LIFETIME

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: LIFETIME

Odeslatod yorg » 07.02.10 23:39 (Ne)

Hlasuji pro 3. možnost. :-)

K SD kartě - souhlasím. Kromě toho jsem nikdy neměl problém s tím, že by nuvi v provozu nestíhala. Tedy když pominu pomalý start po některých akcích.
Garmin nüvi 760T
yorg

Registrace: 28.04.09 20:34 (Út)

Odeslatod eidz » 08.02.10 9:15 (Po)

Pánové (experti), nemusím se s Vámi přít, jestli je přenosová rychlost karty dostatečná nebo ne.

Jestli nerozumíte výrazu "preferoval", tak si pořiďte výkladový slovník.

Bohužel se pak v jiném vlákně na několika stranách řeší jiný problém a jelikož nejsme programátoři garminu, tak se zkouší různé věci. A světe div se, jednou z nich bývá naprostá banalita, že tazetel má mapu(CN) na SD kartě a kdo odpovídá tak nikoliv.

U mě je velikost adresářů následující:
POI (17,5 MB, když smažu i svoje, tak 30MB)
Voice (380 MB, když si ponechám jen ten hlas, který používám)
Vehicle (11 MB v ukazatelích, které nepoužívám, neboť mám zaplý jeden)
Help (odhadem asi 2 MB)

Kde yorg vyčetl, že má přesunout tyto data na kartu nevím, když píšu PROMAZAL, myslím tím smazat (data nejsou dostupná pro chod programu). A jelikož si asi budu chtít data vrátit, tak použiji přesun na HDD nebo někam, kde si je zazálohuji. Třeba i na kartu SD, ale rozhodně ne proto, aby mi to tam fungovalo.

Netvrdím, že mám patent na rozum. Ale čtetě prosím pozorně a třeba i třikrát, než si začnete domýšlet věci, které v obsahu sdělení nejsou. Děkuji.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

Odeslatod nuvi_joe » 08.02.10 9:55 (Po)

Je osudem některých vláken na fórech, že se během času ochýlí od původního tématu. Korunu tomu nasadil pan "eidz", když v posledním příspěvku ujel definitivně a celkem konfrontačním stylem "vypadnul" na zbytek diskutujících.

Vše začalo zpropadeným LifeTime. Vypadá to, že Garmin opět zaspal trend: NOKIA začala dávat mapy Navteq "zdarma", TomTom se chystá na aktualizace obden (!) a také asi zdarma. Garmin naopak přitvrdil a vytvořil nový algoritmus kontroly legality map...
Propagační akce Garmina na LifeTime byla dost tvrdá a plně v režii silných slov, zvaných reklamština. To jistě nepřispělo k jeho popularitě.
Když přirovnáme upgrade map pro navigace s opravami domku, tak nás výrobci navigací nutí pro změnu dispozice domu postavit vždy nový dům (a za plnou cenu). Chceš přistavit kůlnu? Zbourej barák a postav nový...

V souvislosti s tím je zajímavá tzv. obchodní politika: kolik stojí ve skutečnosti mapy, když mi prodejce prodá přístroj řekněme za 5.000Kč včetně mapy Evropy. Takto dostanu s přístrojem za uvedenou cenu gratis mapy v celkové hodnotě cca 7.000 (tolik by stály, kdybych je kupoval jednotlivě).
nuvi_joe

Registrace: 06.06.09 20:46 (So)

Odeslatod yorg » 08.02.10 21:47 (Po)

eidz napsal:Pánové (experti), nemusím se s Vámi přít, jestli je přenosová rychlost karty dostatečná nebo ne.

Přít se není potřeba. Záleží spíše na možnostech (např. limitující je určitě velikost vnitřní pametu nuvi) té, které navigace. Přenosová rychlost středně rychlé SD karty je rychlost zápisu 7,7 MB/s Rychlost čtení 8,2 MB/s. Vzhledem k rychlosti jakou nuvi pracuje pokládám tuto rychlost za dostatečnou.

eidz napsal:Bohužel se pak v jiném vlákně na několika stranách řeší jiný problém a jelikož nejsme programátoři garminu, tak se zkouší různé věci. A světe div se, jednou z nich bývá naprostá banalita, že tazetel má mapu(CN) na SD kartě a kdo odpovídá tak nikoliv.

Není se čemu moc divit, to je obvyklá problém všech internetových diskuzí. Člověk má zafixováno své řešení a přrdpokládá, že ostatní to mají také tak. Většinou se to pak vysvětlí v dalších příspěvcích. Což je jen dobře a to je síla těchto diskuzí. Na pokecu v hospodě to jde rychleji, člověk reaguje hned, tady bohužel pomaleji. Ale nic se přeci neděje. Máme zhruba stejný zájem a tak si o něm jen povídáme. A když někdo ví tak poradí a když někdo neví, tak je za troubu, ale s tím, že příště se to může obrátit. Prosím tu poslední větu brát s velkou nadsázkou a sluncem v duši. Obrázek
Mimochodem, já měl CN vždy v nuvi.

eidz napsal:U mě je velikost adresářů následující:
POI (17,5 MB, když smažu i svoje, tak 30MB)
Voice (380 MB, když si ponechám jen ten hlas, který používám)
Vehicle (11 MB v ukazatelích, které nepoužívám, neboť mám zaplý jeden)
Help (odhadem asi 2 MB)

Kde yorg vyčetl, že má přesunout tyto data na kartu nevím, když píšu PROMAZAL,...

POI mám jen na SD kartě a mají 22MB
Voice (Šmirda) má cca 2,2 MB
Vehicle má 1,3 MB
Help má 52 kB

A k tomu promazání - já potřeboval jen vytvořit volný prostor v nuvi a tak je úplně jedno, jestli to tam vymažu nebo přesunu jinam. Celou Nuvi mám zálohovanou na HDD ihned po zakoupení.

To, že jsem psal, že to nefunguje byla přidaná hodnota pro informaci ostatní, pokud by měli zájem to testovat. Slepé uličky nemá smysl procházet vícekrát. Já jednu našel.
Garmin nüvi 760T
yorg

Odeslatod yorg » 08.02.10 22:12 (Po)

nuvi_joe napsal:Propagační akce Garmina na LifeTime byla dost tvrdá a plně v režii silných slov, zvaných reklamština. To jistě nepřispělo k jeho popularitě.
Když přirovnáme upgrade map pro navigace s opravami domku, tak nás výrobci navigací nutí pro změnu dispozice domu postavit vždy nový dům (a za plnou cenu). Chceš přistavit kůlnu? Zbourej barák a postav nový...

Toto bych i přežil. Spíše mi vadí toto. Počítače mě živí už 30 let (z toho 20 let jako programátor) a tak jsem na ledacos zvyklý. Nezvyknu si ale snad nikdy na to, že existují programy:
- MapSource
- WebUpdater
- PoiLoader
pak odkazy
- my.garmin.com
- unlock.garmi.cz

a hromada dalších v obou oblastech. Přitom každý má jinou logiku ovládání a nevidím důvod proč nejsou sloučené do jednoho a v případě nutnosti se přímo z programu neodkazují na příslušnou URL kde mě na základě licence uvedené v PC ověří. Toto je přece dnes u naprosté většiny programů pro podporu nějakého zařízení standard.
Zdá se, že Garmin na to zatím nepřišel. Stejně tak nepřišli na to že by někomu s Lifetime mohlo stačit stahovat a instalovat jen mapu pro určitý region a podle požadavku uživatele ji instalovat buď do nuvi nebo do MapSource nebo třeba obojí naráz. A až bude potřebovat zbytek, tak si stáhne ten zbytek. Ne, to se při aktualizaci stahují přes 3 GB dat (a vlastní instalace trvá dalších několik hodin) a přitom určité části uživatelů by stačilo mnohem míň míň jak 1 GB.
Mám druhého garmina a vypadá to, že fy Garmin vůbec netestuje své navigace na svých zákaznících. Pokud by tomu tak bylo, tak bych neměl co psát o všem co jsem vyjmenoval + další, na co jsem se nevzpomněl. Je to ale stále stejné. Ve výsledku pak něco s pomocí diskuze vyřeším a když na to potřbuje znovu po 1/2 roce šáhnout, tak si nic nepamatuji a začínám znovu takřka od nuly.

No a pak vznikají témata, jak se vlastně na my.garmin zaregistrovat aby mi vůbec Lifetime fungovalo, jak to vůbec do té navigace pak dostat a občas se v nich sjede i mimo téma. Za což se teď na závěr omlouvám. Ne z alibismu, ale jako poděkování všem, kteří mi (v tuto chvíli viz výše troubovi), pomohli.
Garmin nüvi 760T
yorg

Odeslatod freewall » 08.02.10 22:46 (Po)

V posledním příspěvku jsi myslím vystihl přesně, co jsem si tuhle také říkal - zbytečně složité, stejně tak bych uvítal třeba si stáhnout jen část - tak jak píšeš... prostě pod tvůj poslední názor se podepisujiObrázek
Obrázek uživatele
freewall

Registrace: 23.10.08 13:44 (Čt)

Odeslatod eidz » 09.02.10 7:38 (Út)

Bohužel nemám čas pilovat odpověď do podpory garminu, abych co velmi hezky popsal yorg reportoval, neboť to, že zde napíšu, že mě taky štve stahovat 3,5 GB full balíku aktualizace pro všechny typy a teprve na mém PC vznikne to, co použiji v navigaci, problém neřeší. Nemám navigaci teď připojenou, ale asi jde o 1,7 GB dat.

Nabízím - vymysleme a vypilujme text, který jednak budu schopen přeložit Obrázek a který bude popisovat problém. Klidně formulujme víc bodů - samostatně pro POILoader, MS, CN, garmin jako obecně Obrázek.

Začnu:
Poiloader
- pokud zvolím generování POI do uživatelské složky, nepamatuje si poslední použitou cestu. Cestu ke gpx souborům v dalším kroku si ale pamatuje,
- nemožnost zvolit adresář pro instalaci (platí to ještě? není to už v poslední verzi opraveno?).

MapSource
- nemožnost zvolit adresář pro instalaci.

CN 2010.xx
- nesmyslně velký aktualizační soubor (tohle by chtělo líp popsat),
- nemožnost zvolit aktualizovat jen MS bez následného kroku aktualizace navigace.

WEB Garmin.com, my.garmin.com, garmin.cz, registrace lifetime
- není sjednocený vzhled a způsob(navigace) na portálech,
- registrace lifetime a její přiřazení přístroji není user friendly,
- načítání stránek pomalé (proběhla optimalizace kódu?).

Máte-li zájem, doplňujte, mažte, přidávejte. Pište Váš názor. Jediné, co neberu je, obecné stěžování bez konkrétní formulace problému. Pokud mě něco nevyhovuje, tak buď věnuji čas, že to popíšu (což kdo již dělal ví, že to je časově náročnější) nebo jen tlachám. Je to na Vás.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

Odeslatod warhead » 09.02.10 9:32 (Út)

Aspon se toho nekdo ujme jen mam vytku k tem webum, protoze to neni mozne Obrázek. Copak nikdo z Vas nebyl na strankach jinych zemi ? Nase cz a sk to maji jeste docela prehledne a podobne jako .com, ostatni zeme se lisi podstatne vice jak v grafice tak v odemykacim procesu to by se muselo sjednotit na mygarmin.com coz vzhledem k tomu, ze Garmin neni vlastnikem lokalnich map ala Atlas bude kapku problem.
warhead

Registrace: 22.12.09 11:32 (Út)

Odeslatod Romstar » 09.02.10 10:29 (Út)

Zdravím, proti programům jako takovým nic nemám, spíše mi vadí absolutně nesmyslná funkce v Objížďkách a to: Dálnice místo toho by mohla být funkce Vedlejší silnice což by dávalo smysl.
A také souhlasím s tím, že by se mohli stahovat jen aktualizované části mapy cca 100 až 200mb, ale nevím jestli je to možné.
Obrázek uživatele
Romstar

Registrace: 30.08.08 15:54 (So)

Odeslatod yorg » 09.02.10 20:01 (Út)

Romstar napsal:Zdravím, proti programům jako takovým nic nemám ...

Pokud občas sleduji vaše příspěvky tady i na navigovat tak mám za to, že jste v této oblasti profesionál a s těmi programy pracujete když už ne denně, tak určitě často.

Teď si ale představte v této situaci toho troubu jako jsem třeba já, který navigaci jen používá a občas, tak jednou za 1/4 roku tam nahraje nové POI a koukne se na to jestli není nějaká ta aktualizace. Tady jsem ale optimista, protože si myslím, že s tím cca 1/4 letním cyklem, zas takový trouba nejsem, že existují ještě větší troubové, kteří aktualizují třeba za 1/2 roku nebo ještě později (obvykle před dovolenou). Obrázek

No a teď po tak dlouhé době vidí před sebou minimálně 3 programy + nějaké ty odkazy na web. Přitom každý program má poněkud jiné ovládání a každý dělá něco jiného. No a weby? No, žádná sláva. User-friendly vypadají hóóódně jinak.

Ale teď sakra co vlastně mám použít? Tak zase chvíli zkouším metodu pokus omyl a pak stejně nakonec skončím zde.

Poznámka pod čarou:
Vzhledem k tomu, že za troubu považuji i sebe, tak prosím, ať to každý, kdo by podle mého členění do této skupiny patřil, bere s nadsázkou. A to tak, že velkou. ObrázekObrázek
Garmin nüvi 760T
yorg

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače