Nuvi 765T-Nefunkcni RDS-TMC-Pomuzete???

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: Nuvi 765T-Nefunkcni RDS-TMC-Pomuzete???

Odeslatod Rkroman » 27.01.10 15:38 (St)

Ja jsem taky updatoval na FW 3.90 a dám - Nástroje - Nastavení - a Doprava nemusím to mít zapojené v zapalovačí autě jenom mít Signál GPS a zapojený ten kabel v přístroji, ale někdy mi to "autíčko" na mapě v levem rohu ze šedne ale nevím proč!? Asy slabý signál nebo co.....mám to nastaveno na Automaticky - jSDI-CRo.
Garmin 765T Lifetime, FW-4.00, CN Europe NT 2010.30 3D, CN Europe NT 2010.30, Atlas Czech 2010NT, Adresy CRv1
Rkroman

Registrace: 27.01.10 11:21 (St)

Odeslatod Rubic » 27.01.10 16:49 (St)

Příčina zšednutí ikony již byla probírána dříve
viewtopic.php?f=19&t=472&start=260
Garmin Nuvi 765T, Luxe 50, GE v7.1.4.0
Rubic

Registrace: 05.07.09 14:36 (Ne)

Odeslatod Tonys » 07.02.10 21:48 (Ne)

ja mam taky 765 a TMC funguje treba v rakousku a nemecku bez problemu, ale i tam jsou mista kde ikonka zesedne, ale jen na chvili, jinak signal v pohode a info je docela aktualni, opravdu kde to zacpu ukazujee tak tam i je.... V CR mam pocit je slabsi signal a obecne jsem jeste zadne aktualni info nezaznamenal, myslim, ze to proste u nas dobre nefunguje. Ikonka se objevuje jen pokud je TMC antena aktivni, tj kdyz je v zapalovaci pod proudem. Pak lze i manualne vyhledat poskytovatele, u nas je to vetsinou CRO a JSDI... asi bych se obratil na prodejnu, at to tam vyzkousi, mozna bude problem najit prodejce co o tom bude primo neco vedet, slysel jsem ze dobry jsou v Pruhonicich,...
Tonys

Registrace: 07.02.10 21:36 (Ne)

Odeslatod pajamat » 29.06.10 16:38 (Út)

Zdravím.
Nemáte někdo nové zkušenosti z používání TMC po Praze a ČR? Myslím hlavně kvalita příjmu, zelená a šedá ikonka, jak přesně to opravdu funguje a tak? Četl jsem příspěvky v tomto fóru, nicméně nikde není jednoznačné vyjádření dle zkušeností.
Díky.
pajamat

Registrace: 29.06.10 15:34 (Út)

Odeslatod Path » 30.06.10 0:22 (St)

Za mě mohu říct, že RDS TMC je nepoužitelné. Technologicky tedy ano, ale přidaná informační hodnota nulová. Už jsem to tady i několikrát zmiňoval. Jinak ale funkční je.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 30.06.10 11:09 (St)

ja se rds-tmc zastanu .. vcera (nebo to bylo predevcirem?) jsem mijel dopravni nehodu v protismeru, ktera tam nebyla vylozene dlouho ... a v navigaci byla.. a to dokonce i ve spravnym smeru :)
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Odeslatod Path » 01.07.10 17:30 (Čt)

Já naopak jel včera napříč Prahou přískokama a doprava mlčela. Dnes ráno to samé. Pro změnu dnes odpoledne hlášený hustý provoz na mostě Barikádníků směrem z centra (16:55) a kde nic tu nic. Kdo Prahu nezná a zrovna v tomhle případě by zvolil vyhnutí, no nevím nevím...

Dva dny dozadu ráno V Holešovičkách směr centrum dopravní informace po dlouhé době seděly, ale pouze na JSDI-CRo. TIC nehlásil pro jistotu nic.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Odeslatod zdzd » 06.07.10 13:11 (Út)

Celá dabata se musí odvíjet od toho, o které zemi se bavíme. V ČR je to celkem na levačku, i když někdy se objeví i korektní informace. Ale třeba v Rakousku to funguje naprosto perfektně, minimálně v okolí Vídně. Informace vždy aktuální a přesné.
zdzd

Registrace: 03.09.09 9:32 (Čt)

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 06.07.10 20:40 (Út)

Ta debata je hodne ovlivnena i (bohuzel spatnym) presvedcenim, ze rds-tmc u nas je naprosto na levacku, a na zapad u nas je uplne idealni ...

... ponekud horsi stav rds-tmc u nas nebudu nejak zpochybnovat. i kdyz se situace zlepsuje (znatelne), porad ma co dohanet, tak ani situace na zapad od nas neni ruzova... a to ani v takovych zemich, jako je nemecko, kde zrovna minuly vikend hlasila navigace naprosto nesmyslne ucpavky na okruhu kolem mnichova a na dalnici z mnichova smerem do rakouska a na brenner ... a spolu s tim hlasila uplne nesmyslne spozdeni asi 4,5 hodiny...
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Odeslatod Path » 07.07.10 9:08 (St)

Faktem je, že samotná technologie RDS-TMC je i u nás na poměrně vysoké technologické úrovni. Co ale hapruje a mělo by se zlepšit je celé systémové pojetí distribuce dopravních informací navíc napříč celou Evropou. Když padaly zprávy o tom, jak se vozy policie MVČR vybavovaly přijímači GPS, uživatelé si mnuli ruce, jenže ouha, ona to v podstatě bylo s cílem sledovat policejní vozy a ne nasadit multifunkční terminál s aplikací, která umožňuje úzce spolupracovat s JSDI, reps. minimálně si vyměnit informace.

Vůle je vidět, na dispečinku distribuovat chtějí, ale kde ty informace z terénu mají brát... Za hranicemi budou řešit stejný problém, ale Evropská pozornost se teď soustředí hlavně na eCall. Kdyby tady byl někdo blíže zainteresovaný nebo alespoň z IZS, možná by mohl podat čerstvé informace, jak se celý systém výměny informací o dopravních událostech posunul dál.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače