LIFETIME

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: LIFETIME

Odeslatod V12 » 28.10.10 10:49 (Čt)

bogi :
A preto je LT somarina, naco mam platit za to, co inde dostanem v cene ? A navigaciu za 3 roky musis vymenit tak ci tak, nove veci v starej velmi fungovat nebudu, hlavne u Garminu.
V12

Registrace: 14.11.07 21:11 (St)

Odeslatod pk-tr » 28.10.10 13:36 (Čt)

Tak jsem se na to teď díval. Přihlásil jsem se do svého už nepoužívaného účtu a e-mailovou adresu tam mám stejnou jako v účtu, který používám.

V12 napsal:pk-tr :
To je zaujimava informacia, mozno by to naozaj slo, co by bolo iba dobre. Pouzil si pri tom postupe tu istu mailovu adresu, alebo si dal inu ?
pk-tr

Registrace: 01.12.09 21:58 (Út)

Odeslatod V12 » 28.10.10 19:04 (Čt)

Ak ten ucet uz nepouzivas, skus tam zmenit mail. Som zvedavy, co to urobi.
V12

Registrace: 14.11.07 21:11 (St)

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 28.10.10 19:39 (Čt)

V12 napsal:
Tragedie_v_JZD napsal:Ono to opravdu podle podminek NENI mozne. s vyjimkou pripadu jako vymena pristroje pri oprave apod.

plus
Tragedie_v_JZD napsal:to je ale jejich problem. garmin to nijak netaji.

Ale taji ! A navyse riadne zavadza !!!

Garmin Lifetime poskytuje neomezený přístup ke všem aktualizacím vydaným v průběhu životnosti navigace. I v případě, že po 3-4 letech budete navigaci série Garmin Lifetime prodávat, bude její cena vyšší, než u běžně dostupných navigací.
(zdroj : http://www.garmin.cz/produkty/mapy-soft ... karta.html)

A pritom preregistracia na noveho majitela mozna nie je. Tak na zaklade coho ma byt cena vyssia ???!!! Niekomu na marketingu riadne hrabe, pretoze toto je jasna klamliva reklama hodna sudneho konania !!!

... Alebo sa Tragedie_v_JZD tragicky myli.
Garmin DriveLuxe 50 + Garmin Approach S1
Tragedie_v_JZD

Registrace: 19.10.08 20:35 (Ne)

Odeslatod pk-tr » 29.10.10 9:53 (Pá)

Adresa změněna. Žádný problém.
MyAccount/Change adress/napíšu nový mail + Update. Vše OK.

Není tou nemožností přeregistrace myšleno to, že se nedá samotná Lifetime odregistrovat od přístroje a zaregistrovat na jiný přístroj? Pokud prodáš přístroj s Lifetime, tak už je spárovaný a ten kdo si ho zaregistruje znovu, bude mít automaticky Lifetime. Připadá mě to tak logický, prodáváš/kupuješ navigaci a ne Lifetime.
Nový majitel musí mít nějakou možnost si přístroj znovu zaregistrovat, už jen třeba kvůli update firmware.

Když jsem dělal tu odregistraci a registraci, tak jsem měl ale taky trochu strach, co když se něco pos..... No ale dopadlo to dobře.

V12 napsal:Ak ten ucet uz nepouzivas, skus tam zmenit mail. Som zvedavy, co to urobi.
pk-tr

Odeslatod bogi » 29.10.10 10:22 (Pá)

pk-tr, som rad, ze Ti zmena adresy zafungovala. Tym si ale nepreveril, ci sa Ti nestane to, co kofolytikovi o 2 stranky dozadu:
Novému uživateli se sice objevila historie stahování LT map pro jeho novou 765t, ale po vyjití nové mapy mu nebylo umožněno aktualizaci stáhnout a byla mu nabídnuta koupě Onetime nebo znovu Lifetime.

Tazkostou stale ostava oficialny postoj Garminu:

1) Licencne ujednanie, konkretne jeho posledna veta: http://www.garmin.com/garmin/cms/us/map ... s-lifetime
Your nüMaps Lifetime subscription may not be transferred to another person or another Garmin product.

2) Stanovisko ceskej podpory z prispevku kofolytika o 2 stranky dozadu:
Spojil jsem se tedy s českým garminem a problém mu popsal. Odpovědí mi bylo, že LT je sice vázán na výrobek, ale hlavně na účet na my.garmin.com a převody mezi účty nejsou možné.

3) Vyjadrenie slovenskej podpory Garminu: http://forum.garmin.sk/aktualizacia-f84 ... -t1196.htm
karta je neprenosná a nie je možné ju preniesť na iný prístroj alebo na iného užívateľa.

Z dovodu tohoto oficialneho postoja mam pochybnost o tom, zeby podpora Garminu riesila tazkosti, ake mal po preregistracii kofolytik. Ved by to bolo proti ich licencnemu ujednaniu, ktore je v poslednej vete jednoznacne.

Jediny bezpecny postup je:
Co zariadenie, to osobitny Garmin ucet a osobitna email adresa. Pristup na ucet a email poskytnut novemu majitelovi zariadenia.
bogi

Registrace: 24.06.09 13:30 (St)

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 29.10.10 10:34 (Pá)

V12 napsal:Garmin Lifetime poskytuje neomezený přístup ke všem aktualizacím vydaným v průběhu životnosti navigace. I v případě, že po 3-4 letech budete navigaci série Garmin Lifetime prodávat, bude její cena vyšší, než u běžně dostupných navigací.
(zdroj : http://www.garmin.cz/produkty/mapy-soft ... karta.html)

A pritom preregistracia na noveho majitela mozna nie je. Tak na zaklade coho ma byt cena vyssia ???!!! Niekomu na marketingu riadne hrabe, pretoze toto je jasna klamliva reklama hodna sudneho konania !!!

... Alebo sa Tragedie_v_JZD tragicky myli.

samozrejme, ze netaji. staci se podivat na jejich stranky.

a cim to, ze bude vyssi cena? no, zkuste pred tim, nez zacnete prudit po forech, zapnoéut mozek. ta cena bude o nekolik tisic vyssi diky tomu, ze kdyz tu navigaci budete po ctyrech letech vlastnictvi prodavat, tak tam budou aktualni platne mapy. a ne mapy 4 roky stare. to je to opravdu tak tezke?
Tragedie_v_JZD

Odeslatod Tragedie_v_JZD » 29.10.10 10:36 (Pá)

pk-tr napsal:Není tou nemožností přeregistrace myšleno to, že se nedá samotná Lifetime odregistrovat od přístroje a zaregistrovat na jiný přístroj? Pokud prodáš přístroj s Lifetime, tak už je spárovaný a ten kdo si ho zaregistruje znovu, bude mít automaticky Lifetime. Připadá mě to tak logický, prodáváš/kupuješ navigaci a ne Lifetime.
Nový majitel musí mít nějakou možnost si přístroj znovu zaregistrovat, už jen třeba kvůli update firmware.

Když jsem dělal tu odregistraci a registraci, tak jsem měl ale taky trochu strach, co když se něco pos..... No ale dopadlo to dobře.

V12 napsal:Ak ten ucet uz nepouzivas, skus tam zmenit mail. Som zvedavy, co to urobi.

vymyslite strasny komplikovanosti. lifetime je vazany na ucet, ne na zarizeni. preregistraci zarizeni pod jinym uctem se informace o lifetimu ztrati.

kdyz jsem prodaval navigaci s lifetimem, a chtel jsem ji prodat i s lifetimem (proc ne, cenu to jeste trosku zvedne), tak jsem ji prostre prodal i s uctem, na ktery byla zaregistrovana. a pro dalsi navigaci si zalozil ucet novy vlastni.
Tragedie_v_JZD

Odeslatod pk-tr » 29.10.10 11:16 (Pá)

Prodat to s účtem, jak píšete, je určitě nejjednodušší.
Nechápu ale (potom co jsem si přečetl níže), jak se mě povedlo převést navigaci s lifetime do druhého účtu. Protože jsem to ale udělal, vím, že to šlo. Experimentovat s tím teď, když mě to funguje ale nechci.
Naposledy editoval Path dne 27.02.11 1:54 (Ne). Počet editací: 2x.
Důvod: Odstraněna citace předchozího příspěvku.
pk-tr

Odeslatod Dag » 12.12.10 13:52 (Ne)

Lifetime je je nestrašnější, nejnemožněji (ne)fungující věc, kterou jsem za 52let viděl A to jsem aktualizoval Windovs, všechny možné distribuce Linux, macíky... Nebo TomTom. Nevěřím že je to náhoda.
Dag

Registrace: 12.12.10 13:32 (Ne)

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače