edge 705- výškoměr

Vše co se týká železa značky Garmin.

edge 705- výškoměr

Odeslatod Luke288 » 16.01.10 20:08 (So)

zdravím. jsem nově majitelem edge 705, podle všeho super stroj, všechno funguje, jen mě zajímá výškoměr. dneska jsem ho vytáhnul na lyže, výškový profil vykresluje, všechna ostatní data ukazuje, včetně procentuálního sestupu, výstupu, ale nenačítá mi metry do celkového sestupu a výstupu. vozil jsem ho v kapse u bundy, může být problém v tom? jako že by tahle funkce byla vázaná na barometrický výškoměr? když jsem ho vyndal a vezl chvíli v ruce, tak ukazoval sestu -6%, ale v sestoupaných metrech byl pouze 1m a nic víc po dobu asi dvou minut. za celý den mi načetl 2m.
Luke288

Registrace: 16.01.10 20:01 (So)

Re: edge 705- výškoměr

Odeslatod Path » 18.01.10 9:37 (Po)

Musel bych to otestovat, ale standardní mi to nepřijde. Nejprve ověřte, zda máte aktuální firmware.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod blu.ray » 18.01.10 10:41 (Po)

Luke288 napsal:zdravím. jsem nově majitelem edge 705, podle všeho super stroj, všechno funguje, jen mě zajímá výškoměr. dneska jsem ho vytáhnul na lyže, výškový profil vykresluje, všechna ostatní data ukazuje, včetně procentuálního sestupu, výstupu, ale nenačítá mi metry do celkového sestupu a výstupu. vozil jsem ho v kapse u bundy, může být problém v tom? jako že by tahle funkce byla vázaná na barometrický výškoměr? když jsem ho vyndal a vezl chvíli v ruce, tak ukazoval sestu -6%, ale v sestoupaných metrech byl pouze 1m a nic víc po dobu asi dvou minut. za celý den mi načetl 2m.

tak podle toho co mám já odzkoušené tak nevadí, že je v kapse npř. vpředu na bundě;
není špatné vědět nadmořskou výšku odkud vycházím podle mapy nebo rozcestníku pro turisty kde je většinou nadmořská výška uvedena a zkontrolovat co udává G 705
nastoupané a sklesané metry se dají vyčíst z programu "Garmin Trainig Center", určitě nebudou nastoupané a sklesané metry stejné (chyba měření, dle mého názoru a není to tak podstatné)
a pak tady nějaké zkušenosti majitelů co jezdí na kolech ale to je v podstatě jedno
http://www.cyklodiskuze.cz/obecne/garmi ... zkusenosti
G 755T
blu.ray

Registrace: 02.01.09 14:37 (Pá)

Odeslatod Luke288 » 18.01.10 21:23 (Po)

fw je aktuální, provedl jsem hard reset a už vše funguje. testoval jsem na vodní nádrži Lipno, kde rozdíl byl 4m, což mi přijde docela v pohodě. pak jsem lezl na stráň a metry descent/ascent se už načítaly, takže v pohodě...
garmin training centre nepoužívám, používám sporttrack, dost lidí se shoduje, že je lepší. nastoupané metry bych chtěl vidět hned, ne až v PC, tak doufám, že už to bude fungovat...
Luke288

Registrace: 16.01.10 20:01 (So)

Zpět na Garmin: GPS přijímače