LIFETIME

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: LIFETIME

Odeslatod aaakecal » 19.01.10 17:18 (Út)

1. Psal jsem, že jsem si LT koupil - ať je tady jasno... ale už mám jinou navigaci a garmin už mi domů nesmí
2. jenom mně štve (štvalo), že je to dřív volně ke stažení jako v aktualizaci
3. nechápu LT třeba u 760-tky, kde už asi další mapa stejně nepůjde nahrát do přístroje...
4. Není přeplněná kapacita paměti taky jednou z možných příčin zpomalování a sekání navigací?
5. Ano, pokud si koupím navigaci, měl bych mít podporu pár let (cca 3-4) zdarma. Stejně jaku u NTB a td.
6. Každá ochrana je, bude prolomena, viz W7, DVD, BlueR a všechny blbosti kolem... Není lepší zahrnout to do ceny a nesnažit se nic zakazovat?
aaakecal

Registrace: 31.12.09 9:36 (Čt)

Odeslatod eidz » 19.01.10 21:15 (Út)

S tímto přístupem (je to dřív volně ke stažení jako v aktualizaci ... zahrnout to do ceny a nesnažit se nic zakazovat) tedy požadujete, aby za konkurence schopnou = prodeje možnou cenu, prodával přístroj, který bude mít nejlépe neomezenou paměť, v horším případě rozšiřitelnou, procesor výměnný a aktuální mapy.
Na to říkám ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
A pokud tomu věříte, tak se dejte do podnikání a zasyťte trh tímto obchodním modelem - a asi buď zpoplatníte aktualizaci nebo půjde na pracák. Zisk z prodeje navigace je věc jednorázová. Běžný uživatel si za X let koupít 1 navigaci. Zisk z prodeje aktualizací je věc opakovatelná.... Ale díky tomu máte podporu a další mapy.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

Odeslatod aaakecal » 20.01.10 13:42 (St)

netvrdím doživotně, stačí 3-4 roky...
ale vysvětlete mi, naco mi bude LT na 760-tke, když další mapu na ni už nedostanu??? Proč to vůbec někdo nabízí na prodej???
aaakecal

Registrace: 31.12.09 9:36 (Čt)

Odeslatod Kofolytik » 20.01.10 14:04 (St)

Dostanete ji na kartu.
Obrázek uživatele
Kofolytik

Registrace: 10.09.08 16:23 (St)

Odeslatod warhead » 20.01.10 15:02 (St)

na tom neni nic zas tak neobvykleho, Navigon take doporucuje koupit 4gb kartu k aktualizacim u pristroju co maji 2gb.
warhead

Registrace: 22.12.09 11:32 (Út)

Odeslatod Path » 20.01.10 17:04 (St)

Nemůžu si pomoci, konkrétně nuvi 760 mám více jak 2 roky (10/2007) a stále jsem nenarazil na problém s kapacitou (plná CNEU, TC3P, Atlas, Adresy). Proto tam ten SD slot je.
Obrázek uživatele
Path
Site Admin

Registrace: 15.05.07 23:15 (Út)

Odeslatod bogi » 21.01.10 0:12 (Čt)

Problemom "Lifetime" nie je pamat pristroja na mapy, ved karta to riesi. Problem vidim skor v tychto veciach:
- Garmin nove funkcie novych modelov neprenasa do firmware rok-dva starych modelov a to ani vtedy, keby to hardver umoznoval.
- Mapove formaty sa menia. Napr. do starych navigacii jejde dostat NT mapy, chyba podpora TYP suboru. Modely z roku 2008 nepodporuju City Explorer mapy.
- Kazdy model je vyrobcom podporovany len urcity cas a potom je vyhlaseny za "discontinued".
- Pokial by sa napr. zmenil unlock mechanizmus pre nove mapy, majitel uz nepodporovaneho modelu bude mat smolu, pretoze ku jeho navigacii uz novy firmware nevyjde.

Ked to zhrniem, za 3 roky je kazda navigacia moralne zastarala a LifeTime nie je prenosny na novy model. Co sa vyhodnosti Lifetime tyka, treba to porovnavat s konkurenciou, ktora ponuka niekolko rokov aktualizacii v cene noveho pristroja. Pripadne porovnavat s cenou jednorocnych alebo jednorazovych aktualizacii inych vyrobcov.
bogi

Registrace: 24.06.09 13:30 (St)

Odeslatod eidz » 21.01.10 8:51 (Čt)

Proč mají všichni spojeno, že Lifetime je upgrade přístroje. Není. Je to aktualizace map. Samozřejmě, že výrobce bude chrlit na trh nové modely. A jestli budou na stejným hw s jiným fw - to je přece jedno. Je to obchodní model. A samozřejmě není pro výrobce žádoucí, aby nový výrobek (=nové funkcionality) byly dostupné i na všech předchozích modelech.
Takže s funkcemi, jaké teď má moje 765, tak budu spokojen. Pokud nebudu, musím si koupit jiný přístroj, třeba i od jiného výrobce. Ale 765 s tím co teď má, tak bude mít aktuální mapy. A pokud ne, jde se reklamovat.
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

Odeslatod warhead » 21.01.10 10:10 (Čt)

ja jen kratce, k tem NT mapam vzdyt neNT jsou tu uz peknou dobu ale dobra. Co se tyce firmwaru tak to je mrzute, ale je to vsude. Hlavni s cim nesouhlasim je nevyhodnost lifetime, jedina vetsi konkurence je podle me TT a Navigon a tam pokud vim to je tak, ze TT to ma za priplatek (jakoby v cene) a u Navigonu to ma v cene pouze 8xxx
warhead

Registrace: 22.12.09 11:32 (Út)

Odeslatod V12 » 21.01.10 22:10 (Čt)

eidz :
Som zvedavy, co vyreklamujes, ked sa ti v blizkej buducnosti v N765 nepodari unlocknut novy CNE, pretoze pri Nuvi 765 bude napisane Discontinued...

warhead :
Si dost nepresny. Pokial viem, k CNE2010.20 ne-NT nahrada nie je, ani k CZ Topo v3Pro. Ani v otazke konkurencie to nie je celkom tak, ako pises - existuje Navroad s aktualizaciou 3 roky a veeelmi zaujimavou cenou (http://www.presne.sk/navroad-c1_2_157). Alebo cesky MapFactor ponukajuci PNA ACTIS za rovnakych podmienok (http://www.mapfactor.com/cs/produkty/mapfactor-pnd/). TomTom nieco take chysta tiez, uz som sem kdesi daval odkaz, staci hladat. Vdaka strycko Google, budeme mat aktualizacie zadara. BTW, zachytil som, ze Nokia urobila to iste s Ovi Maps (pred tym Nokia Maps).
V12

Registrace: 14.11.07 21:11 (St)

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače