Přenos aktualizace map v Mapsource z PC na PC.

Diskuze o software, který má mnoho společného s touto značkou (MapSource, BaseCamp, POI Loader, WebUpdater a ostatní).

Přenos aktualizace map v Mapsource z PC na PC.

Odeslatod zdzd » 01.03.10 0:05 (Po)

Možná už se to tu řešilo, ale narychlo se mi to nedaří objevit...

Mám nuvi 765 + lifetime. Mapsource mám nainstalovaný na dvou počítačích. Na jednom z nich pořád mapu EU2010, na druhém už EU2010.3c. Mapu EU2010.3c bych rád dal i na to první PC. Problém je v tom, že je tam málo místa na disku a standarní aktualizaci instalací tam neprotlačím. Tak mne napadlo, že by mohla existovat cesta kopií souborů z toho druhého počítače. Je to možné? A když, tak co vše přenést? Programové sooubory, documents, data aplikací, registry...

Zkoušel to už někdo?

Díky
zdzd

Registrace: 03.09.09 9:32 (Čt)

Re: Přenos aktualizace map v Mapsource z PC na PC.

Odeslatod Kodýl » 01.03.10 7:02 (Po)

Nainstaluj si verzi pro MS 6.13.7 nebo spusť instalaci ze
souboru CNEUNT2010_30Update_CSY a pak zkopíruj soubor CNEUNT2010.30.gma ze svého
prvního PC do složky C:\Documents and Settings\xxxx\Data aplikací\GARMIN\Maps .
http://svobodne-radio.cz/
https://youtu.be/VW9lVN3nv8I
Obrázek uživatele
Kodýl

Registrace: 25.01.08 22:09 (Pá)

Odeslatod nuvi_joe » 01.03.10 17:33 (Po)

Technická poznámka:
Jak píše Kodýl tak to bude fungovat jen pod Windows XP!

Ve Vistě a Win7 jsou soubory z mapou jinde...
Navíc oba jmenované systémy nerady ukazují své systémové složky (ProgramData a spol.). Chce to použít nějakého souborového manažera třetí strany, třeba FreeCommander.
nuvi_joe

Registrace: 06.06.09 20:46 (So)

Odeslatod zdzd » 02.03.10 7:46 (Út)

V tom není problém - jednak je to na XP, druhak se v příslušných složkách a jejich obsluze bez problémů orientuji.

Zatím jsem se do toho nepustil z důvodů časových a organizačních. Dneska už by to mohlo vyjít, dám pak vědět.
zdzd

Odeslatod zdzd » 02.03.10 14:24 (Út)

Tak je to tam.

Díky.
zdzd

Odeslatod Kodýl » 03.11.11 2:51 (Čt)

CNEU 2012.30 pro MapSource 6.13.7
http://svobodne-radio.cz/
https://youtu.be/VW9lVN3nv8I
Obrázek uživatele
Kodýl

Registrace: 25.01.08 22:09 (Pá)

Odeslatod zdzd » 27.11.11 9:42 (Ne)

Tak teď mám zase jiný, byť podobný problém. Z lifetime jsem aktualizoval mapu na 2012.30. To na třech počítačích. Dva XP a jeden W7. Odemknul jsem je přes mygarmin stránky. A problém. Na XP to jde v pohodě, na W7 je mapa odemčena pro administrátora, pro uživatele ne.

Pokud udělám odemčení přes uživatele, mygarmin hlásí, že mapa byla úspěšně odemčena, přičemž Mapsource tvrdí něco jiného.

Už jsem zkoušel i mapu odinstalovat a nainstalovat přes uživatele, pořád stejný výsledek. Někam se ty klíče zadřely a používají se znova a znova ve stejné konfiguraci.

Ví někdo co, odkud a kam ve W7 kopnout a by mapa žila pro všechny?

Díky
zdzd

Odeslatod Anders » 27.11.11 21:28 (Ne)

zdzd napsal:Tak teď mám zase jiný, byť podobný problém. Z lifetime jsem aktualizoval mapu na 2012.30. To na třech počítačích. Dva XP a jeden W7. Odemknul jsem je přes mygarmin stránky. A problém. Na XP to jde v pohodě, na W7 je mapa odemčena pro administrátora, pro uživatele ne.

Pokud udělám odemčení přes uživatele, mygarmin hlásí, že mapa byla úspěšně odemčena, přičemž Mapsource tvrdí něco jiného.

Už jsem zkoušel i mapu odinstalovat a nainstalovat přes uživatele, pořád stejný výsledek. Někam se ty klíče zadřely a používají se znova a znova ve stejné konfiguraci.

Ví někdo co, odkud a kam ve W7 kopnout a by mapa žila pro všechny?

Díky

Ruzne verze MapSource resi odemceni ruzne.
1) MapSource do verze 6.13.7 uklada unlock kody do klice v registru v kontextu user.

2) MapSource 6.15.x a vyssi uklada unlock kody take do souboru:
%APPDATA%\GARMIN\Maps\UnlockCodes.ucx
"C:\Documents and Settings\Administrator\Data aplikací\GARMIN\Maps\UnlockCodes.ucx"
Uklada tam i ty, co najde v registru Windows ve standardni lokaci kodu, kdyz je soubor pro cteni, pouzije std. registr.

3) MapSource 6.16.x a vyssi jiz necte unlock kody z registru a souboru UnlockCodes.ucx, cte je POUZE ze souboru UnlockCodes.ucx!
pro koverzi je mozne pouzit jakykoliv MS 6.15.x
Zumo 500, Zumo 660, eTrex Vista Cx, Nuvi 200, Nuvi 255W as 465, Mobile XT(Symbian), Viago(Android), StreetPilot(Android)
Anders

Registrace: 24.05.10 15:01 (Po)

Odeslatod zdzd » 27.11.11 22:54 (Ne)

Jsem z toho pořád jelen.

Mapsource je 6.16.3. W7 mne na průzkum Documents and Settings nepustí a tak nevím, jak a pro koho to do UnlockCodes.ucx uložily. Kód jsem si vzal ze souboru v XP a zkoušel ho prostrkat přes UnlockWizard.exe. Ten to vzal, mapu prohlásil za odemknutou a ta odemknutá zase není...

Zkrátka pod administrátorem to chodí, jinde ne. Všechny odemykací rutiny tvrdí že mapa je odemčená, jen Mapsource s tím nesouhlasí. :frown:
zdzd

Odeslatod Anders » 28.11.11 17:12 (Po)

Mapsource verze 6.16.3 unlockwizard.exe nepouziva! Odemceni map je to primo v Mapsource.
Zumo 500, Zumo 660, eTrex Vista Cx, Nuvi 200, Nuvi 255W as 465, Mobile XT(Symbian), Viago(Android), StreetPilot(Android)
Anders

Registrace: 24.05.10 15:01 (Po)

Další

Zpět na Garmin: Software