LIFETIME

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: LIFETIME

Odeslatod eidz » 22.01.10 8:11 (Pá)

V12 napsal:eidz :
Som zvedavy, co vyreklamujes, ked sa ti v blizkej buducnosti v N765 nepodari unlocknut novy CNE, pretoze pri Nuvi 765 bude napisane Discontinued...

Až to přijde, tak to budu řešit. Teď o tom můžeme diskutovat do nekonečna. Jako každý obchodní model má Lifetime zástupce a odpůrce. Já jsem při loňské koupi nepreferoval doživotní upgrade, preferoval jsem mapové podklady a něco, co mi zajistí jejich aktualizaci. Jediný Garmin má mapy jak od Navteq, tak od TeleAtlas. Dál nebylo co řešit. AdresyCR byl bonus, který ve firemním používání znamenal přínos jak sviňa.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

Odeslatod warhead » 22.01.10 9:58 (Pá)

V12 : Jiste uz se neNT nedelaji, ale myslel jsem tim, ze ten stary format tu byl velmi dlouho. Zminene znacky samozrejme znam, ale to jsou vsechno male rybky co nemaji moc sanci ohrozit tak velke hrace. TT chysta odpoved uz skoro rok takze uz by bylo na case Obrázek. Google a Nokia jsou zase uplne jiny segment ackoli musim uznat, ze to hodne zamota hlavu vsem u mobilnich aplikaci Obrázek
warhead

Registrace: 22.12.09 11:32 (Út)

Odeslatod V12 » 22.01.10 16:43 (Pá)

eidz :
Ktore mapy Garminu dodava TeleAtlas ? V minulosti to tak bolo, teraz je dvorny dodavatel map Navteq a zopar lokalnych maperov vo vychodnej Europe (Navigo atd.). Ak sa mylim, rad sa necham poucit.
S tvrdenim, ze Garmin je jediny s mapami od Navtequ a Teleatlasu ale opat nemozem suhlasit - do navigacii postavenych na iGO8 sa taktiez daju zakupit mapy od TeleAtlasu, Navtequ a lokalnych dodavatelov (Ceda, Navigo atd.) A uplna lahodka su navigacie Navroad s otvorenym operacnym systemom, takze ked uzivatela omrzi Sygic, nema problem zakupit a legalne (bez unlocku ci inych vylomenin) pouzivat soft Navigon PDA, iGO8, AutoMapa alebo MapFactor Pocket Navigator (GMXT nie, na CE-ckach bez nelegalnej upravy nechodi). Zariadenie je prakticky plnohodnotne PDA postavene na WinCE 5, takze je mozna instalacia akehokolvek ineho softu fungujuceho na tejto platforme - napr. OZI Explorer CE, aplikaciu na riadenie nakupu, vedecku kalkulacku ci prehravace MP3 plus hromadu dalsich napr. hier. Aby som povedal pravdu, nechapem celkom dobre tuto politiku Navroadu - zda sa mi, ze idu trochu proti sebe, no paci sa mi. A ked mi dosluzi moje obstarozne PDA, urcite bude Navroad #1 prave pre otvoreny OS.
V12

Registrace: 14.11.07 21:11 (St)

Odeslatod eidz » 22.01.10 20:49 (Pá)

V12 : máš pravdu, mapy od TeleAtlasu je počin českého dodavatele, tj. u Vás to platit nemusí. Uživatel v ČR, pokud koupí od oficiálního dovozce, tak má CN2010 - Navteq, AtlasČR8 - TeleAtlas, AdresyCR - vlastní databáze čísel popisných, Topo - topografické mapy.
Neznám cenovou politiku ostatních a hlavně ji nepotřebuji znát - mám všechno pohromadě. Jinému segmentu zákazníků samozřejmě víc vyhovuje, když si to poskládají po kostičkách, takže jim to nemusí vyhovovat.

Už se přestaňme přetahovat, ideální navigace neexistuje. Tak nechť si každý vyznává to své náboženství Obrázek, hlavně že tomu věří ObrázekObrázekObrázek
Obrázek uživatele
eidz

Odeslatod V12 » 22.01.10 22:09 (Pá)

eidz :
Diky za info, doteraz som myslel, ze Atlas je z dat lokalneho dodavatela (CEDA ?).
V12

Odeslatod eidz » 23.01.10 11:59 (So)

Máte-li někdo informaci, kdo je poskytovatel mapového podkladu AtlasČR, sem s tím.
Obrázek uživatele
eidz

Odeslatod Romstar » 23.01.10 12:08 (So)

Ceda
Obrázek uživatele
Romstar

Registrace: 30.08.08 15:54 (So)

Odeslatod aaakecal » 27.01.10 8:55 (St)

"eidz :
Som zvedavy, co vyreklamujes, ked sa ti v blizkej buducnosti v N765 nepodari unlocknut novy CNE, pretoze pri Nuvi 765 bude napisane Discontinued..."

Takže kdy vyšla nová verze cne 2010.30???

unlock je už na světe... Obrázek
aaakecal

Registrace: 31.12.09 9:36 (Čt)

Odeslatod V12 » 27.01.10 12:24 (St)

aaakecal :
S unlockom mas pravdu, no je tu uz trochu dlhsie (od vydania GPMapa 2009.3). Pokial ale niekto bude chciet pouzit mapu v nepodporovanom zariadeni legalne, bude mat smolu. A prave toto je jadro problemu. No vela ludom funguju stare navigacie, ktore ale v Garmine vyciarknu zo zoznamu podporovanych ako prve, pricom uzivatelia nemaju dovod, preco ich menit. Vsetkych to donuti riesit situaciu jednym z 2 sposobov :

1. technicky zdatnejsi siahnu prave po nelegalnom unlocku
2. menej technicky zdatni sa rozhodnu pre novu navigaciu

Som velmi zvedavy, ako sa k tomuto postavia hlavne majitelia starsich Nuvi s nedavno dokupenou LT. Ja osobne by som sa citil podvedeny, keby som dnes kupil LT k staremu N350 a zajtra don nedostal CNE20XX.XX. Kedze nie som kurier, riesil by som to podla hesla Garmin nikdy viac.

Je tu este otazka, co bude Garmin viac boliet - ci 1) alebo 2) v pripade nakupu u konkurencie. Okrem toho su tu este 2 velmi silni hraci menom Google a Nokia.

Uvidime, cas ukaze...
V12

Odeslatod eidz » 27.01.10 18:09 (St)

a jde koupit LT k 350?
Obrázek uživatele
eidz

PředchozíDalší