LIFETIME

Vše co se týká železa značky Garmin.

Re: LIFETIME

Odeslatod V12 » 01.04.10 6:43 (Čt)

Neda mi, aby som opat neotvoril uz zaprasenu temu - co na to hovorite, Garminaci ?
http://www.gpsforum.sk/index.php/topic, ... l#msg27115
V12

Registrace: 14.11.07 21:11 (St)

Odeslatod eidz » 01.04.10 6:50 (Čt)

Tak to je TT pěkně v koncích, když používá stejný obchodní model, který je ale chybný - jak vyplývá z naší diskuze ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Garmin nüvi 3790T - minulost
Garmin nüvi 765T - minulost
Obrázek uživatele
eidz

Registrace: 11.08.09 14:48 (Út)

Odeslatod V12 » 01.04.10 11:34 (Čt)

eidz :
Som velmi zvedavy na dalsi vyvoj situacie. Ponuknut aktualizacie zadarmo je sice pekne, no ide o to, ako casto tie aktualizacie budu. Pretoze TT ich planuje robit aj raz do tyzdna, podla potreby. Uz som tu na to niekde daval odkaz. Nuz, ked chcu vyrobcovia navigacii prezit atak Nokie a Googlu, budu musiet ponuknut nieco prevratne. A toto stale este prevratne nie je. V kazdom pripade ale vyhrame my - uzivatelia.
V12

Registrace: 14.11.07 21:11 (St)

Odeslatod eidz » 01.04.10 21:13 (Čt)

Tak TT má ještě formu TMC zpráv, pomocí sledování SIM. Jako obvykle, u nás ne :-)
Asi nastává zajímavý souboj, kdy slibovaná 4x roční aktualizace bude tak trochu to nejhorší na trhu... když k tomu přičtu opruz s ověřováním pravosti, přes 3 GB download, no, no, no...Obrázek
Obrázek uživatele
eidz

Odeslatod Kofolytik » 06.09.10 22:45 (Po)

Dávejte si pozor v případě prodeje navigace s Lifetime. Ještě minulý týden bylo na českých stránkách Garminu napsáno toto: "Doživotní bezplatná aktualizace je vázána na konkrétní výrobek. Pokud navigaci prodáte, bude moci bezplatné aktualizace nadále využívat nový majitel výrobku."
Pod tímto dojmem jsem tedy prodal na Aukru 765t s Lifetime zaregistrovanou na mém my.garmin.com účtu, kde už jsou další dvě navigace z čehož jedna Lifetime. 765t jsem po prodeji z mého účtu odstranil v domění, že nový uživatel si ji zaregistruje na svůj účet a vše poběží jak má. Jenže neběželo. Novému uživateli se sice objevila historie stahování LT map pro jeho novou 765t, ale po vyjití nové mapy mu nebylo umožněno aktualizaci stáhnout a byla mu nabídnuta koupě Onetime nebo znovu Lifetime.
Spojil jsem se tedy s českým garminem a problém mu popsal. Odpovědí mi bylo, že LT je sice vázán na výrobek, ale hlavně na účet na my.garmin.com a převody mezi účty nejsou možné. Na mojí další reakci, že podle FAQ na českých stránkách je LT vázáno pouze na výrobek a že tedy stále požaduji převod mezi účty, už odpověď nepřišla, ale zato se změnily FAQ na "Doživotní bezplatná aktualizace je vázána na konkrétní výrobek a uživatele. Pokud navigaci prodáte, bude moci bezplatné aktualizace nadále využívat nový majitel výrobku v případě, že mu poskytnete přístup do uživatelského účtu navigace na stránkách http://my.garmin.com. Doporučujeme proto na konkrétní navigaci vytvořit samostatný účet."

Považuji to za přiznání, že na stránkách byla uvedena chybná informace a čekal bych, že se český Garmin chytne za nos a vynasnaží se alespoň v tomto případě vyhovět a převod mezi účty zařídit. Ale asi doufám marně, protože účet nového majitele stále Lifetime neobsahuje...
Obrázek uživatele
Kofolytik

Registrace: 10.09.08 16:23 (St)

Odeslatod eidz » 07.09.10 7:08 (Út)

Právě z tohoto důvodu jsem přes webový formulář požádal o změnu login mého učtu. Měli do 3 pracovní dní odpovědět a už je to týden... asi mají v svátky ;-)
Dle mého názoru nedořešený systém, nebot pokud nový vlastník nového garmin účtu z mého účtu dostane s mým souhlasem registraci na navigaci, klidně přes email notifikaci, tak není co řešit...
Obrázek uživatele
eidz

Odeslatod Cuba Libre » 08.09.10 12:21 (St)

To vázání na účet je zajímavý - protože já jsem tady měl jeden kus 765-ky, registrovaný na mém účtu. Stáhnul jsem na něm Lifetime aktualizaci NT 2011.10. Potom jsem odregistroval a 765-ka ležela v šuplíku. Vyšla mapa NT 2011.20. Vzal jsem 765-ku, vytvořil zcela nový účet a ejhle, nejdřív to chtělo kupon Lifetime. Tak jsem ho zadal a napsalo mi to, že je již použitý. No tak jsem se prokliknul dál a normálně mi to v aktualizacích nabídlo NT 2011.20 Lifetime (a v historii vidím předchozí mapy). Jediný problém o kterém vím je, že pokud koupíte verzi s Lifetime, zaregistrujete zařízení a Lifetime kupon a ona není k dispozici aktualizace, tak to určitě neodregistrovávejte. Podle mně dojde ke svázání Lifetime kuponu s číslem navigace až v okamžiku, kdy je opravdu aktualizace k dispozici a je poprvé stažená. Potom se to sváže s číslem navigace a je jedno, že se to přenáší mezi účty.
Nemáte někdo kontakt na někoho z Picodasu, kdo by to objasnil?
Obrázek uživatele
Cuba Libre

Registrace: 20.11.09 17:49 (Pá)

Odeslatod Kofolytik » 08.09.10 22:27 (St)

Bezva. Takže ani opětovná registrace 765t na původní účet, kde byl Lifetime registrován, nepomohla a update map není možný. Uvidíme, jak si s tím poradí anglická podpora Garminu...
Obrázek uživatele
Kofolytik

Registrace: 10.09.08 16:23 (St)

Odeslatod VirtualCZ » 09.09.10 12:56 (Čt)

Cuba Libre napsal:To vázání na účet je zajímavý ...

Nemohlo to být tou garancí nuMaps? Při registraci do 60 dní, je tuším nárok na jednu bezplatnou registraci (i bez LT)... Někdo tu tuším psal, že mu to poprvé (s LT) psalo onetime, a až příště lifetime (aktualizace). Nicméně to pouze odhaduju.
Blade 3760 LT
VirtualCZ

Registrace: 11.03.08 17:05 (Út)

Odeslatod Cuba Libre » 10.09.10 12:39 (Pá)

Nene, protože to psalo NT 2011.20 Lifetime. Jestli to nebude tím, že první Lifetime 765-ky chodily se setřenými kupony a předregistrovaný na účtu. Další chodily už s nesetřeným kuponem. Nicméně, pokud si budete dělat účet na každé zařízení zvlášť, bude po vás MyGarmin chtít pokaždé nový e-mail. Při pokusu o použití stávající adresy my prostě napsal, že e-mail je už v databázi. To mi připadá ujetý...Obrázek
Naposledy editoval Path dne 27.02.11 1:54 (Ne). Počet editací: 2x.
Důvod: Odstraněna citace předchozího příspěvku.
Obrázek uživatele
Cuba Libre

Registrace: 20.11.09 17:49 (Pá)

PředchozíDalší

Zpět na Garmin: GPS přijímače