatod Jarous1 » 13.03.08 15:41 (Čt)

Jestli tomu správně rozumím, tak se snažíš otevřít soubor IMG z karty v MapSource ? To ale nepůjde, má svůj speciální formát, který přečte jen samotná GPS. A případně některé neoficiální programy... V MapSource (v počítači) by ta mapa musela být nainstalována a stejně to pak souborově vypadá úplně jinak, je jich tam mnohem více, spíše desítky souborů.
IMG je kompilace jednotlivých mapových souborů do jednoho jediného, který vytvoří MapSource před odesláním do GPS.

Jinak ale stále platí to, že mapa je vázaná na kartu (pokud tak byla koupena, a nemáš k tomu instalační CD/DVD) a v GPS je spustitelná jen z této původní karty. Záloha se dá nakopírovat kamkoli (disk, jiná karta atd.), ale zobrazit v GPS půjde jen z té konkrétní karty.
Garmin Oregon 650 + TOPO Czech PRO 2015, TOPO Czech PRO 2013, ATLAS Czech 2013.5, CYKLO Czech 2013
Jarous1
 
Příspěvků: 761
Registrace: 11.09.07 15:37 (Út)

Další

Zpět na Garmin: Software

Kdo je online

Online uživatelé v tomto fóru: CommonCrawl [Bot] a žádný návštěvník.