Nelze odemknout mapy

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Nelze odemknout mapy

Odeslatod nuvi_joe » 02.03.10 22:19 (Út)

Z výše uvedeného vyplývá, že je fyzicky nemožné mít mapu bez chyb. Na to Garmin apeluje v licenčních podmínkách. Bohužel to není alibizmus, ale prostý fakt...
nuvi_joe

Registrace: 06.06.09 20:46 (So)

Odeslatod Corell**007 » 02.03.10 22:46 (Út)

Já se nuvi_joe vůbec nerozčiluji to nemám v povaze. Jsem jeden z mnoha co dělají to, jak říkáš, k čemu jsem se přiznal.Ať se vám to líbí nebo ne. Ale jedno ti ( jako jedinému ) musím přiznat, konečně praktická připomínka.Děkuji
Corell**007

Registrace: 17.09.09 21:06 (Čt)

Odeslatod V12 » 03.03.10 11:06 (St)

Keby v Navteq mapach chybali iba niektore useky novych ciest ci kruhace, nepoviem ani slovo. Na Slovensku je ale problem vaznejsi - chybna kategorizacia ciest, ktora potom pri vypocte kratsej trasy robi znacne problemy. Kategorizacia suvisi so sposobom mapovania - nakupia sa letecke fotky vo vysokom rozliseni, prezenu sa vektorovacim programom, ktory z nich vyberie vsetko, co sa podoba na cesty. A toto je jadro problemu - za istych svetelnych podmienok sa moze sucha sotolinova WRC cesta javit ako bezvadna asfaltka. No ked naprsi, tak po nej prejde iba 8x8. Takychto usekov je po Slovensku veeelmi vela. Garmin zastupenie tvrdi, ze Navteq mapovacimi vozidlami prechadzaju vsetky zakreslene useky. No uz X uzivatelov dokazalo, ze je to bohapusta loz. Posledne problemy CNE2010.30 ma (a nielen mna) utvrdzuju v tom, ze Garmin uz davno nie je to, co bol 3 - 4 roky dozadu. Ku cti mu sluzi iba to, ze aktivne vyvyja hardware aj software. Takychto firiem vo svete GPS autonavigacii je veeelmi malo - Garmin, TomTom, Mio, Navigon, dalsie ma nenapadaju. Zvysok sveta pouziva lacny WinCE hardware bez vlastneho prinosu spojeny s niektorym z navigacnych softov - iGO8, Amigo ci Sygic plus zopar dalsich. No to nie su vyvojari, ale monteri.

Vratim sa ale k mapam - obaja vyrobcovia map (N aj TA) maju rozny pristup k mapam - N ich robi vyssie popisanym sposobom, TA to musi robit inak, pretoze to, co maju v mape je na 90% aj v reale aj s rozumnou kategorizaciou. Vysledkom toho je routing pouzitelny aj v rezime kratsia cesta, kedy sa pravdepodobnost jazdy po naozaj zlych komunikaciach blizi nule.

A je tu este jedna vec - Aj najnovsia mapa, ktoru dnes stiahnete do GPS je uz zastarana. Bohuzial. Ale s tym my nic neurobime.
V12

Registrace: 14.11.07 21:11 (St)

Odeslatod warhead » 03.03.10 11:43 (St)

Inu z velke casti souhlasim, navteq ma porad kategorizaci spatnou, Navigon to vyresil vysokymi prioritami na rychlost silnic castecne. Jinak Mio uz davno patri k nonamum s WINCE dle me. Ale stale zastavam nazor, ze to neni omluva pro kradez map Obrázek pred par lety byly mapy !mnohem! horsi a nevidel jsem argumenty tim ze v te mape stejne skoro nic neni tak nebudu kupovat zajice v pytli. Taky si neukradnu tlumice do auta jen proto ze proste nevim jak se budou chovat treba v na francouzkem pobrezi nebo ano ? Obrázek
warhead

Registrace: 22.12.09 11:32 (Út)

Odeslatod Corell**007 » 03.03.10 13:35 (St)

Stále stejné, špatné, přirovnání dokola, rovnající se nule. "Šlohni 5 šišek salámu, ukradni tlumiče" to ovšem není vůbec to samé!! Na salám jsem už odpovídal. Na tlumiče bych se zeptal na jiných fórech dle typu automobilu jestli s tím někdo nemá nějaké zkušenosti a určitě by jsme se dopracovali k závěru, tyto tlumiče si kup ty jsou na Francouské pobřeží nejlepší. Zatím uživatel V12 mi příde nejrozumnější, ne v tom co jsem udělal ale v tom že chápe o co mi tady vlasně jde!!
Corell**007

Odeslatod warhead » 03.03.10 15:23 (St)

Ovsem mapy jsou mapy a kazde prirovnani bude spatne ale pokud mate moznost si naprosto podrobne prostudovat mapu tak bych rekl, ze to je pomerne dobra moznost jak si overit jak se veci maji tolik k te poznamce o foru. Stejne mi prijde alibisticky argument kdyz tam neni ulice pred barakem tak co kdyz tam nebude ulice v italii ? Mame teleatlas a navteq, pokud vsechno porovnavate podle svoji ulice kupte si mapu ktera ji ma a hotovo.
warhead

Registrace: 22.12.09 11:32 (Út)

Odeslatod nuvi_joe » 03.03.10 17:33 (St)

Bohužel to "kupování zajíce v pytli" se odehrává denně skoro u každého zboží. Marketingovými krasožvásty je zaplaven svět. Vše vypadá podle toho krásně. Ale skutečnost je bohužel jiná.
Pro ukázku, jak jsou zpracovány mapy, lze použít webové rozhraní, kde ta mapa může být k nahlédnutí (nikoliv ke stažení). Když mohou být na webu volně přístupné mapy Google, tak proč nevystavit podobným způsobem mapy Garmin.
nuvi_joe

Registrace: 06.06.09 20:46 (So)

Odeslatod Corell**007 » 03.03.10 20:44 (St)

Ano, nuvi_joe svět je opravdu zaplaven žvásty, že to nebo ono je lepší než tohle či tamto. I já jsem už podlehl těmto žvástům, ne jednou ale s tím rozdílem, že jsem si tu věc doma předělal, no spíše upravil k obrazu svému. V tomto případě stále zůstává stejná a nedá se svépomocí upravit a z toho zajíce pak může být pouze morče v krásném pytli. Jestli jdou upravovat ( což pochybuji ) tak o tom nevím a rád se poučím.
Corell**007

Odeslatod Corell**007 » 03.03.10 21:17 (St)

Zítra si jdu koupit mapu z těchto stránek http://www.kupujlevne.cz/gps-navigace/g ... ech-nt-v8/ Tak pak napíšu co jsem si to vlasně koupil a jak jsem s ní spokojen.Když píšete že každá mapa má chyby tak je vlastně jedno kterou si koupím, že???
Corell**007

Odeslatod freewall » 03.03.10 21:34 (St)

Corelli snad bude další upgrade Atlasu gratis, protože během krátké doby se očekává verze 8.2
Obrázek uživatele
freewall

Registrace: 23.10.08 13:44 (Čt)

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače